Odpověď na porážku v derby? Devítigólová nadílka do sítě Děčína a nula pro Brázdila

Středečním derby na ledě Trutnova se nám rozběhl nový ročník druhé ligy, na úvodní body si ale svěřenci trenéra Zörklera museli počkat do druhého dějství. Na porážku 2:4 z haly rivala odpověděli před vlastními diváky demolicí děčínských Medvědů výsledkem 9:0!

Šesti góly se blýskla třetí lajna, když dva její členové (Moučka, Půhoný) zaznamenali po dvou trefách. První vychytanou nulu v dvorském brankovišti si navíc připsala letní posila Jaroslav Brázdil.

HC Rodos Dvůr Králové n. L. - HC Děčín 9:0

V kabině Rodosu by se po středeční premiéře nenašel borec, jehož by porážka v derby nemrzela. S o to větší vervou se Dvoráci vrhli do prvního zápasu před vlastními fanoušky a odměna na sebe nenechala dlouho čekat.

Když do naší arény dorazil Děčín naposledy, vyhráli domácí vysoko 10:3 a poslední branku střílel Honza Ježek. Jeho jméno bylo tentokrát skloňováno už před utkáním. Příznivce Rodosu totiž nadmíru potěšilo, když si po nepříjemné nemoci mohli jméno velkého srdcaře znovu po čase přečíst na předzápasové soupisce.

Už v první dvacetiminutovce hostující gólman Skokan čtyřikrát lovil puk ze své brány. V 6. a 10. minutě úřadovala lajna Jardy Moučky, když ukázkové akce takřka do prázdné branky zakončovali Dominik Dušek právě s Moučkou. Pokaždé si finální přihrávku připsal s chutí hrající Jirka Půhoný.

Stejný hráč v 18. minutě dokončil „přihrávkový hattrick“, když si druhý střelecký úspěch připsal Jarda Moučka. Na 4:0 o deset vteřin později zvyšoval Kuba Hoskovec a do šaten domácí borce vyprovázel zasloužený potlesk spokojeného publika.

Jak končila úvodní perioda, tak začala druhá. Už po 82 odehraných vteřinách zakončoval přesně Kuba Luštinec a nejlepšímu střelci minulé sezony patřila i 30. minuta, ve které navyšoval stav na tenisových 6:0.

Záhy se dělovkou pod víko trefil Martin Tondr a diváci už začínali myslet na opakování desetigólové mety. K té Dvoráky v závěrečné části přiblížil dvěma góly Jirka Půhoný, když na 9:0 zvyšoval dokonce v oslabení. Před tím zase využil luxusní pobídky od Dominika Duška.

Od desítky však tentokrát byli Medvědi ušetřeni a naopak mohla hráče i realizační tým těšit vychytaná nula Jardy Brázdila.

Fakta – branky a asistence: 6. Dušek (Půhoný), 10. Moučka (Půhoný, Tondr), 18. Moučka (Půhoný), 18. Hoskovec (Matějíček), 22. Luštinec (Valášek, Vašíček), 30. Luštinec (Matějíček, Havlas), 31. Tondr (Moučka, Dušek), 47. Půhoný (Dušek, Moučka), 53. Půhoný (Moučka). Rozhodčí: Battěk – Hradil, Maňák. Vyloučení: 3:5, navíc Balcar (Děčín) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Třetiny: 4:0, 3:0, 2:0. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Čáp) – Mert, Vašíček, Karlík, Matějíček, Petira, Franc, M. Tondr – Procházka, Dvořák, Berger – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Dušek – Moravčík, Hoskovec, Ježek.

Další výsledky 2. kola: Bílina - Trutnov 3:2, Jablonec nad Nisou - Nová Paka 2:1.