Nepostoupíme, ale bojujeme dál. Dvoráci si doma vyšlápli na silný Kolín. Rozhodl Dušek

Tenhle hokej se musel líbit. Ačkoliv naši hokejisté v posledních zápasech definitivně přišli o šanci probojovat se do vyřazovacích bojů, v utkání proti Kolínu ukázali, že závěr sezony ve druhé lize rozhodně vypustit nehodlají.

Odměnou jim po výhře nad Kolínem bylo setrvání několika desítek fanoušků na místech, odkud mohly bojovně naladěným hráčům ve žlutozelených dresech potleskem poděkovat.

I když Dvoráci ve středečním utkání inkasovali hned z první střely na branku, dokázal ještě v úvodní třetině po dorážce Francovy střely vyrovnat Patrik Fořt. Po bezbrankové druhé dvacetiminutovce pak o tříbodovém zisku Rodosu rozhodl ve 47. minutě Dominik Dušek, jenž využil skvělé přihrávky parťáka Jirky Půhoného.

Dvůr Králové – Kolín 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Fakta – branky asistence: 15. Fořt (Franc), 47. Dušek (Půhoný, Hoskovec) – 2. Malý. Rozhodčí: Ondráček – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 380. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:0. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Janský - Franc, Petira, Karlík, Matějíček, M. Tondr, Pokorný, Oliva, Faltys - Sedláček, Ježek, Fořt - Valášek, Havlas, Luštinec - Půhoný, Hoskovec, Dušek -  Machač, Šedivý. SC  Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Jelínek, Hanzl, Barták, Havelka, Bezděk – Jankovský, Šafránek, Kozák – Zumr, Martínek, Malý – Netušil, Pochobradský, Němec – Pešek, Pilný, Kadlec.

Ve 37. kole druhé ligy zavítal na náš led soupeř, který mílovými kroky míří k účasti do play off. Kozlové z Kolína v celém průběhu sezony podávají vyrovnané výkony a dosud se jim vyhýbala jakákoliv dlouhodobější výsledková či snad výkonnostní krize.

Své kvality Středočeši potvrdili i v duelu pod Hankovým domem. Případným vítězstvím se hosté mohli vyřazovacím bojům přiblížit už opravdu hodně a své plány začali plnit od úvodního buly. Uplynulo pouhých 70 vteřin, když se do vůbec první vážnější šance před Janského dostal kolínský Malý a k radosti sympaticky početného kolínského kotle poslal hosty do vedení – 0:1.

Našeho soupeře vstřelená branka povzbudila a v dalších minutách bylo zřejmé, že Rodos v utkání nečeká vůbec snadná práce. Další pohroma už se ale v našem brankovišti nekonala, naopak jsme ještě před úvodní sirénou sami gólově udeřili. V ponechané výhodě po faulu hostujícího hráče se ke střele dostal Martin Franc a puk vyražený gólmanem Sejpalem usměrnil za brankovou čáru Patrik Fořt.

Stav 1:1 o přestávce zápasu slušel a diváci si mohli pochvalovat tempo, se kterým oba týmy do utkání vstoupily. Také v prostřední části se pak bylo rozhodně na co koukat. Úvodní pasáž patřila jednoznačně Dvoru, když své šance postupně neproměnili Hoskovec s Fořtem, Tondrova štiplavá rána skončila na brankáři Sejpalovi a pouze do mřížky jeho masky mířil Sedláček.

Kolínští mohli trestat v minutě čtyřiatřicáté. Dvoráci při přesilovce ztratili puk, unikajícího hráče zastavili jen za cenu faulu a Středočechům se nabízela možnost trestného střílení. Na Janského se rozjel Václav Jankovský, na mladíčka v domácí brance si však nepřišel.

Odpověď mohla přijít záhy. Krátce před druhým odchodem hráčů do kabin dostal šanci na trestné střílení i sám faulovaný Kuba Luštinec, svůj pokus ale nasměroval nad branku.

Třetí perioda byla pro domácí celek nadmíru náročná. Svěřenci trenéra Malinského nejprve přežili takřka minutové oslabení tří proti pěti, aby pak v čase 46:42 vymysleli akci, která nakonec duel rozhodla. Třetí útok zabojoval v obranném pásmu našeho soupeře, Jirka Půhoný parádní přihrávkou našel před brankou Dominika Duška, a jeho hůl byla u puku vůbec nejdříve – 2:1.

Závěr zápasu okořenila bitka Martina Tondra s Václavem Jankovským a hlavně pak i krátká neúspěšná power play, ve které jsme si již výhru 2:1 přes velký tlak a vytvořené šance soupeře pohlídali.

Další výsledky 37. kola skupiny Střed: Vrchlabí – Jablonec nad Nisou 3:1 (0:0, 1:0, 2:1), Trutnov – Nymburk 2:4 (1:1, 0:0, 1:3).

Program 38. kola: 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Kolín, Letňany – Děčín, Nymburk – Kobra Praha. 17.07:  Kolín – Klatovy. 18.00: Vrchlabí – Řisuty, Trutnov – Bílina, Jablonec nad Nisou – Sokolov.