Noví trenéři začali ve velkém stylu. Kobru Praha jsme zničili pěti góly ve druhé třetině

Lepší úvod si nový trenérský tandem Juraj Jurík a Jiří Antonín na lavičce HC Rodos nemohli přát. Na ledě pražské Kobry jsme vyhráli 5:1 a zaznamenali teprve třetí venkovní vítězství v sezoně. Hlavní hvězdou utkání byl navrátilec do sestavy Patrik Fořt, výhru ozdobil hattrickem. Vše podstatné se odehrálo ve druhé třetině, v ní padly všechny branky.

V Praze chyběl střelec Pavel Pozdnyakov, který si v Rusku vyřizuje prodloužení víza. Naopak se do sestavy po dlouhé pauze zaviněné zraněním vrátil Patrik Fořt a byl ústřední postavou zápasu. Naposledy hrál na konci září v Bílině. V letošním ročníku stačil odehrát jen pět zápasů. Nastoupil ve druhém útoku s Davidem Hrazdirou a Jaroslavem Ukhinem.

V utkání se potvrdilo, že Kobra Praha i přes postavení v tabulce letos nehraje před vlastními diváky příliš dobře. Od začátku se hrál útočný hokej, už v první minutě nám pomohla přesilovka. Ve 12. minutě musel gólman Moučka zlikvidovat střelu Tadeáše Kociána z bezprostřední blízkosti.

Na druhé straně se vyznamenal Josef Čáp při střele obránce Skočovského. V závěru třetiny jsme ustáli i krátké dvojnásobné oslabení. Hned zkraje druhé části měl obrovskou šanci Jedlička, Čáp ale dál držel nulu. Ve 24. minutě jsme se poprvé prosadili. Patrik Fořt dostal pěknou nahrávku od Milana Valáška a z levé strany brankoviště zavěsil – 0:1.

Domácí srovnali o dvě minuty později. Ze série střel se uchytil projektil Davida Kellnera. Ve 27. minutě jsme si vzali vedení zpátky, Jakub Luštinec šikovně vybruslil až před brankáře Pražanů a prostřelil Moučku podruhé – 1:2.

Výborně jsme bránili, domácí se jen těžko dostávali do šancí. Po dobře zvládnutém oslabení zvýšil v 35. minutě na dvoubrankový rozdíl znovu Patrik Fořt, který prudkou ranou zužitkoval výbornou nahrávku Davida Hrazdiry.

Demolice obrany Kobry pokračovala. V závěru třetiny jsme domácímu souboru zasadili definitivní ránu, ze které se už nedokázal vzpamatovat. V rozmezí pouhých 11 vteřin nejprve prostřelil Moučku mezi betony Tadeáš Kocián a pak zmatku v obraně Kobry využil Patrik Fořt a završil hattrick.

V poslední dvacetiminutovce se Kobra ještě snažila se zápasem něco udělat, ale obrana v čele s Josefem Čápem pracovala velice efektivně. Navíc jsme hráli disciplinovaně a domácím v poslední třetiny umožnili jedinou přesilovku.

Pražanům jsme oplatili porážku 4:6 z prvního letošního zápasu a venku zvítězili poprvé od 7. října. Po Letňanech a Bílině je to pro nás třetí výhra na cizím kluzišit. Kobra Praha doma prohrála už šestý zápas. V tabulce jsme poskočili na osmé místo před Bílinu, která kvůli poruše autobusu nepřijela do Vrchlabí. Právě ve Vrchlabí zahájíme ve středu druhou polovinu základní části.

KOBRA PRAHA - HC RODOS 1:5 (0:0, 1:5, 0:0)
Góly a asistence: 26. Kellner (Semrád, Novák) – 24. Fořt (Karlík), 27. Luštinec (Valášek), 35. Fořt (Hrazdira), 39. Kocián, 39. Fořt (Hrazdira). Vyloučení: 4:4. Využití přesilovek: bez využití. Sestava Dvora: Čáp – Vitebský, Antonov, Hamerský, Petira, Junek, Karlík – Valášek, Kocián, Luštinec - Fořt, Hrazdira, Ukhin - Zmítko, Kmošek, Ježek - Filip, Sedláček.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Střelec tří branek Patrik Fořt: Je to hodně cenné vítězství. K utkání jsme přistoupili velice zodpovědně, hráli jsme obětavě a přesně plnili taktické pokyny trenérů. Téměř celý zápas jsme měli hru pod kontrolou, výborně chytal Pepa Čáp. V jednu chvíli nás domácí sevřeli v naší třetině, ale on nás svými zákroky podržel. Jsem rád, že jsem po dlouhé pauze zvládnul soutěžní zápas. Hrálo se v rychlém tempu a tvrdě, ke konci už mi nešly nohy. U všech tří branek jsme dostal perfektní přihrávky od spoluhráčů a jenom jsem zakončoval. Z hattricku mám radost, hlavní ale je, že jsme vyhráli a vezeme z Prahy tři body.

Trenér Kobry Praha Miloslav Šeba: Chtěli jsme hrát zezadu, nejít do otevřeného hokeje. Změna trenéra přeci jen vždycky ten mančaft nějak změní. Trenér Jurík má za sebou řízení týmů ve vyšších soutěžích a bylo vidět, že Dvůr je v obraně organizovaný. Šlo o to ho zlomit a dát góly. Nedali jsme 5 na 3, tam to začínalo. Ale bohužel, neměli jsme dostatek trpělivosti, i když jsem na to upozorňoval, protože hráli velmi dobře z obrany a bránili střední pásmo. Někteří hráči chtěli chodit jeden na jednoho a ne do kombinace, což se nám potom nevyplatilo. Začali jsme být vylučovaní za zbytečné fauly, které vycházely možná ze snahy přehrát hráče. Došlo k tomu, že hráči nebyli dostatečně trpěliví v obraně a pak tam ty góly napadaly. Někteří hráči se bohužel domnívají, že je důležité vlastní bodování. To je ale omyl, důležité je, jak je prospěšný pro tým.