Sérii venkovních zápasů otevře středeční bitva o Trutnov

středa 3. října 2018, 18:00

Sérii tří venkovních zápasů zahájíme ve středu na ledě Trutnova a pokusíme se navázat na povedený výkon z domácího derby proti Vrchlabí, ve kterém jsme získali první bod v sezoně. Trutnov vstoupil do letošního ročníku dvěma vítězstvími, pak ale prohrál třikrát v řadě.

V úvodních dvou kolech si draci doma poradili s Letňany (3:2) i s Kolínem (6:3), v následujících třech duelech však nastříleli jen šest branek a postupně prohráli v Nymburku (3:5), doma s Jabloncem (2:4) a naposledy nestačili na Vrchlabí. Z jejich kluziště si odvezli porážku 1:5.

Jen pár týdnů před začátkem soutěže Trutnov odvolal hlavního trenéra Aleše Půlpána. S ním skončili také oba jeho synové, kteří táhli týmovou produktivitu v loňské sezoně. Stejně jako Lukáš Kastner zamířili do konkurenčního Vrchlabí.

V létě klub angažoval ostříleného veterána Jaroslava Kallu, který odehrál stovky zápasů v extralize a svého času patřil mezi hlavní tváře kladenských rytířů. Z Pardubic zamířil do krkonošského oddílu další bývalý extraligový útočník Jan Semorád.

V mužstvu pokračuje i exlitvínovský Vojtěch Kubinčák, jenž do Trutnova přišel v půlce loňského ročníku z Mostu. Draci se mohou spolehnout na nejvyrovnanější brankářskou dvojici v lize – Oto Jeschke a Patrik Ašenbrenner. Dvorskou minulost za sebou mají obránci David Vacek s Lukášem Junkem a ruský útočník Jaroslav Ukhin.

Zatím velmi vydařený start do ročníku prožívá forvard Daniel Svoboda, s pěti brankami a sedmi body nejlepší střelec týmu i nejproduktivnější hráč. Jaroslav Kalla stihl už šest bodů (3+3), nejlepším nahrávačem je Vojtěch Kubinčák s pěti asistencemi. Devětatřicetiletý borec je s 16 trestnými minutami zároveň nejtrestanějším hráčem draků.

V Trutnově odehrajeme první ze tří venkovních duelů v řadě. V sobotu zajíždíme do Děčína, ve středu 17. října nás čeká odveta v Letňanech. Na domácím ledě se představíme až v sobotu 20. října, kdy přivítáme Kolín.