Návrat na druhou příčku jsme doma ztvrdili až v nájezdech. Rozhodl Honza Ježek

Pořádné drama jsme sledovali ve středečním utkání 34. kola druholigové skupiny Sever. Na náš led přijeli Mostečtí Lvi a s nimi čtyři stateční fanoušci, kteří svůj tým sympaticky podporovali nejen šedesát minut, nejen přidaných pět v prodloužení, ale také po osm sérií samostatných nájezdů.

Teprve v nich se rozhodlo o vítězi zápasu, který měl napovědět, kdo ze dvou konkurentů se deset kol před koncem základní části usadí na druhé příčce tabulky. Právě ta zaručuje přímou účast v semifinále play off.

Nakonec si tabulkový posun vysloužili svěřenci trenéra Jiřího Malinského. Po zásluze. V utkání jsme měli více příležitostí, hlavně ve třetí třetině a v prodloužení. Nakonec jsme ale rádi i za dva body. Díky nim patří druhá příčka nám, navíc má Rodos zápas k dobru.

A příští program našich hokejistů bude pořádně nabitý. Už tuto sobotu se Dvoráci představí na ledě Jablonce nad Nisou. V pondělí doma přivítáme v předehrávce 37. kola Řisuty a už ve středu pod Hankův dům přijede Trutnov!

HC Rodos Dvůr Králové n. L. – Mostečtí Lvi 3:2sn

Sestava Rodosu se v důležitém utkání musela obejít bez tří jmen. Stejně jako posledně v Nové Pace chyběl nemocný bek Michal Petira. V extralize měla hrací den Mladá Boleslav a v utkání s Třincem (1:2) si tak plnil pracovní povinnosti další dvorský obránce Martin Tondr. Na předzápasovém tréninku se navíc zranil ve formě hrající centr první řady Tomáš Brokeš. Na jeho místo se v sestavě posunul Honza Ježek a obrannou dvojici vytvořili zkušený Petr Čáslava s devatenáctiletým juniorem z Dynama Pardubice Danielem Blažejem. Ten se ostatně na ledě rozhodně neztratil.

Úvodní perioda rozhodně nepřipomínala souboj druhého s třetím týmem tabulky. Sice se takřka nepřerušovalo, zajímavých situací před oběma brankami bylo však poskrovnu. Do statistik zápasu se jako první zapsal hostující útočník Martin Mical, jenž byl rovnou minutu před koncem periody vyloučen.

Dvoráci "rozpůlenou" přesilovku nevyužili, ale už ve 22. minutě se odvážným sólem přes hradbu tří protivníků připomněl Honza Ježek, jenž se však v tísni dostal jen ke slabému zakončení. Neuběhla ani minuta hry a skóre se přece jen prvně měnilo. Ke smůle Rodosu však na straně druhé, když se po přihrávce Dohnala velmi pěkně trefil Čmolík.

Naším týmem inkasovaná branka otřásla a už ve 26. minutě zachraňoval při velké šanci Nedrdy skvělým zákrokem Pepa Čáp. Stalo se tak v době, kdy hráli hosté svou první přesilovku. V rozmezí od 25. do 30. minuty si přitom Mostečtí zahráli hned tři. Dvoráci však byli v oslabení perfektní a nechybělo moc, aby v přečíslení dva na jednoho udeřil Dan Svoboda.

Chvíli poté, co se náš třetí vyloučený Petr Čáslava vrátil na led, putoval za katr hostující Fučík. A jako první jsme početní výhodu využili my. Ukázkový přechod do útočného pásma předvedli Jirka Půhoný, nahrávající Honza Ježek a přesně zakončující Patrik Fořt – 1:1.

O chvíli později to z úhlu zkoušel Milan Valášek, gólman Hosnedl se ale zaskočit nenechal a velmi dobře odchytal i třetí periodu. V ní nejprve šanci Mály pokryl Čáp, Hosnedl pak vyčapal Kubu Luštince a doslova zázračným způsobem i Daniela Svobodu, při jehož blafáku ve 47. minutě už celý stadion předčasně oslavoval gól.

Tlak Rodosu vrcholil. V 51. minutě pálil Jirka Půhoný jen do tyče, štěstí se k nám ale vrátilo o tři minuty později, kdy na modré napřáhl Petr Čáslava a jeho projektil prošel za záda překvapeného brankáře Mostu – 2:1.

Na tribunách propukla vlna nadšení, na ledě si ale ihned po buly vzala puk do své moci nejnebezpečnější trojka soupeře Mála – Nedrda – Kýhos a posledně jmenovaný bleskově vyrovnal na 2:2.

Závěr normální hrací doby přinesl obrovský nápor Rodosu a hosty od ukončení zápasu zachránila hradba těl při velké šanci Martina France. Následovalo prodloužení, kdy dostal Rodos velkou šanci na rozhodnutí vyloučením Řehoře na 2+2 minuty. Ve dvou velkých příležitostech se objevil dobře hrající Patrik Fořt. Poprvé ještě nabízenou přihrávku promáchl, podruhé sám před brankou mířil vedle.

A tak se šlo do samostatných nájezdů. Hned v první sérii se parádně pod horní tyčku trefil Kuba Hoskovec (1:0), vyrovnat ale dokázal v páté rundě Čmolík. Rozhodnout mohl Milan Valášek, jenže nedal, stejně jako další čtyři hráči po něm. Až v osmé sérii si vzal puk Honza Ježek a suverénně jej poslal za záda Hosnedla. Duel tak rozhodl hráč, který možná ve středu ani neměl být na ledě. Jak ale píšeme na začátku článku, prvnímu útoku se na předzápasovém tréninku zranil Tomáše Brokeš a jeho náhradník Ježek pak dvěma gólovými asistencemi a klíčovým nájezdem rozhodl zápas.

VYCHUTNEJTE SI ROZHODUJÍCÍ NÁJEZD HONZY JEŽKA ZDE NA VIDEU Z FACEBOOKU

Fakta – branky a asistence: 34. Fořt (Ježek, Půhoný), 54. Čáslava (Ježek), rozh. náj. Ježek – 23. Čmolík (Dohnal), 54. Kýhos (Kuncl, Nedrda). Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 501. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 – 0:0. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Jeschke) – Blažej, Čáslava, Matějíček, Karlík, Franc, Mocek – Fořt, Ježek, Svoboda – Luštinec, Havlas, Valášek – Dušek, Hoskovec, Půhoný – Šedivý, Sedláček.

Další výsledek 34. kola: Vrchlabí – Trutnov 7:0, Děčín – Řisuty 4:5, Bílina – Jablonec n. N. 5:4.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU SKUPINY SEVER NABÍZÍ PORTÁL LIVESPORT.CZ

Program 35. kola – sobota 25. ledna 17.00: Mostečtí Lvi – Nová Paka. 18.00: Řisuty – Vrchlabí, Jablonec nad Nisou – Dvůr Králové nad Labem, Trutnov – Bílina.