Po kolikáté už? O tříbodovou výhru jsme přišli ve finiši. Prodloužení rozhodl Milan Valášek

Se dvěma body se naši hokejisté vracejí z ledu pražských Letňan. V aréně, kterou my Dvoráci máme moc rádi, jsme i tentokrát mířili za třemi body. Ještě na začátku 58. minuty jsme vedli rozdílem dvou branek a nic nenasvědčovalo jakékoliv bodové ztrátě. Jenže pak se soupeř trefil dvakrát během 39 vteřin (vyrovnal v power-play), a my už poněkolikáté v sezoně přišli o plnohodnotné vítězství.

Alespoň dvoubodovou radost nám zajistila trefa Milana Valáška, jemuž ve druhé minutě prodloužení na gól asistovali Patrik Fořt s Martinem Tondrem. Velké poděkování zaslouží naši příznivci, kteří tým neúnavně podporovali po celý zápas.

Letňany – Dvůr Králové 5:6p (2:2, 1:1, 2:2 – 0:1)

Fakta – branky a asistence: 9. Soukup (Horák, Klimo), 12. Klimo (Fabiánek, Soukup), 21. Fabiánek (Dyrynk), 58. Valík (Soukup), 58. Klimo (Dyrynk) – 2. Dušek (Tondr, Půhoný), 14. Karlík (Kocián, Matějíček), 36. Půhoný (Petira), 46. Luštinec (Franc), 52. Franc (Luštinec, Machač), 62. Valášek (Fořt, Tondr). Rozhodčí: Škrobák – Šimánek, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 65. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Vlk – Karlík, Pokorný, M. Tondr, Petira, Matějíček, Franc, Faltys – Valášek, Panna, Fořt – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Sedláček, Havlas, Luštinec – Kocián, Ježek, Machač.

Naši hokejisté do Letňan mířili se změnami v sestavě. Z důvodu obnoveného zranění brankářské jedničky Josefa Čápa se v gólmanské dvojici objevili mladíci Jan Janský a Tomáš Vlk. Právě druhý jmenovaný poprvé dostal prostor mezi dvorskými tyčemi, navíc v útoku si odbyl premiéru další mladíček z pardubické líhně Michal Machač, jenž k nám přišel jako náhrada za Filipa Koffera.

Hned od úvodního buly jsme dali soupeři jasně najevo, že z Prahy chceme odjíždět s vítězstvím. Domácí nám špatným střídáním nabídli brzkou přesilovou hru a tu využil už po 39 sekundách Dominik Dušek – 0:1. I v dalších minutách jsme častěji zaměstnávali gólmana Hamalčíka, ten ale svůj tým držel jako pevná skála. Když se nedařilo přidat branky nám, udeřili v polovině úvodní části Letci. A to hned dvakrát.

Nejprve se dorážkou Horákovy rány prosadil Soukup, tři minuty po něm se před Vlkem ocitl zcela osamocený Klimo a povedeným blafákem otočil stav na 2:1. Ani naši hráči ale s odpovědí dlouho neváhali. V čase 13:05 si zkušeně počínal obránce Lukáš Karlík a na světelné tabuli rázem naskočily dvě dvojky.

Po nerozhodné první dvacetiminutovce vstoupili do té druhé lépe domácí. Hned ve 27. vteřině překonal Vlka pěknou střelou Fabiánek. My museli následně přežít dně přesilové hry soupeře a ve 36. minutě přišla odměna v podobě vyrovnávací trefy z hole Jirky Půhoného (3:3).

Start třetí periody tentokrát patřil Rodosu. Na konci 46. minuty nám vedení zajistil Kuba Luštinec, a když v 52. minutě přidal pátou branku hostů Martin Franc, zdálo se být rozhodnuto. Po chvíli dokonce další pohromu za Hamalčíkem zachraňovala nastřelená tyč!

To by ale nebyla letošní sezona, abychom se ještě s našimi hráči nedočkali nějakého dramatu. V čase 57:12 vykřesal Letňanským naději na bodový zisk dělovkou Valík. Domácí kouč zareagoval stažením brankáře a hrou v šesti. A ta trvala jen chvíli. V čase 57:51 totiž udeřil podruhé v utkání Klimo a rázem bylo srovnáno na 5:5!

Ač námi ztráta tříbodového vítězství otřásla, i v prodloužení jsme byli aktivnější. A za snahu jsme se dočkali přece jen vítězné branky. Individuální akcí nám ji zajistil po necelých dvou minutách hry Milan Valášek.

Další výsledky 35. kola – skupina Střed: Nymburk – Vrchlabí 3:2, Kolín – Trutnov 4:6. Skupina Sever: Sokolov – Bílina 9:2, Děčín – Klatovy 5:2, Kobra Praha – Mostečtí Lvi 11:2.

Program 36. kola (sobota 2. února): Sokolov – Vrchlabí, Klatovy – Nymburk, Děčín – Kolín, Kobra Praha – Jablonec nad Nisou, Řisuty – Trutnov, Bílina – Dvůr Králové nad Labem, Mostečtí Lvi – Letňany.