Na ledě suverénního lídra Rodos poprvé v sezoně neskóroval. Přesto jde o porážku se ctí

Poté, co dvorští hokejisté na domácím ledě vypráskali Děčín deseti góly, vyšli o čtyři dny později střelecky naprázdno. Omluvou budiž fakt, že tentokrát svěřenci kouče Jiřího Malinského nastoupili na ledě suverénního lídra tabulky. Vrchlabský Stadion byl i počtvrté v sezoně nad síly Rodosu, ačkoliv být Dvoráci pečlivější v zakončení, mohli podkrkonošského rivala potrápit o dost více.

HC Stadion Vrchlabí – HC Rodos Dvůr Králové n. L. 3:0

Dvoráci na led vedoucího celku tabulky odjížděli s vědomím, že jde o jediného soupeře, se kterým v této sezoně nezískali ani bod. Že se to nepovede ani na čtvrtý pokus pomohla napovědět už druhá minuta. Na útočné modré ukázkově zakombinovalo hvězdné duo Rolinek – Sýkora a po přihrávce prvně jmenovaného zakončoval nejlepší střelec soutěže de facto do prázdné branky – 1:0.

Martin Tondr v předzápasovém rozhovoru doufal, že jeho tým zanechá v kabině ostych a bude se snažit soupeři vyrovnat ve všech herních činnostech. I přes brzy inkasovaný gól se to našim hokejistům ve zbytku zápasu dařilo naplňovat. Už na konci 4. minuty v nadějné šanci přestřelil David Hrazdira a jako by tím odstartoval plejádu příležitostí, které končily vlastně úplně stejně - ranou nad domácí branku.

Že v derby hodlají myslet hlavně na zadní vrátka a disciplínu, to předvedli oba soupeři velmi dobře odehraným oslabením. Hosté pak zahrozili třemi šancemi na vyrovnání. Hoskovec, Matějíček ani Půhoný ale na gólmana Soukupa nevyzráli a na druhé straně Oto Jeschke odolal nájezdům Bednáře s Rolinkem.

Také v prostřední části hry se útoky přelévaly ze strany na stranu. Oba gólmani byli vynikající. Jeschke svůj tým zachránil při teči Hozáka a následné dorážce Moníka, Soukup zase to nejlepší ze svého umění musel ukazovat při tutovce jmenovce Hoskovce a samostatném nájezdu Dominika Šedivého.

Dalo by se říct, že v té době bylo vyrovnání na spadnutí, když se ale nedokázal prosadit ani Patrik Fořt, udeřilo na straně druhé. Ukrytou střelu vyslal na branku Rodosu Hozák a šťastná teč Kastnera usměrnila puk mimo dosah Jeschkeho do levého horního růžku branky – 2:0.

Ve zbylých minutách druhé dvacetiminutovky Dvoráci dokonali svůj střelecký zmar, když si na Soukupovi doslova vylámali zuby David Hrazdira, Daniel Svoboda, Kuba Lušrtinec a především Tomáš Brokeš, na něhož zívala opuštěná klec, do které se však její strážce na poslední chvíli dokázal tygřím skokem vrátit.

Vstup do závěrečné části se vydařil lépe domácímu Stadionu. Oto Jeschke se ale potřetí nenechal překonat při šancích Kastnera, Bednáře, Urbana ani zcela volného Vágnera. V 57. minutě nám daroval půlminutovou dvojnásobnou přesilovku Jaroslav Bednář, jenž se rozhodl srovnat osobní účty s faulujícím Svobodou. Těžký moment ale domácí s podporou publika přežili.

Následně ujely nervy Martinu Tondrovi, jehož rozhodčí Battěk poslal předčasně do sprch. Když pak odpískal ještě držení Lukáši Karlíkovi, nabízela se přesilovka pět na tři tentokrát domácímu Vrchlabí. A to ji využít dokázalo. Do brankoviště se s pukem vrhl Jan Hlaváč a jeho práci doonal doklepnutím puku za Jeschkeho záda Matějček.

Kvalitní duel tak dospěl ke konečnému výsledku 3:0. Domácí hlavně díky lepší produktivitě vyhráli zaslouženě, Rodos se však za svůj výkon rozhodně stydět nemusí. Proměnit některé z velkých šancí, mohl výsledek vypadat úplně jinak.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Už tuto sobotu se můžeme těšit na další hokej. V domácí aréně přivítáme od 17 hodin oblíbeného soupeře z Bíliny. Buďte u toho.

Fakta – branky a asistence: 2. Sýkora (Rolinek), 32. Kastner (Hozák, Chalupa), 60. Matějček (Hlaváč, Vágner). Rozhodčí: Battěk – Kettner, Maňák. Vyloučení: 6:7, navíc Tondr 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 1454. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:0. HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Abrahám) – Havránek, Jirků, Vágner, Vašíček, Bendík, Voženílek, J. Moník, Kynčl – Mrňa, Hlaváč, Bednář – P. Sýkora, Matějček, Rolinek – Hozák, Kastner, Chalupa – Bláha, Urban, F. Moník. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Jeschke (Čáp) – Petira, M. Tondr, Karlík, Matějíček, Mocek, Franc – Brokeš, Hrazdira, Fořt – Svoboda, Havlas, Luštinec – Ježek, Hoskovec, Dušek – Půhoný, Sedláček, Šedivý.

Václav Baďouček, trenér HC Stadion Vrchlabí: „V první řadě bych chtěl říct, že za výsledek 3:0 jsem hodně rád. Je to pro mě daleko lepší než vítězství 11:2. Hráli jsme dobře odzadu, rychle se nám podařilo skórovat. Přesto tam v první třetině byla řada nepřesností. Zdálo se mi, že jsou kluci po delší době před domácím publikem trochu nervózní. V prostřední části bylo v naší hře hodně okének a výrazně nás podržel Kuba Soukup. Soupeři chytil vyložené góly. I my jsme měli šance, ale proměnili pouze jednu. Byla tam hra nahoru dolů a až třetí třetina byla odehrána podle mých představ. Hosté už výraznější šance neměli, naopak nám se v úplném závěru podařilo ještě jeden gól přidat. Dvůr odehrál velmi dobré utkání a osobně bych si přál, kdybychom v základní části potkali víc takových soupeřů. Nechci žádného ze soupeřů snižovat, ale některé zápasy jsou jen o tom, kolik nastřílíme branek. Nyní nás čekají duely v Nové Pace a doma s Mostem, tak snad nás i tito soupeři dostatečně prověří.“

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Odehráli jsme dle mého názoru nejlepší zápas ze čtveřice vzájemných duelů s Vrchlabím. Trošku nám utekl začátek, kdy jsme bohužel brzy inkasovali, pak jsme se ale zvedli a domácím byli rovnocenným soupeřem. Chvílemi jsme byli i lepší. Pokud ale chcete v takovém utkání uspět, musíte proměňovat šance. My jich měli spoustu, kdybychom proměnili alespoň polovinu, mohl být výsledek jiný. V závěru jsme s klukama konzultovali power-play, rozhodli jsme se ale zůstat u klasické přesilovky. Poslední vteřiny už ovlivnily emoce.“

Další výsledky 30. kola: Trutnov – Jablonec nad Nisou 3:5, Děčín – Nová Paka 6:5, Řisuty – Mostečtí Lvi 2:3 po samostatných nájezdech.

Program 31. kola – sobota 11. ledna 17.00: Nová Paka – Vrchlabí, Dvůr Králové nad Labem – Bílina. 17.30: Mostečtí Lvi – Děčín. 18.00: Jablonec nad Nisou – Řisuty.