Odvetu s Havlíčkovým Brodem ukončilo nešťastné zranění hostujícího hráče

Způsobem, jaký si nikdo nepřál, skončilo třetí přípravné utkání Rodosu na nový soutěžní ročník. V domácím duelu proti soupeři z Havlíčkova Brodu došlo ve 14. minutě k vážnému zranění hostujícího útočníka Jakuba Košťála, jenž obdržel ránu pukem do oblasti oka. Už z reakcí spoluhráčů, kteří byli inkriminované situaci nejblíž, bylo poznat, že půjde o zranění těžké.

Hráč byl ihned přítomnou zdravotnicí ošetřen a po několika minutách záchrannou službou převezen na oční oddělení královéhradecké nemocnice. Duel byl nejprve přerušen s tím, že se první třetina po čtvrthodinové pauze dohraje a naváže na ni perioda druhá. Po pár minutách ale s ohledem na dopad zranění na hostující tým požádali zástupci BK Havlíčkův Brod o předčasné ukončení zápasu.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem
vs. BK Havlíčkův Brod 1:0, nedohráno

V úvodních čtrnácti minutách měli herně navrch domácí hokejisté, kteří z aktivního vstupu do utkání vytěžili i vedoucí gól. V čase 3:42 jej po dobré práci Milana Valáška v útočném pásmu vstřelil Jan Dvořák. Hostující gólman Petržílka řešil i další situace před vlastním brankovištěm, stav se ale během první třetiny už neměnil.

Pak už přišel nešťastný moment, na který budou chtít jistě všichni aktéři zápasu brzy zapomenout. Hostujícího hráče na nosítkách z ledu vyprovodili diváci potleskem a všichnu mu nyní přejeme brzké uzdravení a snad i šťastný návrat mezi mantinely.