Série těžkých zápasů pokračuje na ledě pražské Kobry

sobota 2. 12. 2017 18:00

Na ledě silného týmu, který ale letos nehraje doma vůbec dobře, uzavřeme první polovinu základní části. Kobře Praha se pokusíme vrátit porážku z utkání na konci října. Po Jablonci je to další těžký zápas s jedním z elitních a velmi zkušených celků druhé ligy. Na lavičce HC Rodos se poprvé představí nový trenérský tandem Juraj Jurík – Jiří Antonín.

Kobra letos hraje skvěle na hřištích soupeřů, před vlastními fanoušky to ale není žádná sláva. Pražané získali na svém ledě jen o bod víc než HC Rodos. Z posledních třech utkání dvakrát prohráli. Naposledy doma vybojovali pouze bod proti posledním Řisutům, a to ještě v poslední minutě základní hrací doby prohrávali o dvě branky.

Během 19 sekund ale dokázali dvakrát skórovat a utkání dovést až do samostatných nájezdů. „Zápas jsme trochu podcenili. Nechali jsme si dát dva blbé góly a pak už jsme jen doháněli,“ řekl forvard Dominik Novák. S Řisuty stejným způsobem prohráli i první vzájemný zápas, skalp Kobry si letos připsala například také Bílina.

Naproti tomu vítěz loňské základní části už dvakrát porazil Děčín, vyhrál 8:2 v Sokolově, další suverénní vítězství si nedávno přivezl z Vrchlabí (7:2). V posledním kole přestřílel Bílinu na jejím ledě 7:5. O výhře rozhodli ve druhé třetině, v ní domácím nasázeli pět gólů.

Hattrick zaznamenal útočník Jakub Jedlička. „V první třetině to z naší strany bohužel nebyl ideální výkon a taky se to projevilo na skóre. Ve druhé třetině jsme zlepšili výkon, bruslení, přístup k hráčům a podařilo se nám otočit. Byli jsme důslednější, byli jsme víc na puku,“ hodnotil trenér Kobry Miloslav Šeba.

Pražský celek má doma velmi dobrou produktivitu (43 branek v 9 zápasech), ale zároveň často inkasuje (41 gólů). HC Rodos se pokusí prolomit sérii pěti venkovních neúspěchů. Naposledy jsme bodovali 7. října v Bílině. První vzájemný zápas ve Dvoře Králové vyhrála Kobra 6:4.