Proti Nymburku slavíme první výhru v přípravě, vítěznou branku trefil Šimoníček

Zatím nejlepší výkon v přípravě jsme předvedli proti Nymburku a před třemi stovkami diváků zaslouženě vyhráli 4:2. Hosté sice dvěma brankami v prostřední části vyrovnali, v závěrečné třetině jsme ale měli jasně navrch a hned v jejím úvodu dvěma rychlými góly rozhodli o vítězství. Rozdílovou branku vstřelil Jirka Šimoníček.

Do zápasu jsme nastoupili se čtyřmi kompletními pětkami. Už před utkáním trenéři zúžili kádr. Do sestavy, která by měla nastupovat ve druhé lize, se nevešli útočníci Jakub Kmošek, David Voženílek, Martin Lelka a Martin Hejna a také obránce Martin Matějček.

Do brankoviště se postavil Josef Čáp. Od úvodního buly se hrál poměrně otevřený hokej. Pěknou souhru předvedl Brokeš s Filipem, co dělat měl brankář hostů při výpadu Hoskovce po levém křídle. Na druhé straně Josefus spálil tutovku při signalizovaném trestu. V 10. minutě se puk při hře čtyři na čtyři dostal k Vojtěchu Havlasovi, který zblízka zavěsil – 1:0.

Druhý gól měl na hokejce aktivní Jakub Hoskovec, stejně jako s dělovkou Matějíčka si však Krofta poradil. Čtvrtá formace mladíků ve složení Dušek – Hoskovec – Kocián dostávala od začátku hodně prostoru na ledě. Za důvěru se trenérům odvděčila v 19. minutě, kdy její centr Jakub Hoskovec při přesilovce vyšťoural puk za brankářem a doklepl ho do prázdné branky – 2:0.

Do druhé třetiny měli mnohem lepší vstup hosté, několik povedených zákroků musel vytáhnout Pepa Čáp. Eis dokonce bombou rozezvučel horní tyčku. V přesilovce Nymburka ve 33. minutě dvorský gólman dvakrát fantasticky zasáhl, ale na dorážku volného Voženílka už byl krátký – 2:1. Hostům stačilo pouhých 32 sekund na vyrovnání, když tečované nahození Jiráska od modré překvapivě skončilo až v brance.

Třetí třetina nabídla úplně jiný obrázek hry, trenéři zamíchali se sestavou a efekt se dostavil velice brzo. Už po 35 sekundách vybídl z rohu Luštinec přesným pasem Jirku Šimoníčka, který si počkal a zkušeně zavěsil – 3:2. Nymburská obrana se ocitla pod ostrou palbou. Po čtvrtém gólu volaly střely Havlase a Hoskovce.

Ve 44. minutě od modré nahodil Ondra Hamerský a puk na brankovišti šikovně tečoval jeho kolega z obrany Petr Pilař 4:2. I po čtvrté brance jsme pokračovali ve vysokém tempu. Soupeř si chvílemi musel připadat jako na Matějské pouti, pouze vyhazoval puky do středního pásma a jen díky výbornému výkonu brankáře neinkasoval další branky.

Závěr rozdrobily přesilovky, ale i v oslabení jsme hráli velmi dobře. Poprvé v přípravě jsme vstřelili více než dvě branky a zároveň inkasovali méně než tři góly. Šestý přípravný zápas sehrajeme ve čtvrtek na ledě Jablonce nad Nisou.

HC RODOS – NYMBURK 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Havlas (Brokeš, Vitebský), 19. Hoskovec (Pilař), 41. Šimoníček (Luštinec), 44. Pilař (Hamerský) – 33. Voženílek (Hroudný, Smejkal), 34. Jirásek. Vyloučení: 8:5. Využití přesilovek: 1:1. Diváci: 300. Sestava HC Rodos: Čáp - Vitebský, Hamerský, Pilař, Petira, Matějíček, Starosta, Karlík, Faltys – Luštinec, Šimoníček, Valášek - Fořt, Havlas, Brokeš - Zmítko, Půhoný, Filip - Dušek, Kocián, Hoskovec.

OHLASY PO UTKÁNÍ:
Trenér HC Rodos Ladislav Lubina: Poprvé jsme v přípravě hráli na čtyři pětky a bylo to znát. Škoda, že jsme se ve druhé třetině nechali ukolébat dvougólovým vedením a vypadli ze hry. Mysleli jsme si, že to na pohodu dohrajeme, ale soupeř vyrovnal. O přestávce jsem v kabině trochu zvýšil hlas a ve třetí třetině jsme výrazně přidali. Byli jsme lepší a Nymburk přehrávali. Musíme se ale vyvarovat tak velkého množství vyloučení. Pořád máme na čem pracovat, děláme chyby při založení útoku, všechno dlouho trvá.