Na rivala z Vrchlabí jsme nestačili, ačkoliv Čapíno dělal, co mohl

Dvorští hokejisté dnes ukončili pětizápasovou vítěznou sérii, přesněji řečeno, v jejím pokračování nám zamezil vrchlabský Stadion. V DD Elektromont aréně byli domácí po celý zápas lepším týmem a Rodos se i přes vyhranou úvodní třetinu musel před rivalem sklonit.

HC Stadion Vrchlabí – HC Rodos Dvůr Králové n. L. 5:2

Tři výhry v řadě pro Vrchlabí, pět vítězných utkání na straně Rodosu. Oba rivalové šli do derby ve velmi dobrém rozpoložení, radovat se z prodloužení série mohl však jen jeden. Po zásluze se to povedlo favorizovanému Stadionu, který byl po celý zápas lepším týmem a přes střelecky nepovedenou úvodní dvacetiminutovku ovládl derby s přehledem.

Už v první třetině měli více ze hry domácí, na straně soupeře byl ale vynikající gólman Čáp. Ten v přechozím souboji s Děčínem neinkasoval a svou osobní minutáž bez inkasované branky prodloužil o dalších dvacet minut. Umění svého brankáře navíc vyšperkoval v čase 6:40 útočník Ježek, jenž naopak navázal na dva střelecké úspěchy ze soboty a poslal Rodos do vedení.

Co se Stadionu nedařilo v periodě úvodní, napravili v prostřední části. Už po 63 vteřinách srovnal Petr Sýkora a vrchlabský nápor vygradoval mezi 34. a 39. minutou, kdy se prosadili Matějček a ranou pod víko Bednář – 3:1.

Dvoráci první vzájemný duel sezony prohráli doma 1:3 a větší odpor se nezmohli ani na ledě soupeře. Naopak v polovině závěrečné třetiny inkasovali ještě dvakrát během 95 sekund a gól obránce France ve dvojnásobné přesilovce už znamenal jen kosmetickou úpravu skóre.

AKTUÁLNÍ TABULKA DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Fakta – branky a asistence: 22. Sýkora (Matějček, Jirků), 34. Matějček (Sýkora, Hlaváč), 39. Bednář (Jirků, Urban), 51. Bednář (Dvořák), 52. Urban – 7. Ježek (Valašek, Luštinec), 57. Franc (Půhoný). Rozhodčí: Zavřel – Tasch, Roischel. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 1234. Třetiny: 0:1, 3:0, 2:1.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Abrahám) – Jirků, Havránek, Vágner, Bendík, Vašíček, Voženílek, J. Moník, Kynčl – Sýkora, Urban, Bednář – Hlaváč, Kastner, Mrňa – Šlaichner, Matějček, Chalupa – Dvořák, F. Jirásek, F. Moník. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (od 52. Janský) – Mocek, Tondr, Matějíček, Karlík, Franc, Petira – Brokeš, Hrazdira, Šedivý – Valášek, Ježek, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek.

Václav Baďouček, trenér Vrchlabí: „Vstup do utkání z naší strany nebyl ideální. Prvních deset minut bylo špatných, chyběl nám pohyb a hráli jsme to moc na krásu. Ačkoliv na střely to bylo asi 17:5, prohrávali jsme 0:1. Od druhé třetiny už ale byla jen otázka času, zda uděláme hvězdu z gólmana nebo své šance využijeme. Jsem rád, že derby dopadlo v náš prospěch.“

Jiří Malinský, trenér Dvora Králové nad Labem: „Věděli jsme, že jedeme na těžké utkání. První třetinu jsme ještě zvládli, ubojovali jsme ji a vedli 1:0. Je nás momentálně bohužel málo, máme zraněné a hrajeme v patnácti lidech, tak jsme se snažili o co nejlepší výsledek. Ve druhé třetině jsme nadělali spoustu chyb a srážela nás i vyloučení. Zápas byl těžký, Pepa Čáp si dost zachytal a dost toho i chytil. Je vidět, že má Vrchlabí vysoké cíle a skvělý mančaft, na kterém staví hru. Třeba se nám tohoto soupeře podaří někdy porazit, ale nemůžeme ho pravidelně porážet.“

Další výsledky 12. kola: Trutnov – Jablonec nad Nisou 4:6, Děčín – Nová Paka 4:3 po prodloužení, Řisuty – Mostečtí Lvi 0:7.

Program 13. kola, sobota 27. října, 17.00: Nová Paka – Vrchlabí, Dvůr Králové nad Labem – Bílina. 17.30: Mostečtí Lvi – Děčín. 18.00: Jablonec nad Nisou – Řisuty.