První i poslední gól vstřelil Rodos. Rozhodly ale přesilovky a v těch trestal Trutnov.

Sérii osmi vítězství nad Trutnovem v řadě Dvoráci v dnešním utkání neprodloužili. V premiéře nového ročníku padli na ledě rivala po výsledku 4:2 pro domácí barvy. Soupeři ke třem bodům pomohly tři branky v přesilových hrách.

Trutnov – Dvůr Králové n. L. 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Ač los druhé ligy skupiny Sever přisoudil okresnímu derby „až“ program druhého kola, nakonec se kvůli odloženým utkáním Dvora Králové s Mostem a Trutnova na ledě Jablonce stal atraktivní šlágr pro oba soupeře premiérou nového ročníku.

Už před zápasem nás mohla potěšit zpráva od majitele klubu Vasila Teodoridise, jenž fanouškům poslal pozitivní zprávu. V ní mimo jiné stálo, že je po náročné a hlavně pořádně dlouhé operaci. Nyní jej čekají dny plné rehabilitací.

A co šéfovi dělá radost a dodává mu sil? „Potěšily mě povzbudivé zprávy od příznivců Rodosu, ale také dotazy z Vrchlabí či Nové Paky, jak na tom jsem. Jejich starosti i zájmu si vážím a věřím, že se brzy potkáme na hokeji,“ vzkázal prostřednictvím našeho webu Vasil Teodoridis.

AKTUÁLNÍ POHLED NA DĚNÍ V DRUHOLIGOVÉ SKUPINĚ SEVER

Teď už ale k samotnému zápasu. Už před ním se sympatickým gestem prezentoval domácí kotel, který transparentem „Smrt fanouška jako smrt bratra! R.I.P. Flery“ uctil památku Honzy Floriána, příznivce našich barev, jenž krátce před sezonou opustil naše řady.

Pak už ale mohl zápas začít. Oba trenéři dali na úvod mezi tyčemi přednost novým tvářím v kádru. Branku Rodosu od úvodního buly kryl Jaroslav Brázdil, mezi trutnovské tyče se postavil bývalý gólman Mahdal, což se dalo i čekat, jelikož právě na náš tým v loňské sezoně svými výkony platil.

Samotný začátek se nesl v náporu domácích barev a dvorský Brázdil se několika zákroky rychle dostal do provozní teploty. Za Dvůr povedeným kolotočem odpověděla elitní formace Procházka – Dvořák – Berger a dlouhou návštěvou v obranném pásmu soupeře si hned dokázala vynutit faul.

Přesilovku hosté odehráli velmi dobře. Od modré brzy pálil Jirka Matějíček, pak měl dvě slibné příležitosti Milan Valášek, Mahdal byl však pokaždé připraven. Trutnov odpověděl brejkovou situací, při níž tísněný útočník nezakončil, na startu 11. minuty už se ale skóre měnilo. Dvoráci znovu obléhali branku soupeře a na konci povedené akce byl Mertův pas Michalu Procházkovi, jenž mířil do poloodkryté branky – 0:1.

Záhy mohl zvýšit Milan Valášek, místo toho ale přišly dva fauly a dvojnásobná přesilovka Draků. Tu domácí nehráli dobře, a když už se na nemohoucnost útočníků nemohl dívat bek Pohl, zavezl neatakován puk do útočné třetiny a individuální akci vyšperkoval přesným zakončením – 1:1.

Počínání svého spoluhráče jako by si všiml navrátilec do trutnovské sestavy Půlpán. Za další minutu a půl si to podobně namířil podél pravého mantinelu do palebné pozice a podruhé překonal bezmocného Brázdila – 2:1.

Zanedlouho hrál Trutnov další přesilovku, při ní ale obránce okradl o kotouč Honza Berger, gólovou radost mu však překazil Mahdal.

Prostřední část zpočátku vycházela mnohem lépe domácím, kteří si hned na jejím začátku pomohli další početní výhodou. A při ní se od Rodosu odklonilo štěstí, když nevinné nahození Višňáka od modré doplachtilo až za záda Jardy Brázdila.

Domácí třetí gól výrazně uklidnil a v další přesilové hře se gólem na 4:1 prosadil exvrchlabský Bláha.

Stav 4:1 nevěstil nic dobrého, do hry Rodos ale vrátil faul Pohla a v přesilové hře pak nádherná spolupráce přihrávajícího Lukáše Karlíka se zakončujícím Kubou Luštincem, jemuž před Mahdalem jen stačilo nastavit čepel hole – 4:2.

Ještě veseleji nám mohlo být při zakončení Bergera, proti němuž ale další super zákrok vytasil Mahdal.

Třetí třetina se odehrávala z velké části před trutnovským brankářem, nápor zelenožlutých barev byl však jen platonický. Přes sympatickou snahu jsme se již zdramatizování zápasu nedočkali a domácí dovedli derby k zaslouženému vítězství 4:2.

TAKTO STŘEDEČNÍ UTKÁNÍ HODNOTIL KRKONOŠSKÝ DENÍK

Fakta – branky a asistence: 16. Pohl (Vácha), 18. Půlpán (Bláha), 25. Višňák (Semorád, Kubinčák), 30. Bláha (Starý, Višňák) – 11. Procházka (Mert, Berger), 33. Luštinec (Karlík). Rozhodčí: Velčovský – Pechánek, Bohuněk. Vyloučení: 8:9, navíc Bláha 10 minut OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 355. HC BAK Trutnov: Mahdal (Ašenbrenner) – Pohl, Višňák, Junek, Vácha, Kozák, Suk, Leder – Bláha, Semorád, A. Půlpán – Starý, Kastner, M. Poul – Chára, Janoušek, Kubinčák. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Čáp) – Mert, Vašíček, Karlík, Matějíček, Petira, Franc, M. Tondr – Procházka, Dvořák, Berger – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Moučka, Dušek Moravčík.

Ohlasy trenérů

Petr Vácha, trenér HC BAK Trutnov: „Za mě super, super, super, třikrát super. Od skvěle chytajícího gólmana, přes hráče před ním až po kustoda. Připravovali jsme se na sezonu od května, příprava byla dlouhá a kluci i my trenéři jsme tomu dali všechno. Teď to beru jako odměnu. Jen nás mrzí, že jsme nehráli už v sobotu, protože jsme na tom bodově mohli být ještě lépe. Jdeme ale zápas od zápasu. Ten dnešní rozhodla přímočarost, přesilovky a myslím, že i to naše krkonošské srdíčko. Kluky jsme nabudili. Už tréninky odpovídaly tomu, že budeme chtít vyhrát. Jednoduchost byla na naší straně. Po druhé třetině jsme se rozhodli změnit náš styl hry, bránili jsme střední pásmo. Soupeř nehrál špatně, byl neustále nebezpečný, hlavně druhá lajna Moučky se těžko brání. Rotuje a nám to dělá problémy. Obětavost ale rozhodla. Start do sezony se nám povedl a budeme se snažit podobné výkony opakovat.“

Jiří Zörkler, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Nemyslím si, že bychom předvedli úplně špatný výkon, pogratulovat k vítězství ale přesto musím soupeři. Ten hrál velice dobře. My jsme na začátku měli šance a je škoda, že jsme z nich skórovali pouze jednou. Pak do osudu utkání promluvily přesilové hry, z nichž domácí dokázali třikrát skórovat. Ve třetí třetině jsme hráli de facto na jednu branku, zdramatizovat zápas se nám ale nepovedlo. Nedá se nic dělat, z derby odjíždíme bez bodu. Pozitivem je, že jsme se zlepšili oproti přípravným utkáním a už v sobotu proti Děčínu se pokusíme bodovou ztrátu napravit. Pochvala patří našim fanouškům, pevně věřím, že se budeme potkávat dál a my jim v příštích zápasech uděláme větší radost.“

KOMENTOVANÝ PŘENOS Z UTKÁNÍ NABÍDL TRADIČNĚ PORTÁL ONLAJNY.CZ

Další výsledky 2. kola: Děčín – Bílina 6:3. Duely Nová Paka – Hronov a Mostečtí Lvi – Jablonec nad Nisou se nehrály z důvodu nákazy COVID-19 v týmech Hronov a Mosteckých Lvů.