Obranu posílí Jiří Matějíček. Zkušenosti má z první ligy i zahraničí

Po Petru Pilařovi z Jablonce přichází další posila do obrany. Vedení HC Rodos se domluvilo na spolupráci se zkušeným zadákem Jiřím Matějíčkem, který hrál dlouhá léta první ligu za Vrchlabí a celkem si v ní připsal takřka tři stovky startů. V posledních sezonách šestatřicetiletý zadák působil v zahraničí.

Do týmu by měl přinést zkušenosti a také důraz. „Hledali jsme kvalitního a zkušeného obránce. Na Jiřího Matějíčka máme dobré reference, měl by se zařadit mezi klíčové zadáky mužstva,“ řekl prezident HC Rodos Vasil Teodoridis.

Jiří Matějíček s hokejem začínal na Moravě, v mládežnických kategoriích hrál za Třinec a Prostějov. Od sezony 2004/2005 působil ve Vrchlabí, kde až na krátké epizody v Jablonci a Trutnově, vydržel do ročníku 2010/2011. S týmem byl také u historického postupu do první ligy.

V posledních letech působil v zahraničních soutěžích. Zahrál si v Itálii, ve slovenském Prešově, ale nejvíc času strávil ve Francii. Tři sezony hrál za Val Vanoise, poslední sezonu působil v týmu Courchevel-Méribel-Pralognan. Do Čech se vrátil hlavně kvůli rodině.

„Dcera jde do školy a už jsem nechtěl tak daleko dojíždět. Hodně kluků ve Dvoře Králové znám, ve Vrchlabí jsem hrál s Martinem Filipem, chvíli taky s Ondrou Hamerským a Patrikem Fořtem. Chtěl bych, abychom předváděli pěkný hokej, který se bude fanouškům líbit. Doufám, že budu pro tým přínosem,“ uvedla nová akvizice HC Rodos.

Ve Francii hrál Jiří Matějíček druhou nejvyšší soutěž. „Působilo tam hodně cizinců včetně Kanaďanů, úroveň soutěže šla v poslední době nahoru. V Čechách jsem dlouho nehrál, těším se na druhou ligu a jsem hodně zvědavý, jak se změnila od dob, co jsem v ní byl naposledy. Těším se na české prostředí a hlavně na derby s Vrchlabím a Trutnovem,“ řekl obránce.

Ve WSM lize si připsal 287 zápasů s bilancí 19 branek a 53 asistencí. Ve druhé nejvyšší soutěži nasbíral také 403 trestných minut. Ve druhé lize odehrál 108 zápasů (23+28), na kontě má i čtyři duely v extralize.

Jiří Matějíček je už šestou posilou HC Rodos před novou sezonou. Klubu se upsalo exjablonecké trio Tomáš Brokeš, Vojtěch Havlas, Petr Pilař, bývalý šumperský střelec Jiří Půhoný a exvrchlabský kapitán Martin Filip. Naopak ve Dvoře Králové už nebudou působit Michael Hlaváč, Lukáš Junek, Daniel Filip a pravděpodobně také David Hrazdira. Na zkoušce v Přerově je Milan Valášek.

„Všechny posily jsou náhradou za hráče, kteří odešli. Chci zdůraznit, že prostor ve druhé lize dostanou odchovanci královédvorského hokeje, kteří jsou v týmu a kteří na to budou mít,“ sdělil Vasil Teodoridis.