Sérii těžkých zápasů odstartuje výjezd na led prvního Jablonce

10. 1. 2017 18:00

Po sérii utkání se soupeři z dolní poloviny tabulky nás ve středu čeká soupeř z nejtěžších. Síly změříme s vedoucím celkem soutěže a nejlépe hrajícím týmem na vlastním stadionu - Jabloncem. Přestože jsou vlci v čele tabulky, v posledních kolech nepodávají přesvědčivé výkony. Z posledních čtyř zápasů naplno bodovali pouze jednou.

Dlouhou dobu suverénní Jablonec zažívá na přelomu roku slabší období. Ve 27. kole si odvez z Vrchlabí nejvyšší porážku v sezoně 5:10. Pak sice doma porazil Trutnov, ale v prvním lednovém utkání senzačně před vlastními diváky podlehl 2:3 Řisutům. V sobotu vybojoval vítězství 5:4 na ledě předposlední Bíliny až v prodloužení.

Hosté nezvládli druhou třetinu, ve které třikrát inkasovali. Obránce Pavlů vyrovnával na 4:4 23 vteřin před koncem základní hrací doby. V 64. minutě rozhodl o výhře favorita Havlas, když dorazil střelu exlibereckého Víška. „Škoda zaváhání ve druhé třetině, kdy jsme přenechali vedení Bílině. Mohli jsme si odvážet tři body, ale za tohoto vývoje díky i za ty dva,“ hodnotil vedoucí mužstva Josef Březina.

I přes porážku s Řisuty je Jablonec na domácím hřišti v této sezoně zatím nejlepší z celé ligy. Vyhrál už jedenáctkrát, na kontě má pouze tři prohry. Kromě Řisut vlky před jejich fanoušky přelstil Sokolov (7:4) a Děčín (3:2).

Venku jsme zatím vyhráli čtyřikrát, naposledy v závěru prosince 6:3 v Bílině. Se 64 inkasovanými brankami jsme v této statistice po Řisutech (66) nejhorší. V počtu vstřelených branek (43) jsme na sedmém místě.

První utkání v Jablonci jsme i přes solidní výkon prohráli 1:6, odveta na dvorském stadionu se nám ale vyvedla náramně. Ve 21. kole jsme v divoké přestřelce plné podivných zvratů zvítězili 8:6. Více branek vlci inkasovali už pouze ve Vrchlabí.

V Jablonci zahájíme sérii těžkých utkání s předními celky druhé ligy. Následovat budou domácí duely proti Kobře Praha a Vrchlabí, derby v Trutnově a opět dvojblok zápasů na vlastním ledě proti Děčínu a Sokolovu. Situace kolem 8. místa je nesmírně vyrovnaná a roli hraje už každý bod. Mezi sedmými Řisuty a desátou Bílinou je rozdíl pouhé tři body.