Pátý pokus už vyšel! Kubové Luštinec s Mertem vystříleli výhru nad Vrchlabím

Historie se opakuje. Tak jak v loňské sezoně, i v té letošní porážíme vrchlabského suveréna druhé ligy v posledním vzájemném utkání základní části soutěže. Po čtyřech porážkách (1:3, 2:5, 3:7, 0:3) Dvoráci přehráli favorita výsledkem 2:1 a v tabulce si vylepšili naděje na konečné druhé místo zaručující přímou účast v semifinále vyřazovací části.

Vrchlabí prohrálo po patnácti vyhraných zápasech v řadě!

Na třetí Mostecké Lvy nyní hájíme náskok deseti (!) bodů. A co víc si přát? Rozhodně příležitost zahrát si proti hvězdami nabitému Vrchlabí minimálně další tři zápasy. Znamenalo by to totiž účast obou podkrkonošských klubů ve finále play off skupiny Sever!

UTKÁNÍ JSTE MOHLI SLEDOVAT NA PODROBNÉM PŘENOSU WWW.ONLAJNY.COM

HC Rodos Dvůr Králové n. L. - HC Stadion Vrchlabí 2:1

Už úvodní minuty středečního utkání naznačily, že tentokrát by to proti Vrchlabí konečně mohlo vyjít. Že naši borci čtyři předchozí duely prohráli? Že je soupeř jednoznačným favoritem zápasu? Že má dávno dopředu jisté vítězství v základní části? To vše nechali Dvoráci v kabině a od úvodního buly se do soupeře pustili až netradičně sebevědomě.

Malinského svěřenci si z hostů nic nedělali a možná tomu napomohla i vrchlabská sestava oslabená o obránce Nika s Vágnerem a útočníky Mrňu a Kastnera. Oproti předchozímu vzájemnému duelu (0:3) Vrchlabským navíc scházeli zraněný Jan Hlaváč a Tomáš Rolinek, jenž se před časem rozhodl vrátit zpět do extraligových Pardubic.

To sestava Dvora byla až na beky Tondra s Čáslavou kompletní a co je hlavní, odhodlaná porvat se o vítězství. K tomu vedla cesta především přes disciplínu, jenže po odvážném úvodu přišel už v 5. minutě první faul ze strany France. V přesilovce byl blízko gólu hostující Patrik Urban, poté dvakrát Matějček, na místě však byl pokaždé pozorný Oto Jeschke.

Jakmile se vyloučený vrátil na led, zahrozil domácí celek, když Davidovi Svobodovi v nadějné pozici sjel puk z hole v nejméně vhodný moment. Chvíli na to si mohutný potlesk bezvadně zaplněné arény vysloužil vrchlabský Jaroslav Bednář, jenž odvolal trest pro domácího hráče po domnělém podražení.

Už se zdálo, že úvodní dvacetiminutovka gólový moment nepřinese, když v 17. minutě od modré napřáhl obránce Tomáš Jirků a rána vrchlabského kapitána byla doslova nabitá. Zapadla totiž za záda překvapeného Oty Jeschkeho, jenž měl zakrytý výhled a puku si všiml až příliš pozdě – 0:1.

Vyrovnat mohl po krásné spolupráci s Milanem Valáškem Kuba Luštinec, brankář Soukup byl však minutu před koncem třetiny na místě a tak se skóre měnilo až v periodě prostřední.

Nejprve se nebezpečnou ranou od modré prezentoval Jirka Matějíček, poté dvakrát zahrozil s chutí hrající Bednář. Ve 26. minutě nabídl domácím úvodní přesilovku faulující Bláha a Rodosu na vyrovnání stačilo 19 vteřin. Z vlastního pásma nahrával Lukáš Karlík, do nacvičené akce si perfektně najel Kuba Luštinec a sám před Soukupem si nejlepší střelec mužstva věděl rady – 1:1.

Uběhlo rovných 26 vteřin, když od modré napřáhl Jakub Mert. V nepřehledné situaci před Soukupem se puk od branky odrazil zpět do hry, nejblíž stojící Jirka Půhoný ale zvedal ruce nad hlavu tak vehementně, že se arbitři rozhodli ke společné poradě. Po ní měli jasno – šlo o druhou branku Rodosu, kterou navíc posvětily i objektivy fotoreportérů utkání – 2:1.

Radost perfektně zaplněné arény by se dala krájet a v té době to na vyloučené hráče bylo 1:1. Jenže inkasované góly hnuly nervovou soustavou Stadionu a už po pár minutách o sobě krosčekem na Tomáše Brokeše dal věděl vrchlabský obránce Vašíček. Pouze sudí Markovský v daném momentu věděl, proč hostujícího beka nevyloučil, na zákrok se totiž díval ze dvou metrů.

Poslední čtyři minuty druhé třetiny Rodos odehrál v oslabení po vyloučeních Půhoného a Matějíčka, obří bojovnost však vedla k uchránění hubeného náskoku. Největší šanci přitom měl Jaroslav Bednář, jenž to v přečíslení tří na jednoho vzal na sebe, na konci akce ale k zákroku uznale pogratuloval Jeschkemu.

Závěrečná třetina už tak ofenzivní hokej nepřinesla. Domácí se soustředili na ubránění cenného náskoku, horalé zase zůstávali svým obvyklým výkonům dlužni. V závěrečných minutách navíc hosté aktivně hrajícímu soupeři dopřáli hned čtyři přesilové hry v řadě. Výhod mohlo být i víc, Dominik Šedivý ale s Jaroslavem Bednářem srovnal účty ve hře na fair play, když odvolal trest přiznáním teče po vyhození puku do publika.

Vrchlabským nebyla nic platná ani závěrečná hra bez brankáře a Dvoráci už své vydřené vítězství uhájili. V podkrkonošském derby před skvělou kulisou Rodos potvrdil skvělou formu z přelomu ledna a února a ziskem dalších tří bodů se již výrazně přiblížil konečné druhé příčce po základní části.

NA AKTUÁLNÍ TABULKU SE NÁM MOC HEZKY KOUKÁ -> LIVESPORT.CZ

Fakta – branky a asistence: 26. Luštinec (Karlík, Matějíček), 27. Mert (Půhoný, Franc) – 17. Jirků (Dvořák, Voženílek). Rozhodčí: Markovský – Novotný, Pippal. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 905. Třetiny: 0:1, 2:0, 0:0. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Jeschke (Čáp) – Mocek, Petira, Matějíček, Karlík, Franc, Mert – Fořt, Brokeš, Svoboda – Luštinec, Havlas, Valášek – Dušek, Hoskovec, Půhoný – Šedivý, Ježek, Sedláček. HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Abrahám) – Jirků, Havránek, Bendík, Voženílek, Vašíček, J. Moník, T. Kynčl – Bednář, Sýkora, Urban – Hozák, Chalupa, Bláha – F. Jirásek, Dvořák, Matějček – F. Moník, R. Šlaicher.

OHLÉDNUTÍ ZA STŘEDEČNÍM DĚJSTVÍM VE DRUHÉ LIZE PŘINESL PORTÁL HOKEJ.CZ

Další výsledky 39. kola: Jablonec Nisou – Trutnov 2:4, Nová Paka – Děčín 2:3. Utkání Mostečtí Lvi – Řisuty se hraje ve čtvrtek.

Program 40. kola – sobota 15. února 15.00: Děčín – Mostečtí Lvi. 17.00: Řisuty – Jablonec nad Nisou. 17.30: Bílina – Dvůr Králové nad Labem. 18.00: Vrchlabí – Nová Paka.