Příliš krutá prohra v Jablonci

Obrázek uživatele Ivo

HC Vlci Jablonec n/N - HC RODOS 5:4 (0:1, 2:2, 3:1)

Dvě třetiny jsme sahali po vítězství, o které jsme přišli v úvodu poslední části. Hned v úvodu zápasu jsme dvěma vyloučeními nabídli spoupeři 50ti vteřinovou přesilovou hru 5 na 3. V ní se však domácím nedařilo a pouze s jedinou střelou si poradil pozorný Landsman. Přesto takový úvod znamenal trochu rozhozenou hru a nám se stále nedařilo dostat se do tempa. Domácí byli lepším týmem především v naší obranně třetině. O to větší radost byla vedoucí branka Dominika Duška. Přistoupil včas k bekovi, který nastřelil pouze jeho chrániče, Dominik pokračoval za pukem, dostal se až před brankáře a mezi betony nám zajistil vedení. Chvilku poté byl velmi přísně vyloučen Patrik Fořt, ale i toto oslabení se nám podařilo ubránit a když Patrik naskakoval do hry, zapojil se do útoku a Hoskovcovo nahození tečoval jen do tyčky.

Úvod druhé třetiny nám nevyšel. Hrálo se jen v naší třetině, nedařilo se nám puk vyhodit a soupeř se protlačil až do branky. Zpět do vedení nás dostala přesilovková střela od modré Martina France. Po dvou minutách soupeř znovu vyrovnal, ale tuto rychlou pasáž hry, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou zakončil pěknou střelou Jirka Půhoný a znovu jsme vedli. Do konce třetiny už to byla především bitva, hodně vyloučených, ale pozorní a jistí brankáři na obou stranách. Hra však už byla vyrovnaná, dařilo se nám zachytávat soupeřovu rozehrávku a chodit rychle do brejků.

Jestli se nám nepovedl vstup do druhé třetiny, tak začátek třetí byl jako ze zlého snu, který se nám zdá vždy jen v Jablonci. Na přelomu druhé a třetí minuty soupeř dvěma góly v rozmezí 18ti sekund strhnul vedení na svou stranu. Po třech minutách však, velmi aktivní v zápase, Dominik Dušek našel Milana Valáška před brankou a ten se v takových momentech nemýlí. Bylo srovnáno. Chtělo by se říci "Tak přeci jen existuje spravedlnost", ale nebylo nám přáno. Jablonec má kvalitní mužstvo, sehrané formace a jednu takovou souhru předvedl v přesilové hře. Není to výmluva, ale vyloučení nebylo nefér, protože rozhodčí si nevšiml seknutí na Dominika Duška a vyloučil pouze jeho za pokus o totéž. Jablonec se znovu dostal do vedení a to si už do konce zápasu podržel i přes naši hru v Power Play.

Fakta - branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 23. Tondr (Bříška, Plíhal), 29. Babec (Plíhal), 42. Nezbeda (Homolka, Pilař), 43. Plíhal (Tondr, Bříška), 53. Tondr (Plíhal, Bříška) - 11. Dušek, 27. Franc (Tondr), 30. Půhoný (Hoskovec), 46. Valašek (Dušek). Rozhodčí: Čáp - Marek, Štěpánek. Vyloučení: 5:5 + navíc Paulů (Jablonec) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 2:2, 3:1.
HC Rodos: Landsman – Karlík, Matějíček, Petira, Vitebský, Franc, M. Tondr, Hamerský – Dušek, Valášek, Luštinec – Panna, Kocián, Fořt – Půhoný, Hoskovec, Řepík.