Rodos je zpět. Ve středu míří do Nové Paky, pak přivítá Most a dohraje 18. kolo v Jablonci

Obrázek uživatele HC Rodos

JSME ZPĚT! Nucená pauza bez hokeje s Rodosem je pryč. Kéž bychom už další v této sezoně nezažili. Naši hokejisté v uplynulém týdnu nedostali příležitost zasáhnout do bojů v druholigové skupině Sever a z důvodu prokázané nákazy v týmu byl odložen jak středeční duel 18. kola na ledě Jablonce nad Nisou, tak sobotní domácí bitva s Bílinou (19. kolo).

Nyní už je královédvorský celek znovu „uschopněn“ a v nejbližších dnech jej čeká náročný program. Už tuto středu Rodos vyrazí k prestižnímu derby do Nové Paky a hokejisté věří, že spolu s nimi k zápasu vyrazí i početná skupina fanoušků.

SITUACI V DRUHOLIGOVÉ SKUPINĚ SEVER MAPUJE SERVER LIVESPORT.CZ

Vždyť v prvním vzájemném utkání sezony se Dvoráků na novopackém území sešlo okolo stovky a společně s domácími příznivci vytvořili zápasu parádní kulisu. V ní brali naši borci vítězství 3:1 a uspěli pak také v domácí odvetě, když v parádní přestřelce vyhráli 6:4.

Bruslaři pro nás představují velmi kvalitního soupeře a od začátku sezony se neustále zlepšují. Z aktuální šesté pozice stále pošilhávají po čtvrté příčce, která jako poslední zajistí účast v play off. Dvoráci tak ve středu nebudou moci nic podcenit a fanoušky jistě čeká velmi atraktivní duel.

Hned v sobotu se Rodos představí na zimním stadionu pod Hankovým domem, kam o body přijedou bojovat Mostečtí Lvi (17 hodin). Zatímco naši hráči pauzírovali, Severočeši dvakrát vyhráli a v tabulce se svěřencům trenéra Jiřího Zörklera přiblížili na rozdíl pouhých třech bodů. I to značí, jak důležité zápasy náš tým v nejbližších dnech čekají.

Aby toho pro Luštince a spol. nebylo málo, čeká Rodos ještě pondělní dohrávka 18. kola v hale Jablonce nad Nisou.

Tři otázky pro trenéra

  • V jakém stavu se momentálně váš tým nachází a s kolika hráči vyrazíte do Nové Paky?

„Upřímně, nejsme na tom momentálně vůbec ideálně. Zdravotně to není ono. Několik hráčů v posledních dnech trápila zranění, bylo tam několik viróz, řada hráčů bojovala s covidem a pořád platí, že nejsme úplně zdraví. K utkání do Nové Paky ale vyrazíme se třemi pětkami a věříme, že odehrajeme dobrý zápas. Nikdo nemůže očekávat, že ho v sezoně něco podobného nepotká. Nám se to sešlo teď, bereme věci, jak jsou. V každém případě se hrát musí a náš tým se těší, že se může vrátit na led.“

  • Pauzírovali jste více jak týden a nyní vás čeká náročný program. Zvládnete jej?

„Mně vůbec nevadí, že bude teď zápasů víc. Ostatně v této fázi sezony to tak i bývá. Spíš si říkám zaplať pánbůh, že se těch utkání neodložilo víc. Nejsem zastáncem častého odkládání zápasů. Někdy týmu vypadnou dva hráči a mužstva už by žádala o odložení. Když ale není jiné cesty, nedá se nic dělat. Je mi jasné, že když se zeptáte hráčů, také budou rádi, že se teď bude víc hrát než trénovat.“

  • Zatímco váš tým stál, ostatní bodovali a situace v tabulce se řádně zdramatizovala. Skoro v každém utkání teď půjde o hodně a nelze nikoho podcenit, souhlasíte?

„To je samozřejmě pravda, stačí se podívat na tabulku. Tlak se zvyšuje, mužstva se nám v tabulce přiblížila. Zmínil bych mužstva Nové Paky nebo Hronova. Na začátku sezony ještě nebyla tak dobře vyladěna, ale pak je posílili mladí hráči a hned se začali zlepšovat. Náš kádr byl naopak stabilizovaný už od minulých sezon, i proto nám start takhle vyšel. Čím blíž budeme k play off, tím vypjatější zápasy nás čekají. Troufnu si říct, že z nějakých podcenění jsme už vyléčeni a ke všem dalším zápasům půjdeme s plnou vážností.“

Kdo už s týmem dál nepůjde, to je asistent trenéra HC Rodos Pavel Marek. S ohledem na přísná pravidla, jaká vydalo ministerstvo zdravotnictví ČR pro hráče i realizační týmy, se Marek rozhodl přerušit svou činnost. „Pavlovo rozhodnutí plně respektuji. Je to jen a jen jeho rozhodnutí. Až skončí tahle špatná doba, rádi ho mezi sebou zase uvidíme,“ okomentoval odchod asistenta trenéra od mužstva prezident HC Rodos Vasil Teodoridis. A jak je jeho dobrým zvykem, neváhal dodat: „Už jsem rozhodil sítě a k trenérovi Zörklerovi usilovně sháním asistenta.“

POTĚŠILA VÁS DNEŠNÍ ZPRÁVA? POKUD ANO, BUDEME RÁDI, KDYŽ JI POD ČLÁNKEM JAKKOLIV OHODNOTÍTE. JEDINĚ TAK NÁM PROJEVÍTE PŘÍZEŇ A DÁTE NAJEVO, ŽE JSTE S NÁMI! UŽ TUTO STŘEDU SE UVIDÍME V NOVÉ PACE, V SOBOTU PAK DOMA PŘI ZÁPASE PROTI MOSTU. A S TĚMI NEJVĚRNĚJŠÍMI JISTĚ I V PONDĚLÍ V JABLONCI NAD NISOU.

Tags: