Rodos na prahu čtvrté druholigové sezony. „Jdu do toho,“ hlásí šéf Vasil Teodoridis

Obrázek uživatele HC Rodos

Horší platové podmínky pro hráče, ztráta trenéra Malinského, přibližně z třiceti procent obměněný kádr – přesto zásadní zpráva pro příznivce královédvorského hokeje: Také v sezoně 2020/2021 se ve městě na Labi bude hrát druhá liga!

„Bude to hodně tvrdá sezona, po ekonomické stránce asi ta nejhorší. Ale jdu do toho. Přiznám se, že úvahy byly dlouhé. Ale nemohu a nechci zklamat naše hráče, spolupracovníky a samozřejmě místní fanoušky,“ hlásí majitel klubu Vasil Teodoridis.

POHLED NA VÝSLEDKY A TABULKU MINULÉ SEZONY DRUHÉ LIGY, SKUPINY SEVER

Pandemie koronaviru Rodosu předčasně ukončila minulý soutěžní ročník a jak se dalo čekat, výrazně ovlivní i sezonu příští. Pokud se vůbec v tradičním termínu rozjede, kluby, přesněji jejich majitelé, budou muset snížit výdaje.

„Naši hokejisté byli se situací včas obeznámeni. Do konce měsíce dubna se měli vyjádřit, zda přistoupí na ekonomická opatření, jaká jsem musel učinit. Devadesát procent hráčů chce u nás pokračovat,“ sdělila redakci našeho webu ústřední postava dvorského oddílu.

V našem městě se tak bude dál chodit na celostátní soutěž, která nás dosud tolik bavila a především v sezoně 2019/2020 přinášela návštěvám v průměru 624 diváků tolik radosti.

Jak se může na našich stránkách kdokoliv přesvědčit, HC Rodos Dvůr Králové nad Labem spoléhá vedle svého majitele i na řadu dalších sponzorů a partnerů. Spoustu z nich následky pandemie ovlivní, s čímž šéf firmy V+J Rodos počítá.

LOŇSKÁ SEZONA HC RODOS OBJEKTIVEM DVORNÍHO FOTOGRAFA MILOSLAVA KNAPA

„Rozumím tomu, že ne na všechny dosavadní partnery se v novém ročníku druhé ligy budeme moci spolehnout. Situace není jednoduchá. Přesto v srdci a duši věřím, že většina z nich dvorskému hokeji dokáže pomáhat dál. Hlavně ať nemoc COVID-19 už ustoupí a my společně můžeme začít pracovat a žít, jako před jejím příchodem,“ řekl také Teodoridis.

Nyní už ale k dvorskému kádru na nový ročník.

Jisté je, že pokračovat nebude trenér Malinský, pro něhož má pardubické Dynamo novou funkci. Ze stejných důvodů končí také obránci Petr Mocek (u Dynama nově kondiční trenér A mužstva) a Petr Čáslava (asistent trenéra pardubického A mužstva). Dynamo si stahuje taktéž Jakuba Merta – všem patří za krátké působení u nás poděkování!

Zdálo se, že z obránců již v týmu Rodosu neuvidíme ani Lukáše Karlíka (pracovní důvody), borec, který u nás strávil dlouhé čtyři roky a pomohl mužstvu k postupu do druhé ligy se ale nakonec den po zvěřejnění tohoto článku rozhodl v kariéře u nás pokračovat! S Lukášem se za jeho dosavadním působením brzy ohlédneme v podrobném rozhovoru.

KARIÉRU LUKÁŠE KARLÍKA MAPUJE SERVER ELITEPROSPECTS.COM

A co útočníci? Velké procento jich bude pokračovat. Z rodinných důvodů však krásný zelenožlutý dres již nebude oblékat Tomáš Brokeš, končí také Dominik Šedivý a otazník visí nad Danielem Svobodou, který by rád okusil vyšší soutěž. Podobně je na tom i gólman Oto Jeschke, jehož láká cizina. „Od obou mám ale zprávu, že pokud se jim přání nesplní, druhou ligu by hráli jedině za Rodos,“ doplňuje Vasil Teodoridis.

Aktuální podoba kádru pro novou sezonu

Brankář: Josef Čáp.
Obránci: Martin Franc, Lukáš Karlík, Jiří Matějíček, Michal Petira, Martin Tondr.
Útočníci: Dominik Dušek, Patrik Fořt, Vojtěch Havlas, Jakub Hoskovec, Jan Ježek, Jakub Luštinec, Jiří Půhoný, Štěpán Sedláček, Milan Valášek.

KANADSKÉ BODOVÁNÍ HC RODOS UPLYNULÉ SEZONY

Jisto má majitel klubu v otázce osob okolo mužstva. Pouze jméno nového kouče je otázkou. „Na hlavního trenéra mám momentálně tři varianty, chcete-li zájemce. Jasno chci mít 20. května, do té doby bych byl rád v klidu, abych mohl bez stresu zvládnout další operaci,“ nastínil šéf Rodosu.

Realizační tým – asistent trenéra: Pavel Marek. Vedoucí mužstva: Miloš Hlavsa. Kustod: Slavomír Rychtera.
Další osoby okolo A mužstva – sekretář: Ivo Polan. Ekonomka: ing. Věra Kolářová. Hlavní pořadatel: Petr Javorský. Vedoucí pokladní: Dagmar Stolínová.

Na závěr tři otázky pro Tea

Vrchlabí po dlouhých úvahách vzalo Chance ligu. Co to pro vás znamená a plánujete třeba s tímto klubem spolupracovat?

Kdo sleduje rozhovory se mnou, dobře ví, že s Vrchlabím máme velmi dobré vztahy. A myslím, že nejen já, ale celý náš klub včetně fanoušků. Spolupráce by na této úrovni fungovat mohla, musely by ale chtít obě strany a především by se musela stanovit pravidla, která by oba kluby musely dodržovat.

Jádro mužstva tedy zůstává, s ním i dva úderné útoky. Jaké tedy budou ambice v nové sezoně?

Ambice budou samozřejmě jako vždy jen ty nejvyšší. Ale v žádném případě nechci, aby to znělo nějak nadneseně. Člověk musí mít vždycky ty nejvyšší cíle, jinak by jeho práce neměla smysl.

Loni jsme měli průměrnou návštěvnost 624 diváků. Na jaké číslo si budete věřit nyní a může se stát, že podobně jako loni přivedete do kádru nějaké velké jméno?

Návštěvnost na našem zimáku mě pochopitelně moc potěšila. Nebudu lhát, jistě bych bral i vyšší číslo. Je možné, že se znovu podaří nějaký opravdový tahák pro lidi přivést. Já sám mám překvapení rád. Ale zároveň budu muset hledět na ekonomickou stránku.

Tags: