Příliš pozdní stíhací jízda. Tři využité přesilovky na bod nestačily. Vrátíme se brzy do Mostu?

Dvorští hokejisté a s nimi dvacítka (!) oddaných příznivců v rámci 43. kola druholigové skupiny Sever zajížděli na vzdálený led Mosteckých Lvů, kde si při poslední návštěvě připsali vítězství 7:4. Tentokrát se na úspěch navázat nepodařilo, ačkoliv k němu Rodosáci neměli daleko.

ONLAJN PŘENOS ZE STŘEDEČNÍHO UTKÁNÍ

Úvodní dvě periody poznamenalo střelecké trápení našeho mužstva. Domácí si vypracovali tříbrankový náskok a my se prosadili až na začátku třetí třetiny. Pak ale Dvoráci z utkání dokázali udělat drama, které nakonec skončilo těsným vítězstvím soupeře.

Mostečtí Lvi – HC Rodos Dvůr Králové n. L. 4:3

Střelecký účet zápasu otevřel už po necelých čtyřech minutách hry mostecký Bečvář, jenž to od modré „prostě zkusil“ a táhlá rána si našla cestu až za záda Pepy Čápa. V další soupeřově šanci nás Čapíno podržel a následně jsme nedokázali využít dvě přesilové hry.

Trenér Malinský měl o přestávce svým svěřencům co říct, jenže 53 vteřin po zahájení prostřední části hry napřáhl jeden z nejzkušenějších Lvů Martin Mical a Severočeši rázem vedli 2:0. Blízko kontaktní brance byl při další přesilovce Jirka Matějíček, obrana soupeře ale puk do blízkosti gólmana Hosnedla nepustila.

Ba co víc. Ve 33. minutě nám domácí ujeli do přečíslení a gólem na 3:0 se prezentovalo další z ofenzivních es Mostu Mála. Vrátit do hry nás brzy mohl Kuba Hoskovec, na vstřelené góly jsme si ale museli počkat až do periody závěrečné.

Na jejím začátku putoval za katr na 2+2 minuty domácí Bečvář a Rodos nabídnutou výhodu využil dokonale. Nejprve protrhl střeleckou smůlu Jakub Hoskovec a při pokračující přesilovce snížil na rozdíl jediné branky Dan Svoboda.

V polovině třetí dvacetiminutovky nám domácí nabídli další přesilovou hru, po jejím skončení ale zamířil na trestnou Jakub Mert a soupeř po dělovce Smolky znovu odskočil (4:2). I tak to Dvoráci v závěru zkusili v šesti. Snahu podpořila další přesilovka, hodně slyšet byl i ostrůvek věrných hostujících fanoušků, na víc než snížení z hole Martina Tondra už to ale nestačilo. Vítěznou sérii nám tak ukončili Mostečtí Lvi a kdo ví, třeba se na jejich ledě v letošní sezoně ještě představíme.

AKTUÁLNÍ TABULKA DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Fakta – branky a asistence: 4. Bečvář (Kuběna, Drašar), 21. Mical (Smolka, Kýhos), 33. Mála (Nedrda, Kýhos), 57. Smolka (Urbánek, Kýhos) – 42. Hoskovec (Franc, Matějíček), 46. Svoboda (Brokeš), 60. Tondr (Půhoný, Svoboda).   Rozhodčí:   Vyštejn – Tichý, Goltsch. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:3. Diváci: 320. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:3.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Jeschke) – M. Tondr, Petira, Matějíček, Karlík, Franc, Mert – Fořt, Brokeš, Svoboda – Luštinec, Havlas, Valášek – Dušek, Hoskovec, Půhoný – Ježek, Sedláček.

Další výsledky 43. kola: Trutnov – Vrchlabí 4:3, Řisuty – Děčín 4:5 po prodloužení, Jablonec nad Nisou – Bílina 10:6.

TAKTO 43. KOLO OKOMENTOVAL MEDIÁLNÍ PARTNER NAŠEHO KLUBU KRKONOŠSKÝ DENÍK

Program 44. kola – sobota 29. února 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Jablonec nad Nisou, Nová Paka – Mostečtí Lvi. 17.30: Bílina – Trutnov. 18.00: Vrchlabí – Řisuty.