Parádní a cenná výhra. HC RODOS - HC Draci Bílina 7:1

Obrázek uživatele Ivo

Další důležitá výhra, zisk cenných bodů a velmi dobrá předvedená hra. To jsou základní fakta zápasu s Bílinou. Zvládli jsme tak souboj "o šest bodů" a v tabulce poskočili na 7. místo.

V obraně, vedle Ondry Hamerského, nastoupil nově pardubický junior Zukal a po celý zápas jsme točili 4 pětky. Do utkání jsme nastoupili opět aktivně a povedlo se nám dát důležitou rychlou branku. V přesilovce, po parádní spolupráci Luštinec - Ukhin, jsme vedli 1:0. Hodně se vylučovalo. Na naší straně byl vyloučen Hrazdira na 2+10, poté Vitebský a i bílinští šli na trestnou lavici. Zhruba v polovině třetiny, při hře 4 na 4, mohli domácí fanoušci s nadšením oslavit pohlednou spolupráci po ose Karlík - Fořt - Ježek, kdy posledně jmenovaný skóroval. 4 minuty před koncem se odměnil za svou obrovskou snahu Kuba Luštinec, který "hlavou" zachytil rozehrávku hostujících za jejich brankou, obtočil se kolem tyče a překvapil golmana.

Ve druhé třetině pokračovala naše dobrá obranná práce. Hosté se snažili tlačit do naší brány, ale jejich aktivitu narušil Michal Petira, který pěknou ranou na 4:0 zvýšil naše vedení. Hosté chtěli se zápasem ještě něco udělat. Po Michalově brance vystřídali brankáře a při vyloučení právě Petiry se jim podařilo vyšachovat naši obranu. Divoká pasáž této fáze hry pokračovala. Asi o minutu a půl později Ukhin svou druhou brankou zvýšil na 5:1 a do branky hostí se vrátila jejich jednička tohoto zápasu.

Ve třetí třetině Kmošek pěkně uvolnil Ježka, který probudil svůj střelecký talent, na který jsme u něj byli zvyklý a zvýšil na 6:1. Zhruba v polovině třetiny se hostující Běhula pustil pěstmi na dotírajícího Ukhina a oba byli vyloučeni za hrubost. Běhula však dostal 2 minuty navíc. V nabídnuté přesilovce se nám však skórovat nepodařilo. To se však podařilo poté Kmoškovi, který před brankou usměrnil pas Sedláčka.

V sobotu máme volno, příští týden zajíždíme ve středu do Sokolova a v sobotu 17.2 přivítáme na svém ledě dalšího soupeře o Play Off, letce z Letňan.

Branky a nahrávky: 3. Ukhin (Luštinec), 12. Ježek (Fořt, Karlík), 17. Luštinec, 25. Petira (Hrazdíra, Luštinec), 27. Ukhin (Petira), 46. Ježek (Hlaváč, Kmošek), 57. Kmošek (Sedláček, Petira) – 26. Mála (Jirkovský, Kýhos)

Sestava HC RODOS: Hamerský, Zukal, Hlaváč, Karlík, Petira, Vitebský, Junek - Luštinec, Kocián, Ukhin - Fořt, Hrazdira, Valášek - Hejna, Filip, Zmítko - sedláček, ježek, Kmošek

Trenér Juraj Jurík: "Podali jsme koncentrovaný výkon, za který jsme byli odměněni 3 body. Potěšitelné je zlepšení v koncovce. Doufám, že hráči si zvedli sebevědomí, které přenesou do dalších zápasů."