Osmé kolo přinese souboj nováčků. V sobotu se vrátíme do Letňan

7. 10. 2017 18:40

Soupeř, kterého velmi dobře známe, nás čeká v 8. kole druhé ligy. První říjnovou sobotu se představíme na ledě pražských Letňan. Ještě v živé paměti máme jarní bitvy v kvalifikaci o druhou ligu. V nich jsme byli pokaždé úspěšnější. Oba nováčkové se zatím ve druhé lize rozkoukávají, mají shodně dvě vítězství a šest bodů v tabulce.

Letňany zatím prožívají zvláštní sezonu. V utkáních, kde se od nich žádné zázraky nečekají, dokážou překvapit. Naopak proti hratelným soupeřům selhávají. Postaraly se o zatím největší senzaci letošního ročníku druhé ligy, ve 3. kole vyhrály ve Vrchlabí 6:3. Vysokou porážku 10:4 uštědřily také Řisutům. Naproti tomu doma letci podlehli 1:5 Trutnovu a naposledy schytali výprask 3:7 v Bílině.

Sobotní zápas s HC Rodos označuje pražský kouč Aleš Totter za nejdůležitější zápas jeho týmu v úvodní čtvrtině základní části. „Jsme na tom stejně jako Dvůr Králové. Kdo v sobotu vyhraje, může si říct, že má poměrně slušný start do soutěže. Pro nás je to nejdůležitější zápas první čtvrtiny a tak se k tomu i postavíme,“ říká Totter, jenž v loňské sezoně pomáhal zachraňovat Most a po jejím konci nastoupil jako hlavní trenér do Letňan.

Jeho tým trápí v úvodu soutěže marodka. Zranění na měsíc vyřadilo útočníka Tomáše Dyrynka, zranění kolene si v Bílině obnovil Ladislav Kadaně. Proti HC Rodos oslabenému týmu pomůže odchovanec pražské Sparty Lukáš Rousek, hokejovou výstroj oblékne také asistent trenéra Frank Kučera, který by měl mladému mužstvu v souboji nováčků dodat zkušenosti. V dresu HC Rodos bude v Letňanech chybět zraněný Patrik Fořt.

Letňany mají solidní útok (25 branek), ale spolu s Mostem nejhorší obranu v soutěži. Inkasovaly už 35 gólů. Problémy v defenzivě potvrdil i poslední zápas v Bílině. „Přitom jsme měli dost šancí a v první třetině jsme byli při hře pět na pět i lepší. Jenže nezvládneme klíčové momenty a po ztrátách kotouče dostaneme soupeře na koně,“ poznamenává kouč Pražanů. Sobotní duel začíná v netradičním čase od 18:40.