Poslední posilou do obrany je exliberecký zadák Martin Starosta

Devatenáctiletý obránce a bývalý juniorský reprezentant Martin Starosta se od nové sezony pokusí prosadit v dresu HC Rodos ve druhé lize. Odchovanec Letňan naposledy působil v juniorce Liberce, dva starty si připsal ve WSM lize za Benátky nad Jizerou.

„Je to mladý hráč, který prošel mládežnickými reprezentačními výběry, a má potenciál i parametry, aby se prosadil v dospělém hokeji. Důležité je, že má chuť hrát ve Dvoře Králové a něco tady dokázat,“ řekl prezident HC Rodos Vasil Teodoridis.

Urostlý, 190 centimetrů vysoký bek je odchovancem letňanské hokejové líhně. Před sezonou 2014/2015 přišel jako mládežnický reprezentant do Liberce a hned se stal jedním z pilířů obrany staršího dorostu. V první sezoně vstřelil šest branek a na dalších pět přihrál.

V následující sezoně odehrál 32 utkání a přidal také dva starty v reprezentaci do 18 let. V ročníku 2016/2017 postoupil do liberecké juniorky, v 41 zápasech si připsal na obránce velmi solidních 15 kanadských bodů.

Ve stejné sezoně si také odbyl premiéru v dresu prvoligových Benátek nad Jizerou. Do WSM ligy zatím nakoukl ve dvou utkáních. V extralize juniorů Martin Starosta celkem odehrál 119 zápasů s bilancí 18 branek a 24 asistencí. Za reprezentační výběry zvládl 29 duelů a zaznamenal čtyři body za jeden gól a tři nahrávky.