Nejdřív vedení o tři góly, pak kolaps. Z Letňan se vracíme bez bodu

Mnohem veselejší pohled na tabulku mohl být po čtvrteční dohrávce 30. kola v Letňanech. Ještě v polovině zápasu jsme vedli 3:0, v závěru druhé třetiny jsme bohužel naprosto selhali a domácí mladíci vstřelili pět gólů v řadě. V závěru utkání nás dostal na dostřel druhou brankou v zápase Daniel Filip, letci však střelou do opuštěné svatyně rozhodli o vítězství 6:4.

Přestože jsme odehráli poslední zápas 20. prosince, nepůsobili domácí borci, kteří se v sobotu utkali s Bílinou, rozehranějším dojmem. Kromě úvodního oslabení jsme byli lepším týmem a podařilo se nám i brzo skórovat. Nejprve se prosadil Daniel Filip, na 2:0 zvyšoval na začátku 9. minuty po parádní kličce Jaroslav Ukhin.

Pro Filipa to byla teprve druhá branka v sezoně, Ukhin se trefil poprvé v dresu HC Rodos po příchodu z Trutnova. V 11. minutě se osmělili také domácí hráči, Uhlíř z dobré pozice naštěstí minul brankovou konstrukci. V závěru se nám naskytla víc jak minutu trvající přesilovka pět na tři, obrana letců ale tentokrát sehrála oslabení ustála.

Do druhé třetiny nastoupil o poznání odhodlanější soupeř. Letňany si vytvořily tlak, Josef Čáp byl stoprocentní. Dvorský brankář měl také štěstí. Útočník Honetschlager ho v polovině zápasu vymíchal, ale nastřelil jen brankovou konstrukci. V této fázi utkání se hrálo většinou v našem obranném pásmu. Všechny pokusy domácích končily na výtečně chytajícím Čápovi.

Ve 32. minutě lapil i tvrdou dělovku od modré. V době, kdy Letňany sahaly po snížení, udeřil na druhé straně zčistajasna Jakub Luštinec. Ve 34. minutě projel půlku hřiště a střelou pod víko potřetí prostřelil Pírse. Krátce po třetím zásahu do černého přišel naprostý kolaps naší obrany.

Ve 37. minutě nejprve ve skrumáži před brankou snížil Václav Prchal, za necelé dvě minuty zařídil bombou v přesilovce druhý gól Marek Novák a dílo zkázy v čase 39:18 dokonal střelou zblízka obránce Ivan Lytvynov. Letcům se podařil zřídka vídaný kousek, za dvě minuty a 18 sekund třikrát skórovali.

V úvodu poslední třetiny domácí přečkali přesilovku při vyloučení Hozáka, který hokejkou zbytečně zajel do Čápa. Ani jeden tým nechtěl v důležitém utkání sousedů v tabulce udělat chybu. Obrat v zápase završil ve 47. minutě Tomáš Dyrynk, jenž se zjevil před poloodkrytou dvorskou svatyní a poslal svůj tým do vedení 4:3. Pro naši psychiku to byla těžká rána.

Přesto jsme se dokázali zvednout a domácí zatlačit před jejich branku. Neohroženě jako Juraj Jánošík se před pražského gólmana tlačil agilní Ukhin, několikrát jsme prověřili Pírse i v oslabení. Góly ale střílel domácí soubor. Vedení letců pojistil sedm minut před koncem druhou brankou v zápase útočník Dyrynk.

V závěru jsme hráli vabank. Trenéři dokonce pět minut před koncem při přesilové hře odvolali gólmana a zkoušeli jsme to šest na čtyři. V 58. minutě se nám povedlo snížit, když druhý gól v utkání vsítil probuzený střelec Dan Filip. Naše naděje na vyrovnání netrvala dlouho. Padesát vteřin před koncem exsparťanský Dominik Volek trefou do prázdné branky stanovil na konečných 6:4.

V Letňanech jsme nenavázali na poslední prosincový duel v Bílině a prohráli počtvrté z posledních pěti utkání. Minimálně do soboty, kdy nám v tabulce přibudou tři body za kontumaci s Mostem, zůstaneme s 27 body na předposledním místě. Letňany nám odskočily na rozdíl čtyř bodů a jsou sedmé. O další druholigové body se popereme ve středu 10. ledna na ledě vedoucího Jablonce.

HC LETŇANY – HC RODOS 6:4 (0:2, 3:1, 3:1)
Góly a asistence: 37. Prchal, 39. Novák, 40. Lytvynov, 47. a 54. Dyrink, 60. Volek – 6. a 58. Filip, 9. Ukhin, 34. Luštinec. Vyloučení: 4:4. Využití přesilovek: 1:0. Sestava Dvora: Čáp – Vitebský, Klust, Hamerský, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík – Filip, Hrazdira, Kmošek, Sedláček, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Fořt, Ježek, Valášek.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Trenér HC Rodos Juraj Jurík: První třetinu jsme hráli velice dobře, v jejím závěru jsme navíc měli přesilovku pět na tři, kterou jsme bohužel nedokázali zužitkovat. Od druhé třetiny byli domácí lepším týmem, přestali jsme hrát naši hru a jen díky brankáři Čápovi jsme drželi nulu. V posledních třech minutách se naše hra úplně sesypala a dostali jsme tři rychlé góly. Letňany byly ve třetí části psychicky nahoře a dokázaly nás přetlačit. Zápas jsme si trochu prohráli sami, chyběl nám větší pohyb a důslednost, a to nás stálo tři body.