Po další kanonádě vezeme tři body z Letňan. Dvakrát se prosadil Luštinec s Valáškem

Zatímco doma nám střílení branek dělá problémy, na stadionech soupeřů to je jiná písnička. Po desetigólové kanonádě v Bílině jsme byli velice produktivní také v Letňanech a zvítězili 7:4. Fantastický večer prožila druhá pětka, která byla u všech branek. Dvakrát se prosadil Milan Valášek a Jakub Luštinec, Tadeáš Kocián k jedné brance přidal tři finální nahrávky. Po druhém venkovním vítězství v řadě jsme se posunuli na sedmé místo v tabulce.

Zápas začal hodně divoce. Už ve druhé minutě obránce Michal Petira nahodil kotouč od modré, brankář Pařík měl zakrytý výhled a bylo to 0:1. Po půlminutě domácí srovnali, z vrcholu kruhu se přesnou ranou prosadil Lojek. Ve druhé polovině úvodní třetiny přišly velké chvíle Milana Valáška. V rozmezí pouhých 9 sekund se prosadil dvakrát. Nejprve zakončil přečíslení dva na jednoho po pasu Ivana Ďurače, pak se prosadil na brankovišti střelou pod víko po další přesné nahrávce od Kociána. V 16. minutě snížil po krásné souhře domácí Havlůj - 2:3.

Na začátku druhé třetiny nám vrátil dvoubrankový náskok Tadeáš Kocián, který se prosadil tvrdou střelou v přesilovce. V 36. minutě to bylo ještě veselejší, po ose Kocián – Petira puk doputoval až ke Kubovi Luštincovi a ten nekompromisně zvýšil už na 5:2. Letci se ani za tohoto stavu nevzdali, ale dvorská obrana jejich útočné výpady ustála. Několikrát se zaskvěl Josef Čáp.

Šestou branku vsítili šest minut před koncem při hře čtyři na čtyři dělovkou od modré Ondra Hamerský. V závěru utkání Letňany využili dvakrát přesilovou hru. V 58. minutě skóroval Saňa, o necelé dvě minuty později v přesilovce vylepšené odvoláním brankáře pohotově dorazil Beran 4:6. Domácí bez gólmana zkoušel i potom. Definitivní pojistku dvorském vítězství dal 10 vteřin před koncem druhou brankou v utkání kapitán Luštinec.

V Letňanech jsme vyhráli potřetí v sezoně a v tabulce máme 9 bodů. O dva více než Bílina. Další body budeme moci přidat ve středu 11. října, od 18 hodin přivítáme předposlední celek soutěže – Antiradary Slaný.

HC LETŇANY – HC RODOS 4:7 (2:3, 0:2, 2:2)
Góly a asistence: 3. Lojka (Beran), 16. Havlůj (Volek, Lytvynov), 58. Saňa (Havlůj, Novák), 59. Beran (Kučera) – 2. Petira (Kocián), 14. Valášek (Ďurač), 15. Valášek (Kocián), 22. Kocián (Petira, Luštinec), 36. Luštinec (Petira, Kocián), 54. Hamerský (Luštinec, Kocián), 60. Luštinec (Valášek). Vyloučení: 5:7. Využití přesilovek: 2:1. Sestava Dvora: Čáp – Vitebský, Klust, Hamerský, Janeba, Petira, Karlík – Valášek, Kocián, Luštinec - Hrazdíra, Ďurač, Pozdnyakov – Sedláček, Ježek, Zmítko.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Asistent trenéra HC Rodos Miloš Hlavsa: Soupeř nastoupil v nejsilnější možné sestavě, v takové už letos asi hrát nebude. Domácí dělali všechno proto, aby nás porazili, ale my jsme utkání zvládli výborně po všech stránkách. Excelentní zápas odehrála druhá pětka, skvěle zachytal Josef Čáp. Celkově k zápasu kluci přistoupili velice dobře s nasazením a chutí zvítězit, hodně jsme stříleli a snažili se dorážet. Hráči zápas zvládli výborně takticky. Takhle by to mělo vypadat. Ze Dvora Králové přijelo kolem 50 fanoušků a vytvořili nám pěknou atmosféru. Ve středu se pokusíme tři body zvenku potvrdit doma proti Slanému.

Trenér HC Letňany Aleš Totter: Za stavu 2:3 a 2:4 jsme neproměnili řadu šancí, naopak oni nás z těch svých okamžitě trestali. Zachování klidu v koncovce a finální řešení gólových příležitostí, to je náš největší problém. Asi si tyhle chvíle musíme prožít. Buď si zvykneme na prohry a postupně nás to zlomí, anebo s tím budeme bojovat a všechno se v dobré obrátí. Já z mužstva cítím, že je silné a chce se s tím vypořádat. Třeba to, čím si teď procházíme, se později projeví v náš prospěch. Jsem přesvědčen, že se nám to vrátí v pravou chvíli.