Parádní hokej s radostným koncem pro domácí

Obrázek uživatele Ivo

HC Vrchlabí - HC RODOS 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Bez zraněných Půhoného a Hamerského a bez nemocného Kociána, s Nikitou v brance, jsme nastupovali na led lídra s odhodláním předvést kvalitní výkon. V první minutě byl vyloučen domácí hráč a střelu Karlíka do branky dorazil Milan Valášek. Vedli jsme 1:0. Přesto se domácí tým tlačil do útoku a naše obrana s Nikitou měla hodně práce. Asi největší šanci měl domácí Matějček, který nastřelil tyčku, puk se odrazil před branku a Chalupa nedokázal dopravit puk do branky.

Vstup do druhé třetiny se z naší strany povedl především díky kvalitní obraně středního pásma. Rychlý přístup k soupeři a aktivní hra domácím nedávala moc prostoru ke vstupu do naší třetiny. Velkou šanci měl Kuba Luštinec, který v přesilové hře projel celé hřiště, ale na domácího golmana už nevyzrál. Na konci 4. minuty druhé třetiny byl vyloučen Kuba Vitebský, který na poslední chvíli hasil špatnou rozehrávku. Domácí Muška od modré trefil přesně horní roh naší branky, Nikita neměl v tu chvíli šanci střelu vidět. Po 86 vteřinách domácí Procházka nadvakrát překonal našeho brankáře a skore se rázem otočilo ve prospěch domácího týmu. Naštěstí po půlminutě Milan Valášek dorazil střelu Luštince a bylo brzy vyrovnáno.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen domácí Moník. Při našem tlaku se domácímu Mrňovi svezla brusle po puku, jediný, kdo si toho na stadionu nevšiml byl hlavní rozhodčí a na pád hráče reagoval vyloučením. Mrňa však reagoval v duchu fair play, řekl rozhodčímu, že si šlápl na puk a ten vyloučení odvolal. Velký respekt. Pokračující přesilovka přinesla otočení vedení na naší stranu, kdy krásnou akci zakončoval Luštinec po asistenci Valáška. Poté byl vyloučen Faltys a paradoxně v oslabení jsme mohli rozhodnout. Nejprve ujel Luštinec, před Soukupem ale přestřelil. Za další minutu domácí Bláha na modré čáře při střele zlomil hůl a Luštinec s Fořtem jeli zcela osamoceni na vrchlabského brankáře. Luštinec vzal vše na sebe, na Soukupa ale nevyzrál. Soukup ustál i tutovku Havlase. V 56. minutě zapadla za záda Konvissera nepovedená a snad i tečovaná střela Mrni, necelé tři minuty před koncem pak do brejku ujela bratrská dvojice Půlpánů a po přihrávce Aleše zařídil rozhodující branku utkání Tomáš. Naše závěrečná power- play už branku nepřinesla.

Velký dík patří našim fanouškům a fan clubu za podporu, která byla slyšet po celou dobu zápasu.

Branky a asistence: 35. Muška (Matějček), 36. Procházka (A. Půlpán, Kastner), 56. Mrňa (A. Půlpán, Pšurný), 58. T. Půlpán (A. Půlpán) – 2. Valášek (Karlík), 37. Valášek (Luštinec, Havlas), 45. Luštinec (Valášek, Matějíček). Rozhodčí: L. Pilný – Laczko, J. Řezníček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 1042.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Voženílek, Bučko, J. Moník, Muška, Kynčl, Jirků – T. Půlpán, Kastner, Mrňa – Chalupa, Matějček, Hozák – Procházka, Bláha, A. Půlpán – Hidveghy, F. Moník, Pšurný.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Konvisser – Karlík, Matějíček, Petira, Vitebský, M. Tondr, Faltys, Starosta – Valášek, Havlas, Luštinec – Zmítko, Ježek, Řepík – Dušek, Hoskovec, Fořt – Řezníček.