Po vyrovnaném zápase bez bodu

Obrázek uživatele Ivo

SC Kolín - HC RODOS 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Zápas rozhodovalo využití šancí a v tom byli domácí lepší. Začalo se opatrně a na obou celcích byl vidět vzájemný respekt. Zhruba po pěti minutách jsme se dostali k vážnějším akcím, avšak proměnit slibné akce v branku se nám nepodařilo. To se podařilo domácím, když Marek Němec když se k němu odrazila jeho střela, objel branku a zasunul puk k tyči. Chvilku poté jsme hráli přesilovku, ale bez úspěchu. Pokračoval náš tlak, do konce třetiny jsme byli lepším týmem, ovšem bez gólového vyústění.

I druhá třetina začala naším tlakem a velkou snahou o vyrovnání. Nejprve dvě nastřelené tyčky a pak konečně branka aktivní první pětky. Dvě střely domácí golman stačil vyrazit, ale na dorážku Milana Valáška už nedosáhl. Radost však netrvalo dlouho. Domácí se na chvíli usadili v naší třetině a po velkém závaru Landsman nestačil na dorážku Semiráda. Dvě minuty před koncem druhé třetiny, při vyloučení Kociána, se domácím podařilo přesilovku využít.

Třetí třetina přinesla naši marnou snahu o obrat skóre. Kolínští jsou momentálně ve velké formě a tak se jim dařilo naši snahu eliminovat rychlým přístupem, který nám dělal často potíže už v rozehrávce. I přesto jsme měli šance, ovšem domácí golman svůj tým podržel.

Fakta – branky a asistence: 8. Němec, 32. Semirád (Koffer, Hanzl), 39. Semirád (Martínek R., Havelka) – 29. Valášek (Matějíček). Rozhodčí: Ondráček – Tasch, Rousek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 2:1, 0:0. Diváci: 610.
HC RODOS: Landsman – Karlík, Matějíček, Petira, Franc, M. Tondr, Faltys, Vitebský, Hamerský – Sedláček, Valášek, Luštinec – Řepík, Kocián, Fořt – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Zmítko, Řezníček.
Zdroj: https://krkonossky.denik.cz/hokej_region/kruta-premiera-druholigovi-vych...