Pavel Škop vynuloval střelce z Nového Města. Po výhře 4:0 jdeme na druhé místo

Obrázek uživatele Tomáš Plecháč

13. 1. 2016

I s úroky jsme ve 22. kole vrátili Novému Městu porážku z posledního vzájemného zápasu. Výhru 4:0 režírovali dvougólový Jan Ježek a bezchybný brankář Pavel Škop, který poprvé v sezoně udržel čisté konto. Po třetí výhře v řadě jsme se v tabulce posunuli na druhé místo, Jaroměř totiž nezvládla zápas v Nové Pace.

V předchozích třech utkání s Novým Městem padlo vždycky alespoň osm branek, středeční zápas tentokrát nabídl o něco dietnější podívanou. Hosté byli v úvodu lepším týmem, my jsme se dostali do hry díky první přesilovce. Nedlouho po ní přišel i úvodní gól.

Štěpán Sedláček zavezl puk do útočné třetiny, šikovně ho prostrčil na volného Martina Lelku, který parádním bekhendem zavěsil – 1:0. Hosté mohli hned z protiútoku srovnat, ale trefili jen tyčku. Do brankové konstrukce mířila i dorážka Adama Szakala na druhé straně.

Také v úvodu druhé třetiny měl více práce dvorský gólman Pavel Škop, který se několikrát vyznamenal. Souvislý tlak Nového Města přerušila v polovině utkání znovu přesilová hra. Z té jsme sice neskórovali, ale těsně po vypršení trestu Ondra Hamerský namazal Honzovi Ježkovi a ten nenápadnou přízemní střelou překvapil brankáře Biegla – 2:0.

Definitivní ránu zasadil dobře hrajícím hostům Patrik Fořt, v závěru druhé třetiny si dokonale vychutnal gólmana a zasunul puk do prázdné klece. V úvodu poslední části tentýž hráč vstřelil podle všeho regulérní gól, rozhodčí však kotouč za brankovou čárou neviděl.

Zbytek utkání už jsme měli pod kontrolou, hosté hrozili pouze z brejků. Gólový účet uzavřel ve 45. minutě druhou brankou v zápase Honza Ježek, jenž pohotově dorazil dělovku Hamerského. Pro nejproduktivnějšího Dvoráka to byl už 16. gól v sezoně.

Krajská hokejová liga pokračuje v neděli 17. ledna. Čeká nás těžký zápas v Jaroměři, kterou jsme v tabulce po vítězství nad Novým Městem přeskočili. Jaroměř prohrála v Nové Pace 4:7.

HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ – SPARTAK NOVÉ MĚSTO 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly a asistence: 12. Lelka (Sedláček), 34. Ježek (Hamerský), 39. Fořt (Vacek), 45. Ježek (Hamerský). Vyloučení: 4:6. Sestava Dvora: Škop – Hamerský, Mišinec, Zmítko, Vosyka, Laš, Vitebský – Polák, Veselý, Fořt – Szakal, Ježek, Luštinec – Lelka, Sedláček, Rychtera (od 30. min. Vacek)

OHLASY PO UTKÁNÍ:
Trenér Dvora Králové Tomáš Topol: Styl Nového Města nám nesedí. Hodně vyhazují kotouče, musíme se neustále tlačit do plných. Projevilo se to hlavně v první třetině, kdy jsme se nemohli dostat do hry, naštěstí se nám ale podařilo dát první branku. Ve třetí třetině to z nás spadlo a hráli jsme uvolněný hokej. Stejně jako proti Jičínu nás podržel Pavel Škop, na zápas se dobře připravil.

Trenér Nového Města Milan Havrda: Myslím si, že hlavně druhá třetina byla z naší strany dobrá. Bohužel jsme, na rozdíl od posledního zápasu se Dvorem Králové, nedokázali proměňovat šance. To rozhodlo. V první třetině jsme dali břevno, nehráli jsme špatně ani přesilovky. Příležitostí bylo dost, ale nebyli jsme schopní dát gól.