Při povinném vítězství Dvoráci brankami šetřili. A v závěru se o výhru strachovali

Obrázek uživatele HC Rodos

Jeden z těch méně povedených zápasů sledovala dnes pod Hankovým domem velmi pěkná návštěva 557 diváků. Na náš led přijel beznadějně poslední celek tabulky z Bíliny a přesto, že s tímto soupeřem máme ve druhé lize rekordně úspěšnou bilanci, tentokrát o nijak zvlášť povedený duel nešlo. Důležité jsou ale body a všechny tři zůstaly na břehu Labe.

HC Rodos Dvůr Králové n. L. - HC Draci Bílina 3:2

Ve středu si naši hokejisté vyslechli chválu za svůj výkon v podkrkonošském derby na ledě Vrchlabí. Z ledu přitom odcházeli bez bodu. O čtyři dny později to na žádné chvalozpěvy není, tři body jsou i tak důležitým ziskem, ať už jsme hráli proti soupeři z popředí nebo spodku tabulky.

Sestava Rodosu se oproti duelu ve Vrchlabí měnila. Martin Tondr si musel plnit povinnosti na střídačce extraligové Mladé Boleslavi a v obraněn jej nahradil Petr Čáslava, jenž se na dvorském ledě představil poprvé od listopadu loňského roku.

Začátek utkání vypadal dobře. Po počátečním oťukávání se v 7. minutě prosadila elitní formace Rodosu. Individuální přechod do útočné třetiny předvedl Vojta Havlas, v rohu kluziště si poradil se dvěma obránci a jako na podnose připravil vedoucí branku pro Jakuba Luštince. Náš kanonýr i po vánoční přestávce pokračuje ve formě z konce roku a otevřít skóre tak pro něho nebylo žádným problémem – 1:0.

O čtyři minuty později divákům zatrnulo při bílinské ráně od modré, která skončila na horní tyčce a za chvíli jsme museli poprvé do čtyř. V oslabení ale ujela dvojice Hoskovec – Půhoný a druhý jmenovaný pobavil fanoušky vtipným zakončením mezi nohama. Gól z toho však nebyl.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER NABÍZÍ WWW.LIVESPORT.CZ

Na krásu hráli v 16. minutě také Luštinec se Svobodou, oba mohli střílet, jenže vymýšleli přihrávky, které k vylepšení střelecké pozice nevedly. A tak mohlo být znovu zle. Při vlastní přesilovce jsme chybovali na útočné modré, hostující útočník pelášil sám na branku a po své střele i slavil gól. To ale předčasně, skvělým zákrokem totiž Rodos podržel Oto Jeschke.

Při pokračující dvorské výhodě navíc hosté zariskovali v napadání, Jirka Matějíček posunul puk Havlasovi, ten jej ideálně předložil Patriku Fořtovi a jemu už stačilo kotouč jen zasunout do poloodkryté branky – 2:0.

Prostřední část hry toho divákům moc nenabídla. Hrálo se sice nahoru – dolů, za zmínku však stojí jen dvě zajímavé situace. Ve 28. minutě náš tým dalším skvělým zákrokem podržel Oťas a v čase 37:19 Rodos zvyšoval na 3:0, když ránu Michala Petiry v oslabení dorazil za záda brankáře Štěpánka David Hrazdira. Hosté pak nějakou dobu protestovali v domnění, že gólu předcházelo špatné dvorské střídání, ani po domluvě všech tří rozhodčích ale Severočeši nepochodili.

TRADIČNÍ TEXTOVÝ PŘENOS NABÍDL PORTÁL WWW.ONLAJNY.CZ

Až v závěrečné periodě se na led dostali i členové čtvrtého útoku Jan Ježek, Dominik Šedivý a Štěpán Sedláček. Na prvně jmenovaného byl ve 46. minutě faul při samostatném úniku, následovalo tak trestné střílení, které však Ježek neproměnil.

Uběhlo pár vteřin, za nedovolené bránění putoval na trestnou lavici Tomáš Brokeš a na využití přesilovky hostům stačilo pouhých dvacet sekund – 3:1. Tříbrankový náskok mohl svěřencům kouče Malinského vrátit kolotoč druhého útoku, další gól ale nepřišel a následoval dramatický závěr. Draci zkusili hru bez brankáře a druhou trefou Jakuba Zdeňka snížili už na 3:2. Šanci měli v pokračující power-play i na vyrovnání, Oto Jeschke ale 22 vteřin před sirénou vytáhl zákrok zápasu.

Nyní si můžeme tři povinné body s Bílinou užívat celý týden. Ve středu má totiž náš tým volný los. Už v sobotu nás ale čeká východočeské derby na ledě Nové Paky, kam mohou dvorští příznivci vyrazit připraveným fanbusem. A jen tak pro zajímavost. Při dnešní bitvě Nové Paky s Vrchlabím domácí pořadatelé nahlásili rekordní návštěvu sezony - 1820 diváků!!!

Fakta – branky a asistence: 7. Luštinec (Havlas), 19. Fořt (Havlas, Matějíček), 38. Hrazdira (Petira) – 46. Zdeněk (Procházka, Urban), 59. Zdeněk (Petržílka, Urban). Rozhodčí: Zavřel – Řezníček, Gregar. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 557. Třetiny: 2:0, 1:0, 0:2.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Jeschke (Čáp) – Petira, Mocek, Karlík, Matějíček, Čáslava, Franc – Brokeš, Hrazdira, Fořt – Svoboda, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Ježek, Sedláček, Šedivý.

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem:Bylo to tentokrát zcela utrápené vítězství, přesto se tři body počítají. Jsem ale smutný z toho, jak jsme odehráli druhou a třetí třetinu. Úvod byl přitom dobrý, nechyběl nám pohyb, jen jsem postrádal častější zakončení. Hráli jsme to moc po mantinelech, hráči chyběli v předbrankovém prostoru a často jsme akce přehrávali. Ve druhé třetině tým zvolnil, soupeř naopak začal bruslit a dělal nám problémy. Bude nejlepší na tento zápas rychle zapomenout a koukat dopředu. Za týden nás čeká těžký duel v Nové Pace. V utkání s Bílinou dostali hráči přes prsty, budu rád, když se příště vrátíme k naší hře.“

Další výsledky 31. kola: Nová Paka – Vrchlabí 2:5, Mostečtí Lvi – Děčín 8:2, Jablonec nad Nisou – Řisuty 0:5.

Program 32. kola – středa 15. ledna 18.00: Vrchlabí – Mostečtí Lvi, Řisuty – Trutnov, Bílina – Nová Paka, Děčín – Jablonec nad Nisou.

Tags: