Obrat sezony a výhra pro fanoušky. V Trutnově rozhodl nájezd Kuby Luštince (59:37)

Ještě jeden večírek pro dvorské příznivce na závěr základní části letošní sezony. I tak se dá specifikovat výsledek a co teprve samotný průběh posledního zápasu druholigové skupiny Sever. Los nás ve finiši zavedl na led Trutnova a kdo na prestižní podkrkonošské derby vyrazil, rozhodně nelitoval. Alespoň tedy ne od druhé třetiny.

V hale našeho zeměpisně nejbližšího soupeře jsme zcela prohospodařili úvodní dvacetiminutovku. V té druhé naopak Dvoráci rivala vymazali z ledu a stav 3:0 srovnali na 3:3. V závěrečné periodě nám domácí ještě jednou odskočili, poslední minuty ale patřily Rodosu. Daniel Svoboda vyrovnal a 23 vteřin před sirénou rozhodl o třech bodech pro Dvůr proměněným trestným střílením Jakub Luštinec!

KOMENTOVANÝ PŘENOS FANOUŠKŮM NABÍDL PORTÁL WWW.ONLAJNY.CZ

HC BAK Trutnov – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 4:5

Závěrečné 15. podkrkonošské derby sezony přilákalo do hlediště trutnovské arény nejslabší návštěvu ze všech regionálních bitev, přesto se Dvoráci mohli spolehnout na slušně zaplněný kotel. Ten v úvodu sledoval hru nahoru dolů, při níž měli největší šance na jedné straně Patrik Fořt, na druhé Filip Krsek. Zatímco náš veterán v 6. minutě před Ašenbrennerem neuspěl, domácí mladíček mířil o minutu později zkušeně mezi betony Pepy Čápa - 1:0.

Ne že by byli naši borci v první třetině horším týmem, při svých útocích si ale počínali příliš profesorsky. Místo častého zakončování neustálé vylepšování střeleckých pozic. To domácí byli v tomto ohledu přímočařejší a z jejich důrazu pramenily góly Šimoníčka z 10. a 15. minuty.

Stav 3:0 pořádně hnul náladou do té doby klidného kouče Malinského a o přestávce bylo v kabině Rodosu pořádně živo. Své k dění na ledě pronesl z nemocnice i majitel klubu Vasil Teodoridis. „Hráčům věřím, derby otočíme a vyhrajeme,“ vzkázal o přestávce z lůžka.

A sami hokejisté se nenechali zahanbit. Už v závěru první třetiny zatlačili soupeře do defenzívy a druhá dvacetiminutovka jim patřila zcela. Rodos od úvodního buly zatlačil rivala do těžké defenzívy a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Hned po 96 vteřinách vrátil náš tým do hry Martin Tondr, chvíli na to ujel v oslabení s chutí hrající Jirka Matějíček, ale na Ašenbrennera si nepřišel. Dvoráci přežili dvě po sobě jdoucí oslabení, pak nám ale soupeř nabídl dvojnásobnou přesilovku a tu využil ke snížení na 3:2 přesně pálící Martin Franc.

Trutnovští fanoušci měli na měnící se stav svůj názor a tak konečně začali být slyšet. Že šlo hlavně o urážlivé povzbuzování na úkor soupeře, na to už jsme si zvykli nejen my, ale i konzervativnější a nám přece jen bližší fandové vrchlabského Stadionu. Ostatně i snímek (všechny v derby pro Krkonošský deník pořídil fotograf Miloš Šálek)  hovoří o tom, že výchova trutnovských příznivců holt směřuje tak trochu jiným směrem.

Vraťmě se ale ke hře samotné. V té době byl k vidění skvělý hokej. Znovu odskočit nám Trutnov mohl při ojedinělé šanci šikovného mladíčka Krska, záhy však byli blízko vyrovnání Fořt, Ježek i bez povšimnutí osekávaný Jirka Půhoný. Dočkali jsme se až v čase 36:01, kdy od modré napřáhl Kuba Mert a šikovnou tečí puk za záda Ašenbrennera usměrnil jeho jmenovec Hoskovec.

Závěrečná perioda byla zpočátku vyrovnaná. Kdo vstřelí vítězný gól? Na tuto otázku mohl při trestném střílení za faul na Matějíčka odpovědět Kuba Hoskovec. Jenže nedal. Pak měli velké šance na straně Trutnova Poul, na naší (ne)nápadný bojovník Honza Ježek.

Skóre se měnilo až v čase 53:48, kdy se bleskově po buly prosadil nestárnoucí Drak Petr Chytráček.

Dvoráci ale derby prohrát nechtěli. V 57. minutě nám k vyrovnání z hole Dana Svobody pomohla hrubka trutnovského kapitána Fedulova a blížící se prodloužení Rodos odvrátil necelou půlminutu před koncem základní části.

23 vteřin před koncem ujíždějícího Kubu Luštince fauloval Krsek a sám postižený z trestného střílení rozhodl zápas. Domácí "fans" reagovali kolektivním odhozením svých pivek na dvorskou střídačku a tak mohli sami hráči alkoholovým opojením začít slavit ještě dřív než zápas skončil. Derby s Trutnovem vyhráváme poosmé za sebou a základní část historicky nejúspěšnější druholigové sezony končíme na druhém místě se ziskem úctyhodných 85 bodů (24-6-1-9, skóre 170:115).

POHLED NA KONEČNOU TABULKU II. LIGY NABÍZÍ WWW.LIVESPORT.CZ

V příštím týdnu budeme na dálku sledovat dění ve čtvrtfinále play off. Pokud Mostečtí Lvi vyzrají na Trutnov, stanou se naším semifinálovým soupeřem. Když z této série postoupí Draci, přivítáme 18. března na vlastním ledě vítěze souboje mezi Děčínem a Řisutami.

Pauzu si Rodos vyplní dvěma přípravnými duely proti Táboru. Doma si s tímto velice atraktivním soupeřem zahrajeme ve čtvrtek 12. března od 18 hodin.

Fakta – branky a asistence: 7. Krsek (Kubinčák), 10. Šimoníček (Fedulov, Kubinčák), 15. Šimoníček (Jirásek), 54. Chytráček (Kozák) – 22. Tondr (Ježek), 32. Franc (Mert, Půhoný), 37. Hoskovec (Mert, Franc), 57. Svoboda (Brokeš), 60. Luštinec (trestné střílení). Rozhodčí: Bernat – Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 4:4, navíc Tatar (TRU) 5 minut + OK. Využití: 0:1. Diváci: 635. Třetiny: 3:0, 0:3, 1:2. HC BAK Trutnov: Ašenbrenner (Krofta) – Junek, Vácha, Suk, Pohl, Leder, Višňák, D. Jirásek, Klust – M. Poul, Jakub Tatar, Krsek – Planý, Chytráček, Škvrně – Kubinčák, Fedulov, Šimoníček – Kozák, Faltys. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Jeschke) – Mocek, Petira, Matějíček, M. Tondr, Franc, Mert – Fořt, Brokeš, Svoboda – Luštinec, Ježek, Valášek – Dušek, Hoskovec, Půhoný – Šedivý, Sedláček.

Ohlasy trenérů

Petr Vácha, trenér HC BAK Trutnov:   „V generálce na play off nám vyšla tak akorát první třetina, která byla z naší strany excelentní, všechno nám vycházelo. Napadali jsme, jak jsme měli, drželi jsme osu hřiště. Byli jsme všude rychlejší, dobře zakončovali. Ve druhé třetině jsme však od této hry úplně upustili. Katastrofa. Horší než v Bílině. Ve třetí části jsme se vrátili k hokeji z první třetiny a vycházelo nám to. Potom si ale myslím, že nás rozhodčí malinko poškodil, když měl soupeře poslat do tří a měli jsme hrát minutu čtyřicet přesilovku. Hosté pak jeli dvě trestná střílení, ale obě asi byla nařízená správně. Dvůr byl lepší a efektivnější v koncovce. Po dlouhé době jsme ho chtěli konečně porazit, ale zase nám to nevyšlo. Nicméně pro nás bude důležité až sobotní utkání, z Mostu chceme přivézt vítězství.“

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Ač jsem si myslel, že poslední zápas proběhne v klidu a nebudu muset zvyšovat hlas, bylo to nakonec úplně jinak. Mohla za to hlavně první třetina, kterou jsme odehráli doslova katastrofálně. Vůbec jsme nehráli, jako by hráči ani nebyli na ledě. O přestávce jsme si k tomu vzájemně hodně věcí řekli a musím říct, že ta prostřední třetina byla naopak z naší strany parádní. K té třetí samozřejmě mám výhrady, některé věci tam byly lehkovážné, ale těší mě výsledek a fakt, že jsme nepříznivé skóre dokázali otočit. Výhra patří hlavně našim příznivcům. Opět nás přijeli v pěkném počtu podpořit a my nesmíme k utkání přistoupit tak, jako v té první třetině. Řeklo by se možná, že už v posledním kole o nic nešlo. My tu ale nechtěli prohrát. Pořád jde o derby. Vítězství je pro nás důležité i s ohledem na fakt, že jsme dokázali zabrat po zpackaném úvodu. V závěru to na sebe vzal Kuba Luštinec. Věřil si a i pro něho je takový gól povzbuzením před play off.“

HODNOCENÍ 45. KOLA POHLEDEM KRKONOŠSKÉHO DENÍKU

Další výsledky 45. kola: Děčín – Vrchlabí 5:10, Jablonec nad Nisou – Nová Paka 4:1, Řisuty – Bílina 0:6.