Parádní výkon a tříbodová odměna. Jablonecké vlky jsme zkrotili podruhé v sezoně

Nečekané, ale naprosto zasloužené tři body si odvážíme z ledu Jablonce nad Nisou. Proti favoritovi jsme podali jeden z nejlepších výkonů v sezoně a vyhráli 4:2. Důležitý krok k vítězství jsme udělali už v první třetině, ve které domácí gólman dvakrát inkasoval. Vítězný gól vstřelil ve 24. minutě Patrik Fořt. V závěru nás sice favorit tlačil, ale obětavá hra a výborné zákroky brankáře Veselého rozhodly o překvapivém triumfu.

Podobně jako v Letňanech jsme sehráli také v Jablonci skvěle první třetinu. Už ve 2. minutě v nebezpečné pozici dorážel Jaroslav Ukhin, o pár sekund později se dostal do přečíslení Patrik Fořt s Davidem Hrazdirou, jenž zblízka nedokázal přehodit Hosnedlův beton. V čase 4.15 se nám naskytla čtyři minuty trvající přesilovka při zdvojeném trestu pro Pilaře.

Dlouhá početní výhoda nám vůbec nevyšla, za zmínku stála jen střela Milana Valáška. Po úvodních šancích HC Rodos se vlci soustředili víc na obranu, hrál se oboustranně urputný hokej. Přeci jen jsme to byli mi, kdo otevřel skóre. V 15. minutě Milan Valášek ve vlastním oslabení využil chyby Tondra, který nezpracoval skákavý kotouč na modré, a nájezd zakončil přesnou trefou mezi betony – 0:1.

Vyrovnat se snažil Lukáš Tondr a po něm i domácí elitní snajpr Kamil Břiška. František Veselý byl pozorný. Dvacet sekund před koncem třetiny to bylo ještě veselejší. Neúnavný dříč Jaroslav Ukhin tak dlouho dotíral na gólmana Hosnedla, až se puk kuriózním způsobem dostal za brankovou čáru – 0:2. Ruský hokejista se trefil ve druhém zápase po sobě.

Pro lídra soutěže to byla studená sprcha. Domácí hráči v závěru vyvolali potyčku, vůbec se jim nelíbila rozhodnutí rozhodčích nejaktivnější v ní byl hromburác Martin Tondr. Že jeho spoluhráči nejsou v dobrém rozpoložení, bylo patrné i v úvodu prostřední části. Přesilovka se domácím vůbec nedařila.

Krátce po jejím skončení už to bylo o tři branky. Z bezprostřední blízkosti se prosadil Patrik Fořt. Ve 26. minutě mohl vedení tentýž hráč ještě vylepšit, při sólovém úniku ale nedokázal propasírovat puk mezi Hosnedlovy betony. V polovině utkání se poprvé prosadil vedoucí tým soutěže. Kamil Břiška v další přesilovce připravil výbornou pozici pro Lukáše Tondra a ten z mezikruží prostřelil Veselého – 1:3.

Nepolevovali jsme v aktivní hře. V přesilovce jen těsně minul jabloneckou svatyni Michael Hlaváč. Na druhé straně vytáhl Veselý důležitý zákrok proti Břiškovi. Na rozdíl od utkání v Letňanech se nám povedlo přenést si vedení i do závěrečné části. Pokračovali jsme ve výborném obranném výkonu. Pouze na přesilovky domácích jsme byli krátcí.

Ve 45. minutě Lukáš Tondr střelou bez přípravy propálil podruhé dvorského brankáře – 2:3. O minutu později mohlo být vyrovnáno. Agilní Bříška z prostoru mezi kruhy jen těsně minul. Po vyloučení Hamerského a Karlíka jsme přestáli minutu trvající dvojnásobné oslabení.

Velké zákroky vytasil v pravý čas ze své torny František Veselý. Lapačkou vychytal z bezprostřední blízkosti Víška, při následné tutovce Nevyhoštěného měl štěstí, jablonecký útočník netrefil poloprázdnou branku. Posledních deset minut jsme se už bránili. Minutu před koncem mohl definitivní pojistku přidat Honza Ježek, z výborné pozice těsně minul. Tři vteřiny před koncem vstřelil čtvrtou branku Tadeáš Kocián, který šikovně tečoval Ukhinovu nabídku.

Jablonec doma prohrál teprve počtvrté v sezoně, my jsme si připsali páté vítězství na cizím kluzišti. Venku jsme vyhráli dva z posledních tří zápasů. Proti Severočechům se nám letos daří, naplno jsme bodovali podruhé za sebou. Vzhledem k porážkám Řisut a Bíliny jsme v tabulce najednou poskočili na 7. místo. Stejně jako osmé Řisuty máme 33 bodů.

V dalším kole se poprvé v letošním roce představíme na domácím ledě. V sobotu 13. ledna vyzveme od 17 hodin Kobru Praha.

HC JABLONEC – HC RODOS 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Góly a asistence: 29. L. Tondr (Bříška), 45. L. Tondr (Moravec) – 15. Valášek, 20. Ukhin (Luštinec), 24. Fořt (Hrazdira, Karlík), 60. Kocián (Ukhin, Luštinec). Vyloučení: 6:9. Využití přesilovek: 2:0. Branky v oslabení: 0:1. Diváci: 332. Sestava Dvora: Veselý – Vitebský, Hamerský, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík – Filip, Hrazdira, Kmošek, Sedláček, Lelka, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Fořt, Ježek, Valášek.

OHLASY PO UTKÁNÍ:
Trenér HC Rodos Juraj Jurík: Poučili jsme se ze zápasu v Letňanech. Opět jsme velice dobře začali a dostali se do dvoubrankového vedení. Pak jsme domácím nabídli přesilové hry, díky kterým se dostali zpátky do zápasu. V poslední třetině jsme se soustředili na to, abychom neinkasovali. Měli jsme i trochu štěstí. Výbornými výkony nás podržel brankář František Veselý. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Tým si za dnešní výkon zaslouží pochvalu.

Vedoucí mužstva Miloš Hlavsa: Hráči podali výborný taktický výkon, na rozdíl od zápasu v Letňanech téměř nedělali chyby. V obraně jsme podali jeden z nejlepších výkonů v sezoně, nasazení a bojovnost hráčů byla příkladná. Teď potřebujeme tři body z Jablonce potvrdit v sobotu doma proti Kobře Praha.