Nadějné tříbrankové vedení se nám v derby nepodařilo udržet

Obrázek uživatele Ivo

HC RODOS - HC Stadion Vrchlabí 3:4 (3:0, 0:2, 0:2)

Při nástupu obou mužstev předvedl své velkolepé choreo Fanclub ke svému 20ti letému výročí trvání. Vysoké nasazení našich hráčů od úvodu přineslo brzy výsledky. A hlavní hvězdou úvodních minut byl Patrik Fořt. 2 střídání 2 góly. Nejprve zachytil rozehrávku soupeře a sólo přes celé hřiště zakončil střelou k tyči. Při další akci zakončoval akci Půhoného a Kociána. Laxní vstup Stadionu do utkání potrestal po dalších 4 minutách Dominik Dušek, který skóroval po pěkné ofenzivní akci Petiry. Hráli jsme dobře, ale i soupeř byl nebezpečný. Mnohokrát musel Filip v brance být pozorný.

V úvodu druhé třetiny se nám nepodařilo využít přesilovou hru 5 na 3 a při našem následném oslabení soupeř snižoval střelou Procházky. Stadion vstoupil do druhé třtetiny s vyšší agesivitou. Nikoliv však tou sportovní a naše chyba byla, že jsme toho nedokázali využít. Nepodařilo se nám využít další přesilovou hru proti 3 bránícím hráčům a následně přišel asi nejzásadnější moment zápasu. Naprosto nesmyslně a nejspíše i s úmyslem zranit, najel u mantinelu Vašíček do Milana Valáška a ze zdvihnutým loktem ho udeřil do hlavy. Ten utkání nedohrál. Vašíček sice dostak trest 5 minut plus do konce utkání, ale chvilková nepozornost našich hráčů pramenící ze zbytečné brutality zákroku znamenala inkasování branky v přesilovce díky špatné rozehrávce. Hokej se proměnil ze sportu v bitvu. Odstoupením Valacha jsme museli přeskupit útoky. V dalším průběhu zápasu nás držel Filip Landsman, který skvělými zákroky nedovolil soupeři další branky.

Jak nám vyšel vstup do první třetiny, tak opačně se nám nepovedl vstup do třetiny závěrečné. Po pěti minutách hry se soupeř nejprve Kstnerem a poté Mrňou dostal do vedení, které si už do konce zápasu pohlídal. Naše snaha byla otupěna vyloučeními, k naší cti slouží ubránění skoro 4 minutového oslabení ve 3.

Fakta - branky a nahrávky: 2. Fořt, 4. Fořt (Půhoný, Kocián), 8. Dušek (Petira, Hoskovec) - 26. Procházka (Havránek, Urban), 37. Půlpán (Urban), 43. Kastner (Mrňa, Půlpán), 45. Mrňa. Rozhodčí: Smitka -  Pechánek, Kettner. Vyloučení:5:6 + navíc Dušek (Dvůr) a Vašíček (Vrchlabí) 5 minut a do konce utkání. Vyuižití: 0:1. V oslabení: 0:1. Třetiny: 3:0, 0:2, 0:2. Diváků: 750.
HC RODOS: Čáp - Matějíček, Karlík, Vitebský, Franc, Faltys, Petira - Panna, Valášek, Luštinec - Půhoný, Kocián, Fořt - Koffer, Hoskovec, Dušek - Řepík.