Realizační tým posílí Ladislav Lubina. V klubu bude pracovat jako poradce

Bývalý vynikající útočník Ladislav Lubina se od nové sezony stane členem realizačního týmu HC Rodos. V klubu bude působit jako poradce hlavního kouče, kterým zůstává Ivan Houda. Miloš Hlavsa bude pokračovat na pozici vedoucího mužstva. Ladislav Lubina se do Dvora Králové vrací po sedmi letech, kdy zde krátce trénoval před svým odchodem do Komety Brno. Padesátiletý rodák ze Dvora Králové nad Labem naposledy působil v Kazachstánu.

„Ladislav Lubina se stane součástí realizačního týmu, bude poradcem hlavního trenéra, kterým zůstává Ivan Houda. Ladislav Lubina bude pomáhat na trénincích i na střídačce při zápasech. Je to velká osobnost, která má mužstvu v náročné sezoně, kterou máme před sebou, co dát,“ říká prezident HC Rodos Vasil Teodoridis. S bývalým zkušeným útočníkem se dohodl velice rychle. „Jednání trvala asi týden,“ přiznává.

Ladislav Lubina se k týmu připojí začátkem září, tedy dva týdny před prvním soutěžním zápasem HC Rodos ve druhé lize. S hlavním koučem Ivanem Houdou už ale bude spolupracovat na druhé části letní přípravy, která začne v srpnu. „Ladislav Lubina hrál i trénoval v extralize, přinese do týmu nové poznatky a pomůže nám k tomu, abychom byli na sezonu, která nás čeká, co nejlépe připravení. Budeme společně konzultovat složení týmu, pětek, tréninky i taktiku,“ poznamenává Ivan Houda. Miloš Hlavsa, který v uplynulé sezoně vypomáhal na střídačce, zůstává vedoucím mužstva.

Ladislav Lubina naskočil do nejvyšší soutěže v roce 1984. Většinu hokejové kariéry strávil v dresu Pardubic, se kterými získal tři mistrovské tituly. Působil také v Třinci a krátce v Dukle Jihlava. V sezoně 2005/2006 se stal prvním hokejistou, který v extralize překonal hranici 900 zápasů. Celkem odehrál 910 utkání a nastřílel 337 branek. V sezoně 1990/1991 se Lubina stal nejlepším ligovým kanonýrem, v 50 duelech nasázel úctyhodných 41 branek.

Vyzkoušel si rovněž zahraniční soutěže ve Finsku, Německu a Švýcarsku. Zahrál si na Kanadském poháru v roce 1987. S českou reprezentací získal bronz na zimní olympiádě v Albertville v roce 1992 a tři bronzové medaile na mistrovství světa. Hokejovou kariéru ukončil v roce 2006. Záhy se začal věnovat trenéřině. Jeho první štací byla Chrudim. Jako kouč působil v extraligových Pardubicích, Brně a Slavii Praha, kde v roce 2014 vystřídal Vladimíra Růžičku. V sezoně 2011/2012 slavil s Pardubicemi coby asistent hlavního trenéra mistrovský titul. Naposledy trénoval kazachstánský celek Ertis Pavlodar.