Poctivou prací k zasloužené výhře

Obrázek uživatele Ivo

HC RODOS - NED Hockey Nymburk 5:3 (2:1, 3:1, 0:1)

Cenná výhra i proto, že Nymburk předvedl asi nejlepší výkon ze vzájemných zápasů. První gólová radost na sebe nenechala dlouho čekat. V přesilovce Martin Franc dostal pěknou přihrávku, chvíli to vypadalo. že bude dále rozehrávat, ale pak si vzpomněl na základní poučku "když nevíš co s pukem, tak vystřel". Trefil přesně horní roh branky a vedli jsme 1:0. Hra pokračovala ve svižném tempu s velkým množstvím osobních soubojů. Šancí však moc nebylo, obě mužstva vynikala kvalitní obranou a bylo pro ně těžké dostat se na dostřel. Takže více než kombinace byla v přechodu do útoku účinná rychlost. A nejrychlejší nohy prostě má Patrik Fořt. Ve středním pásmu přijal přihrávku, prohodil si obránce a skvělým blafákem rozjásal stadion. Hostům se do konce třetiny podařilo snížit Králem a bylo jasné, že zase tak jednoduché to nebude.

A to se potvrdilo hned na úvod třetiny druhé. Soupeř do ní vstoupil aktivněji, zatlačil nás do defenzivy a podařilo se jim vyrovnat. Velkou devizou se ukázalo již v prvním zápase angažování Ondřeje Panny, ve kterém Fořťák získal, pro tento zápas, dvorního nahrávače. To se ukázalo i u jeho druhého gólu, kterým, chvilku po brance inkasované, vrátil vedení na naši stranu když před brankou doklepl Pannovo nahození. Navýšení skore zajistila první lajna,která nádherně využila další přesilovou hru. Puk putoval od Karlíka k Valáškovi, ten posouval na Luštince, který už v tu chvíli měl našlápnuto, natlačil se před bránu a mezi betony golmana zavěsil. A když zhruba pět minut před koncem Štěpán Sedláček dorazil do branky puk a zvýšil na 5:2, tak završil druhou třetinu, ve které jsme soupeře přehrávali a dařilo se využít vypracované šance.

Ve třetí třetině už to byl spíše boj. Soupeř zvýšil agresivitu, nikoliv však tu hokejovou. Chápu, že rozhodčí to mají těžké, kvalita soutěže se opět zvedla, hraje se někdy velmi rychle, ale úder do obličeje oběma zvednutýma rukama na modré čáře uprostřed hřiště si prostě musí, minimálně čárový, který stojí nejdál, všimnout. Zápas nedohrál Štěpán Sedláček, který byl velmi agresivně dohrán u mantinelu a se zraněným ramenem odjel do nemocnice. Takže ubránit výsledek a nenechat se zranit byl cíl pro zbytek třetiny. To se aktivní a pozornou hrou podařilo. Soupeř sice ještě vstřelil branku při vyloučení Michala Petiry, ale k ničemu dalšímu se již nedostal.

Fakta - branky a nahrávky: 4. Franc (Dušek), 13. Fořt (Panna, Franc), 23. Fořt (Franc), 30. Luštinec (Valášek, Karlík), 35. Sedláček (Karlík, Matějíček) - 16. Král (Kačírek, Tržický), 22. Kuzďas (Král), 57. Jirásek (Stehlík). Rozhodčí: Pokorný - Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:1. Třetiny: 2:1, 3:1, 0:1. Diváků: 370.
HC Rodos : Landsman - Karlík, Matějíček, Franc, M. Tondr, Petira, Hamerský, Vitebský – Sedláček, Valášek, Luštinec – Panna, Kocián, Fořt – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Řepík, Zmítko, Šedivý