Proti Děčínu jsme věřili ve tři body. Vítězství ale bereme až po nájezdech

Obrázek uživatele Ivo

HC RODOS - HC Děčín 5:4 po s.n. (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0)

Kalendářní rok uzavíráme výhrou po nájezdech se silným Děčínem. Ten přijel v okleštěné sestavě a na jejich hře to bylo od počátku vidět. Pečlivou hrou ve středním pásmu nás moc k ničemu nepouštěli a rychlou kombinací se dostávali do šancí. V 5. minutě jsme měli přesilovku a ani při té se nám nepodařilo skórovat. To se však brzy po skončení přesilovky podařilo Tadeáši Kociánovi, který tečoval Řepíkovu střelu. V první třetině jsme ještě nabídli soupeři dvě přesilové hry, ale pozorná obrana a dobře chytající Filip znamenalo vedení po 1. třetině 1:0.

Brankově bohatější byl úvod druhé části. Nejprve Jirka Půhoný zvyšoval na 2:0, ale zhruba o minutu později soupeř snížil. A za další 2 minuty bylo vyrovnáno. V polovině třetiny se nám naskytla krátká přesilovka 5 na 3, ale využít ji se nám nepodařilo. Soupeř druhou třetinu vyhrál a do kabin se šlo za nerozhodnutého stavu. Obě mužstva se "rozjížděla" pomalu. A tak zápas s přibývajícím časem gradoval. Úvodní branku závěrečné třetiny vstřelil Dominik Řepík a dostal nás tak znovu do vedení. Potom jsme však sami darovali soupeři velkou výhodu. Nejdříve byl vyloučen Michla Petira za nesportovní chování když zabrzdil těsně před golmanem a zasypal ho malou lavinou a chvíli na to jsme za špatné střídání šli do 3. Soupeř sehrál 5 na 3 dobře a vyrovnal. Zhruba 3 minuty před koncem Kordule šikovně tečoval před Landsmanem střelu a jeho teč zapadla do branky. A bylo zle. Naštěstí naše odhodlání bylo silné, do útoku se z obrany rozjel Jirka Matějíček a parádně vyrovnal ještě v téže minutě.

Prodloužení branku nepřineslo a tak musely rozhodnout nájezdy. V nich jsme byli 100%ní. Nejprve Jirka Půhoný proměnil, Oliverius však také. Náš druhý nájezd proměnil Koffer a na soupeřův druhý šel do brány Čapíno. Byl to chytrý tah, protože ten vychytal ostatní zbylé nájezdy soupeře. A protože Luštinec i Hoskovec byli úspěšní, bereme z tohoto zápasu 2 body.

Fakta - branky a nahrávky: 7. Kocián (Řepík), 24. Půhoný (Tondr, Fořt), 45. Řepík (Půhoný), 58. Matějíček (Půhoný, Řepík), rozh. náj. Koffer – 26. Kopta (Drašar, Kordule), 27. Petráš (Zajan, Balcar), 49. Volráb (Kordule, Vaněk), 58. Kordule (Kopta). Rozhodčí: Jaroš - Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 6:5 + navíc Volráb (Děčín) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. Třetiny: 1:0, 1:2, 2:2 - 0:0. Diváků: 450.
HC RODOS:  Landsman - Karlík, Matějíček, Tondr, Franc, Petira, Faltys, Vitebský - Panna, Valášek, Luštinec - Půhoný, Kocián, Fořt - Řepík, Hoskovec, Dušek - Koffer, Řezníček.