První posilou HC Rodos je střelec Jiří Půhoný

Nejproduktivnější hráč loňského ročníku druholigové skupiny východ Jiří Půhoný bude od nové sezony oblékat dres HC Rodos. Útočník, který odehrál téměř čtyři desítky zápasů v extralize, přichází ze Šumperka. S ním vloni dokráčel až do finále východní skupiny. Majitel klubu Vasil Teodoridis s Půhoným podepsal roční smlouvu.

„Měl jsem nějaké nabídky, ale mám devítiměsíční dceru, takže jsem chtěl hrát co nejblíž domovu. Nikdy jsem západní skupinu nehrál. Říkalo se, že východní je nejlepší. Jsem na to sám zvědavý,“ uvedl odchovanec pardubického hokeje, který se už zapojil do letní přípravy HC Rodos.

Jiří Půhoný je první potvrzenou posilou pro druhou sezonu ve druhé lize. „Už na konci loňské sezony jsem říkal, že budu shánět střelce. Jiří Půhoný toto splňuje, vloni vyhrál kanadské bodování ve skupině východ. Doufám, že se mu bude ve Dvoře Králové dařit,“ řekl prezident HC Rodos Vasil Teodoridis.

Zanedlouho šestadvacetiletý hokejista hokejově vyrůstal v Pardubicích, za které odehrál také 36 extraligových zápasů. Ve WSM lize působil v sedmi klubech, nejvíce toho odehrál v Šumperku. Oblékal i dres Slavie Praha, Dukly Jihlava, Prostějova nebo Frýdku-Místku.

Ve druhé nejvyšší soutěži odehrál 161 utkání s bilancí 36 branek a 35 asistencí. Celou loňskou sezonu strávil ve druhé lize. Se Šumperkem se dostal až do finále východní skupiny a byl nejproduktivnějším hráčem celé soutěže.

V 39 utkáních nasbíral 60 bodů za 25 gólů a 35 nahrávek. V play off přidal v 10 utkáních dalších 8 bodů (3+5). „V loňské sezoně se mi dařilo, mohli jsme to i jako tým dotáhnout ještě dál. Na Porubu jsme ve finále měli,“ řekla nová posila HC Rodos.