Razítko na účast v semifinále dala dvanáctigólová přestřelka na ledě Bíliny

Je to doma! Dílčí cíl mají naši hokejisté splněn. Základní část sezony druhé ligy dokončí na vynikajícím druhém místě. To znamená, že si svěřenci trenéra Jiřího Malinského zajistili přímou účast v semifinále play off!

Do konce dlouhodobé části přitom zbývá dohrát ještě pět kol. Na třetí Mostecké Lvy ale už nyní Rodos hájí dvanáctibodový (!) náskok, a jelikož má se soupeřem lepší vzájemnou bilanci, o druhou příčku již nemůže přijít.

V základní části nás ještě čekají domácí duely s Novou Pakou a Jabloncem, představíme se i v arénách Mostu a Trutnova. Pak přijde krátká pauza a hurá do semifinále!

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

V Bílině jsme v sobotu vyhráli rozdílem čtyř branek a to i přesto, že jsme tu i potřetí v sezoně čtyřikrát inkasovali. Rodos měl v zápase tři dvogólové střelce. Jakuba Luštince, Tomáše Brokeše a Patrika Fořta. Další zápas Dvoráci odehrají až za týden, v sobotu doma přivítají nováčka z Nové Paky.

HC Draci Bílina – HC Rodos Dvůr Králové n. L. 4:8

Semifinálovou definitivu si Dvoráci zajistili na ledě poslední Bíliny. Historicky nejoblíbenější druholigový soupeř nám ani tentokrát nesebral ani bod. Už brzy po obědě jsme navíc kvitovali porážku Mostu v Děčíně. Po ní bylo jasné, co bude případná výhra na severu Čech znamenat.

Psát vítězný scénář začal ve 13. minutě Patrik Fořt, na jehož úvodní trefu o chvíli později navázal Petr Mocek. Krátce před koncem třetiny nás mohlo přibrzdit úvodní vyloučení, Rodosáci ale oslabení odehráli s přehledem a v čase 19:20 navíc udeřili gólem Kuby Luštince – 0:3.

Jak první třetina skončila, tak začala druhá. Na trestnou tentokrát usedl Dan Svoboda a znovu to byl Luštinec, kdo v oslabení udeřil. Čtyřbrankový náskok naše borce možná trochu ukolébal a po sérii vyloučených domácí snížili na 2:4. Uklidnila nás ale branka Tomáše Brokeše ze 40. minuty a stejný borec navíc v nástupu do závěrečné periody přidal gól na 2:6.

Od té chvíle se oba soupeři prosadili ještě dvakrát. Dvoráci ke dvěma trefám v oslabení přidali i dva přesilovkové góly. Nejprve se radoval Lukáš Karlík, minutu po něm si druhý úspěch v zápase připsal Patrik Fořt. On společně s Brokešem si v utkání připsali pět kanadských bodů!

UTKÁNÍ NA LEDĚ BÍLINY TRADIČNĚ SLEDOVAL PORTÁL ONLAJNY.CZ

Fakta – branky a asistence: 28. Procházka (Urban), 29. Dubrovin (Brzek, Mašek), 45. Kolíček (Petržílka, Šimeček), 58. Procházka – 13. Fořt (Svoboda, Brokeš), 16. Mocek (Brokeš, Fořt), 20. Luštinec, 25. Luštinec (Havlas), 40. Brokeš (Fořt), 44. Brokeš (Fořt, Svoboda), 52. Karlík (Luštinec, Valašek), 53. Fořt (Brokeš, Svoboda). Rozhodčí: Malota – Rubáš, Zimmermann. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:2. Diváci: 132. Třetiny: 0:3, 2:2, 2:3.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Jeschke (Čáp) – Mocek, Petira, Matějíček, Karlík, Franc, Mert – Fořt, Brokeš, Svoboda – Luštinec, Havlas, Valášek – Dušek, Hoskovec, Půhoný – Šedivý, Ježek, Sedláček.

Další výsledky 40. kola: Vrchlabí – Nová Paka 5:1, Děčín – Mostečtí Lvi 7:5, Řisuty – Jablonec 8:2.

DĚNÍ V JUBILEJNÍM 40. KOLE ZÁKLADNÍ ČÁSTI ZHODNOTIL KRKONOŠSKÝ DENÍK

Program 41. kola – středa 18.00: Mostečtí Lvi – Vrchlabí, Trutnov – Řisuty, Nová Paka – Bílina, Jablonec nad Nisou – Děčín.