Petr Mocek si druhou ligu užíval. Nyní jej čeká nová výzva u extraligového Dynama

Obrázek uživatele HC Rodos

Že měli v uplynulé sezoně hokejisté Rodosu ve svých řadách mistra světa a držitele domácího titulu Petra Čáslavu, to si leckdo dobře vybaví. A to i přesto, že trojnásobný medailista ze světových šampionátů za náš tým odehrál jen minimum zápasů. Na vině byla trenérská funkce u pardubického Dynama, kde Časy dělal asistenta.

Velmi zajímavou funkci v nejslavnějším východočeském klubu však zastává i další zkušený obránce Dvora Králové nad Labem. PETR MOCEK v minulém ročníku platil za kondičního trenéra pardubické mládeže. O tom, že svoji práci vykonával velmi dobře, svědčí fakt, že od jara bude ve stejné funkci působit dál, tentokrát už ale u extraligového A mužstva!

To je však důvodem, že Móca v našem klubu končí. „Novou funkci v Dynamu z časových důvodů nejde skloubit s hraním u nás. Jeho rozhodnutí respektuji a přeji mu, aby se mu v životě dařilo,“ říká hcrodos.cz majitel našeho klubu Vasil Teodoridis.

S poctivým bekem, který za Dvůr Králové nad Labem odehrál 33 zápasů, v nichž si připsal dvě branky a deset asistencí, hovořil v minulém týdnu náš mediální partner Deník a zde nyní přinášíme kompletní znění onoho rozhovoru.

Text: Tomáš Rais (Pardubický deník)

Prvním společným tréninkem za omezených podmínek zahájili pardubičtí hokejisté letní přípravu. V této fázi bude mít důležité slovo kondiční trenér Petr Mocek, jenž se k extraligovému týmu Dynama po roce vrátil.

Minulou sezonu jsem strávil u pardubických týmů dorostu a juniorky. Teď jsem byl oslovený, tak jsem do toho opět šel,“ řekl devětatřicetiletý kouč.

Vládní omezení se postupně rozvolňují. Jak moc vás v přípravě stále omezují?
Je dobré, že můžeme mít alespoň osm hráčů ve skupině. Na jednu stranu je to náročnější časově, ale na druhou stranu je to super z hlediska individuálního přístupu ke každému hráči. Obětujeme tomu čas, nevadí mi to.

Jak se pracuje ve skupinách?
Je to velmi těžké, ale máme systém. Jde to tak, že dvě skupiny mohou běžet systémově stejně na různých sportovištích. Logisticky to máme zvládnuté.

Na co byl zaměřen první den společné přípravy?
Seznámili jsme se se silovou fází. Udělali jsme objemy v nižší intenzitě, potom se šli kluci proběhnout v rámci aerobní kondice. Je to udělané tak, aby se první týdny zvládly z hlediska objemové práce.

ODKAZ NA PŮVODNÍ ZNĚNÍ ROZHOVORU S PETREM MOCKEM

Jaký bude další postup?
Pak bychom se přesunuli zase dál do rychlosti a výbušnosti. To jsou standardy, které jsou víceméně stejné.

Budete směřovat přípravu k obvyklému startu extraligového ročníku?
Budeme doufat, že se rozeběhne sezona dle plánu. Snad už žádná další vlna, co se týče pandemie, nebude. Chtělo by jít časem samozřejmě i do kontaktů. V přípravě je dobré, když je možné si zahrát fotbal nebo další různé sporty. Jenom samotné běhání pro kluky asi není tolik zábavné.

S jak velkým hráčským kádrem budete v této fázi přípravy pracovat?
Máme tři skupiny po zhruba sedmi hráčích. Co tady je za skupinu, to já neovlivním. Já mám koho trénovat, pro moji práci tady je dost hráčů. Se základem současného týmu, který jsem dostal od Dušana Salfického a od trenérů, jsem byl v kontaktu. Někdo má svého trenéra, někdo využívá mých služeb.

Sám jste v uplynulé sezoně nastupoval za druholigový Dvůr Králové nad Labem. Mrzelo vás, že jste přišli o vrchol sezony?
Je to škoda, kvůli tomu se samozřejmě hokej hraje, pro lidi by to bylo hezké. Jsem rád, že jsem se vůbec zvládl vrátit po čtyřech letech bez hokeje do poloprofesionálního sportu.

KARIÉRU PETRA MOCKA DETAILNĚ SLEDUJE WEB WWW.ELITEPROSPECTS.COM

Jaká byla úroveň soutěže, ve které se objevuje řada bývalých hokejistů?
Není to špatné. Myslím, že tam je spousta šikovných kluků. I bruslařsky to bylo celkem záživnější. Byla tam řada derby zápasů, mělo to dobrou úroveň.

Petr Mocek očima Vasila Teodoridise:

„Těší mě, že jsem mohl Petra jako hokejistu poznat. Je to velice slušný, pracovitý a skromný člověk. V jeho letech navíc na ledě velmi obětavý. Klukům při tréninku i v zápase dokázal poradit, předával zkušenosti. Je velká škoda, že v našem klubu musí skončit. Funkci v Dynamu z časových důvodů nejde skloubit s hraním u nás. Jeho rozhodnutí respektuji a přeji mu, aby se mu v životě dařilo.“

K šéfovi našeho klubu se připojujeme. Děkujeme Petře za příkladnou reprezentaci Dvora Králové nad Labem a pamatuj, že kdykoliv budeš v ochozech našeho stadionu vítán! Ať se dál daří předávat zkušenosti a hlavně fyzičku!

Tags: