Odplata se povedla na výbornou. A nebýt gólmana Hosnedla, mohla být klidně i desítka

Krásný zápas jsme ve středu sledovali v rámci 16. kola druhé ligy. Pod Hankův dům dorazil druhý tým tabulky a my jsme měli Mosteckým Lvům co vracet. Vždyť jsme na jejich ledě letos prohráli „ostudně“ 1:10. Tehdejší duel je ale dávno zapomenut. Mezitím Rodos z osmi zápasů sedm vyhrál a v parádní sérii pokračoval i tentokrát.

HC Rodos Dvůr Králové – Mostečtí Lvi 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)

Očekávané utkání začali lépe naši borci, kteří už od úvodního buly zatlačili svého soka do defenzívy. Každá ze tří pětek si hned při svém prvním střídání vytvořila gólovou šanci. Postupem času se ale do hry dostávali i hosté a především jejich rychlé kontry byly pro obranu Rodosu pořádně nebezpečné. Tím spíš pro Pepu Čápa v brance, jenž byl tradičně pozorný. Nejblíže gólu jsme byli v 18. minutě, kdy střílenou přihrávkou obránce Martin Franc hledal Kubu Hoskovce, na místě byl však gólman Hosnedl.

PŘEDZÁPASOVÝ ROZHOVOR S MAJITELEM KLUBU VASILEM TEODORIDISEM

Druhého října jsme v Mostu prohráli 1:10, když o výsledku rozhodla druhá třetina a v ní osm branek v naší síti. Také v odvetě byla klíčovou prostřední část hry. A ta vyšla jednoznačně Rodosu. Už ve 23. minutě se neposedný kotouč dostal ke zcela osamocenému Davidu Hrazdirovi, jenž si parádní stahovačkou připravil střeleckou pozici a poté ranou pod víko nedal strážci mostecké branky žádnou šanci na úspěch – 1:0. Minutu na to mohl zvýšit Jakub Luštinec, v brejkové situaci ale mířil pouze do horní tyčky.

Dvoráky to mrzet nemuselo. Náš nápor sice mohla přibrzdit několikaminutová oprava mantinelu, i po ní ale domácí pokračovali v tlaku. Dvě velké šance neproměnil Milan Valášek, v čase 28:34 však vyhrál Kuba Hoskovec buly pro Jirku Půhoného a jeho ránu snad Hosnedl ani nepostřehl – 2:0.

Ačkoliv jsme na první přesilovku čekali více než polovinu zápasu, ve 34. minutě hosté faulovali hned dvakrát po sobě a rázem tu byla početní výhoda pěti proti třem. Dlouho se nám v ní nedařilo, pak si ale hosté do vlastní branky srazili přihrávku Tomáše Brokeše a za pouhých deset vteřin tečoval ránu Milana Valáška mimo dosah Hosnedla výborně hrající Jirka Matějíček – 4:0.

I druhé měření sil mezi Dvorem a Mostem tak evidentně rozhodla druhá dvacetiminutovka. Desítku jsme sice soupeři nevrátili, i vítězství ale 6:1 nadchlo více než čtyři stovky fanoušků (dva diváci přijeli z dalekého Mostu).

Hosté se čestného úspěchu dočkali ve 44. minutě zásluhou Mály, po chvíli Mostečtí chybovali v rozehrávce a parádním golfákem zaznamenal svůj druhý úspěch v utkání David Hrazdira. Další branku mohl po nezištné přihrávce Hoskovce přidat Půhoný, radoval se ale až v čase 57:09 Kuba Luštinec, jenž po pěkné přihrávce aktivního Ježka uzavřel skóre na konečných 6:1.

Fakta – branky a asistence: 23. Hrazdíra (Mocek, Brokeš), 29. Půhoný (Hoskovec), 35. Brokeš (Havlas), 36. Matějíček (Valášek), 47. Hrazdíra, 58. Luštinec (Ježek, Karlík) – 44. Mála (Drašar, Havlůj). Rozhodčí: Battek – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. Diváci: 441. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – M. Tondr, Mocek, Karlík, Matějíček, Petira, Franc – Brokeš, Hrazdira, Šedivý – Valášek, Ježek, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Havlas.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Věděli jsme, že proti nám stojí velmi kvalitní soupeř a ten v první třetině jasně dokazoval, proč je v tabulce tam, kde je. Od druhé periody jsme už ale byli lepším týmem. Důležitá byla první branka, tou jsme se dostali do tempa a další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Měli jsme víc ze hry, k tomu se nám povedlo proměnit dvojnásobnou přesilovku. Mrzí mě jen inkasovaný gól z úvodu závěrečné části. Na Čapína toho třeba ve druhé třetině moc nešlo, ale o to náročnější jeho zákroky byly. Další nulu by si zasloužil, ale při tak útočném hokeji se dalo očekávat, že tam i soupeři něco spadne. V utkání se nám podařilo třikrát využít přesilovou hru, což mě těší. Přiznám se, že přesilovky moc netrénujeme, o to víc se kluci snaží hrát do branky a tentokrát se nám to vyplatilo.“

Další výsledky 16. kola: Vrchlabí – Trutnov 5:0, Děčín – Řisuty 4:6, Bílina – Jablonec 2:5.

DO JABLONCE FANKLUB VYPRAVUJE AUTOBUS! VÍCE INFO NA ČÍSLE 603923343

Program 17. kola, sobota 17.30: Mostečtí Lvi – Nová Paka. 18.00: Trutnov – Bílina, Jablonec nad Nisou – Dvůr Králové nad Labem, Řisuty – Vrchlabí.