Poslední výjezd sezony? K nezaplacení. Vítězíme ve Vrchlabí 3:2. Rozhodl Vojta Faltys!

Nechali jste si ujít závěrečný venkovní zápas našich hokejistů v tomto ročníku druhé ligy? Pak věřte, že jste o hodně přišli. Kdo ale v sobotu do Vrchlabí vyrazil, byl svědkem velkého zadostiučinění. S naším rivalem jsme totiž počtvrté v sezoně sehráli skvělé a gólově vyrovnané utkání, až na poslední pokus jsme ale byli odměněni vítězstvím.

V čase 59:47 nám jej v oslabení (!) vystřelil obránce Vojta Faltys, jemuž při "smrtícím" brejku před střelou mezi nohy gólmana Soukupa asistovali Luštinec s Půhoným. Výhru Rodosu podtrhl velmi disciplinovaný výkon celého mužstva a vynikající představení gólmana Honzy Janského.

HC Stadion Vrchlabí – HC Rodos Dvůr Králové 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Fakta – branky a asistence: 33. Bednář (Hlinka, Havránek), 52. Bednář (Hlinka, Bendík) – 9. Fořt (Ježek), 11. Petira (Ježek, Fořt), 60. Faltys (Luštinec, Půhoný). Rozhodčí: Micka – Marek, Schopf. Vyloučení: 7:6, navíc Vašíček - Tondr oba 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení:  0:2. Diváci: 1660. HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Vašíček, Muška, Bendík, J. Moník, Havránek, Jirků – Hlinka, Urban, Bednář – Berger, Matějček, Pilař – T. Půlpán, Kastner, A. Půlpán – Chalupa, Hozák, Bláha. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Janský – Franc, Petira, Karlík, Matějíček, M. Tondr, Faltys, Pokorný, Vitebský – Sedláček, Ježek, Fořt – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Řepík.

Podobně jako v předchozích třech soubojích s vrchlabským rivalem, také do čtvrtého vzájemného utkání v sezoně vstoupili naši borci parádně. Úvodních pět minut se hrálo takřka výhradně před domácím gólmanem, převahu jsme ale v gólové vyjádření neproměnili. Naopak to byli Vrchlabští, kteří ve 4. minutě zahrozili Kastnerem, proti němuž ale Honza Janský vytáhl první z řady svých skvělých zákroků.

O chvíli později si ze soupeřů udělal slalomové tyče Vojta Havlas, k dorážce jeho střely se dostal Valášek, na místě byl však pokaždé domácí brankář Soukup, jehož nepřekonal v brejku ani aktivně hrající Jirka Matějíček.

V 9. minutě putoval za katr Martin Tondr a s pohledem na přesilovkové komando vedené Bednářem a Hlinkou to vypadalo, že nás čekají horké chvilky. Místo zámku před Janským ale přišel úprk Patrika Fořta, jenž svůj nájezd proměnil chladnokrevně jako velký mazák – 0:1. Ostatně, kdo jiný by se za mazáka mohl považovat víc, než jedenačtyřicetiletý borec, který několik sezon odehrál i v dresu našeho sobotního soupeře.

Za necelé dvě minuty bylo za brankou Soukupa v kotli nepěchovaném dvorskými příznivci ještě veseleji. Při přesilovce zavezl puk do útočné třetiny Štěpán Sedláček, Honza Ježek poslal před brankoviště skvělou kolmici, po které na zcela volného Petiru zívala na půl odkrytá klec. A tu Michal s přehledem trefil.

Až stav 0:2 probudil hvězdnou sestavu vítěze základní části a ve zbytku periody bylo živo hlavně v našem obranném pásmu. Janský kryl tutovku Bergera, za další minutu střelec druhé branky doslova namazal A. Půlpánovi a borec mezi dvorskými tyčemi se nenechal překonat ani při spolupráci Bednáře se zakončujícím Hlinkou.

Také nástup do prostřední části hry patřil nadšeně bojujícím hráčům Rodosu. Kuba Luštinec si hravě vybruslil od mantinelu, na Soukupa si ale nepřišel. Za domácí mohl snížit Moník, jeho štiplavá dělovka ale tyče naší branky minula. Ve 27. minutě jsme naopak mohli odskočit do třígólového náskoku, teč Luštince a stejnou příležitost Řepíka však vrchlabská branka přežila bez úhony.

Na straně druhé v polovině zápasu Janský vyčapal Hlinku a poradil si i se samostatným nájezdem Chalupy ve 32. minutě. O minutu později už se ale favorit dočkal. Kontaktní branku zařídilo obávané duo Hlinka & Bednář. Prvně jmenovaný akci rozjížděl, obránce Havránek střílel a sportovní manažer hradeckého Mountfieldu tečí ze vzduchu skóroval – 1:2.

Ve 36. minutě jsme si dvoubrankový náskok mohli vzít zpět. Jirka Půhoný nabíjel Fořtovi, ten ale před brankou Soukupa pouze promáchl.

Pokud úvodní dvacetiminutovka z velké části patřila hostům a druhá domácím, pak v té závěrečné mohly o svém vítězství rozhodnout oba celky. Ve 45. minutě Soukupa dělovkou vystrašil Martin Tondr, zcela sám pak na vrchlabskou jedničku ze strany ujížděl Jirka Půhoný, ale mág v domácí brance byl opět na místě, stejně jako při šanci Kuby Luštince.

Vrchlabští zahrozili v 51. minutě, kdy superšanci bratrského dua Půlpánů hasil až faul Vojty Havlase. Jenže následovala přesilovka soupeře a na tu mají ve Vrchlabí zbraň v podobě bývalých reprezentantů. Hlinka nabíjel, Bednář pálil a projektil z jeho hole zastavila až síť za Janským – 2:2.

Za další dvě minuty nám domácí dvěma fauly nabídli takřka dvouminutovou přesilovou hru. My se ale na víc než dvě střely od modré nezmohli a vše zavánělo závěrečným náporem našeho soupeře. Ten dvě minuty před koncem podpořila přesilovka Stadionu, ještě před ní Jirků mohl v obrovské šanci rozhodnout. Dvůr ale srdnatě bojoval a 13 vteřin před koncem sám udeřil. V oslabení ujelo trio Půhoný – Luštinec – Faltys a právě na posledního zbylo zakončení. Krátké váhání, pak střela mezi betony Soukupa a rázem mohlo propuknout obrovské nadšení v nádherně zaplněném kotli oděného do zelenožlutých barev.

Václav Baďouček, trenér HC Stadion Vrchlabí: „Věděli jsme, že Dvůr v poslední době hraje výborně, dělá dobré výsledky a daří se mu. Určitě jsme nečekali lehkého soupeře, zvlášť když všechny naše předchozí vzájemné zápasy byly těsné a vyrovnané. My jsme si ten zápas neprohráli 13 vteřin před koncem. My si jej prohráli hlavně v první třetině, kterou jsme odehráli velice špatně. Neudrželi jsme se na kotouči a nechali jít soupeře do dvoubrankového vedení. Pak jsme sice vyrovnali, přežili jsme i oslabení tří proti pěti, ale závěr jsme nezvládli.“

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Poslední dobou jsme měli dobré výsledky a tak jsme sem jeli se snahou udělat co nejlepší výsledek, který se nám podařil. Samozřejmě gólem v závěru, což bylo o štěstí. Předvedli jsme velmi dobrý vstup do utkání, první třetina byla kvalitní. Do druhé jsme už vstupovali s tím, že soupeř do nás víc půjde a bude nás napadat. Ta prostřední část už z naší strany byla horší. Ve třetí třetině jsme se vrátili k tomu, že jsme chtěli být víc na kotouči a víc zaměstnávat obranu soupeře. Vrchlabí přibrzdila vyloučení, v oslabení jsme pak hráli i my a nakonec to dopadlo šťastně pro nás. Teď nás čeká derniéra v dalším derby a my jej budeme chtít vyhrát.“

Další výsledky 41. kola skupiny Střed: Nymburk – Kolín 2:3, Letňany  - Jablonec nad Nisou 0:5. Trutnov měl volno.

Aktuální pohled na tabulky všech druholigových skupin najdete ZDE!

Program 42. kola skupiny Střed – úterý 18.00: Letňany – Vrchlabí. Středa 18.00: Dvůr Králové – Trutnov. 18.07: Kolín – Jablonec.

Vasil Teodoridis, majitel klubu HC Rodos: „Výhry z ledu jistého vítěze naší skupiny si ohromně vážíme. Celý tým podal velmi dobrý výkon a bylo by skvělé na něj navázat ve středeční derniéře proti Trutnovu. Obrovské poděkování patří také našim fanouškům. Přijely jich za námi přinejmenším tři stovky a společně s domácími příznivci zápasu vytvořili nádhernou atmosféru. O to víc se těším na domácí poslední utkání sezony.“

Známy jsou již tři dvojice pro play off. V sobotu 2. března se poprvé střetnou Sokolov - Nymburk, Jablonec - Mostečtí Lvi a Klatovy - Kolín. Vrchlabí přivítá buď Děčín nebo pražskou Kobru.

Jedinému východočeskému zástupci ve vyřazovacích bojím přejeme jen to nejlepší a na konci cesty třeba i splnění postupového cíle. Nás čeká již ve středu od 18 hodin závěrečný duel sezony. V prestižním derby přivítáme na domácím ledě Trutnov a společně věříme, že se s hokejovou sezonou rozloučíme jak tisícovou návštěvou, tak vítězstvím!