Patrik Fořt před odjezdem do Klatov: „Každý zápas je teď pro nás jako play off“

Obrázek uživatele HC Rodos

Naposledy v sobotu 22. prosince odehráli naši hokejisté mistrovský zápas. Před vlastním publikem porazili Děčín 5:4 po samostatných nájezdech. Od té doby uplynuly dva týdny a již zítra je od 17.30 čeká další duel.

Svěřenci trenéra Malinského se představí na ledě Klatov, druhého nejlepšího týmu skupiny Sever. Týmu, který doma v této sezoně ze třinácti utkání dvanáct vyhrál!

Západočeši jistě budou chtít na tuto bilanci navázat, v cestě jim však bude stát mužstvo, které taktéž potřebuje body. Pokud chceme ještě myslet na dohnání dvanáctibodové ztráty na aktuálně čtvrtý Nymburk, musíme v úspěch věřit i na půdě tak silného soupeře.

Hráčem, na kterého budeme v zápase opět hodně spoléhat, je střelec jedenácti branek v této sezoně PATRIK FOŘT. Právě on stihl den před utkáním odpovědět na šest otázek pro naše webové stránky.

Patriku, máte za sebou zápasovou přestávku, během níž jste ale stihli několik tréninků. Na co jste se zaměřovali?

Pracovali jsme hlavně na kondici. Až tento týden přišla na řadu i taktika. Trenér se zaměřil na přechod z obrany do útoku a naopak. Samozřejmě nemohl chybět ani trénink zakončení.

Vždycky je dobré končit rok výhrou a vám se to v prosinci proti Děčínu povedlo. Bylo to znát i na náladě v kabině?

Určitě. Nálada v naší kabině je celkově dobrá a po výhře je to vždycky ještě lepší. Ale úspěch proti Děčínu už je minulostí. Teď nás čeká další zápas a my se soustředíme pouze na něj.

Představíte se na ledě Klatov, kterým se ve skupině Sever daří skvěle. Vy jste je ale doma porazili. Takže recept znáte?

To je pravda, daří se jim a hrají vážně skvěle. Pro nás je rozhodně lepší, že se nám je doma podařilo porazit, teď ale budeme hrát v jejich hale, kde to bude určitě hodně těžké. Čeká nás navíc dlouhá cesta. My ale uděláme všechno pro to, abychom byli úspěšní a do Dvora si večer vezli dobrý výsledek.

Už poslední čtyři zápasy v roce 2018 odkoučoval trenér Malinský. Přišly s jeho nástupem nějaké změny v systému vaší hry?

Ani bych neřekl. Máme dobrého a přemýšlivého trenéra, který ví, co má dělat. Je hlavně na nás, abychom plnili jeho pokyny a dávali tomu na ledě něco na víc. Teprve pak se může dostavit potřebný výsledek.

Do Klatov se za vámi chystají i věrní dvorští fanoušci. Co pro tým znamená jejich vytrvalá podpora?

Naši fanoušci patří k nejlepším v celé druhé lize a my si jejich podpory hodně vážíme. Hokej hrajeme především pro ně a není nic lepšího než po zápase společně slavit vítězství. Vědí to oni, víme to i my. Bylo by skvělé, kdyby se nám něco podobného podařilo i na ledě Klatov.

Při pohledu na tabulku je zřejmé, že na čtvrtou postupovou příčku do play off ztrácíme 12 bodů. Ve hře jich ale bude ještě 39. Bavíte se v kabině o stíhací jízdě?

Víme, jak si stojíme. Ale naše cíle se nemění. Pořád chceme postoupit do vyřazovacích bojů, nikdo nechce na konci února končit sezonu. Proto je teď pro nás každý z těch zbývajících zápasů v základní části stejný, jako by už šlo o play off.

ZAJÍMAVOST PŘED UTKÁNÍM: Klatovy v normální hrací době prohrály naposledy 3. listopadu na našem ledě (6:4)! Od té doby bodovaly ve třinácti utkáních v řadě. Poraženi Západočeši odešli už pouze 28. listopadu, kdy padli po nájezdech v hale pražské Kobry. Následovalo osm tříbodových výher za sebou!

Kompletní program 30. kola – sobota 17.00: Řisuty – Nymburk. 17.30: Klatovy – Dvůr Králové nad Labem, Mostečtí Lvi – Vrchlabí, Sokolov – Kolín, Bílina – Jablonec nad Nisou. 18.00: Děčín – Trutnov, Kobra Praha – Letňany.

 

Tags: