Skvěle. Vítěznou šňůru Rodosu nepřerušili ani děčínští Medvědi. Teď už hurá na Vrchlabí

Ohromně cenné vítězství přivezli v sobotu z ledu severočeského Děčína hokejisté Rodosu. Svěřenci trenéra Jiřího Malinského dokázali v hale čtvrtého celku tabulky vyhrát 5:2, ačkoliv se v utkání po bezbrankové úvodní třetině jako první střelecky prosadil jejich soupeř.

Dvoráky vrátil do hry vyrovnávací trefou ve 37. minutě Dominik Šedivý a 28 vteřin před koncem prostřední části otočil skóre gólem z trestného střílení Vojtěch Havlas.

V závěrečné periodě už jsme si zaslouženou výhru vzít nenechali. Dominik Dušek s Jirkou Půhoným nejprve naše vedení vyšponovali až na tříbrankové. Domácí snížili, v power-play si ale podruhé v utkání vzal slovo Půhoný a gólem do prázdné branky pečetil vítězství Rodosu.

POHLED NA AKTUÁLNÍ TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

HC Děčín – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 2:5

Pro naše hokejisty začalo utkání na děčínském ledě nadějně. Hned po 41 odehraných sekundám jsme si vynutili faul Volrába, z přesilové hry ale nic nebylo. Ve třetí minutě dostali stejnou příležitost domácí, také obrana Rodosu však působila klidně.

Poté se už začaly rodit gólové šance. Ty soupeřovy likvidoval pozorný Pepa Čáp, na straně druhé byl nejblíž změně skóre Martin Franc, jehož střelu zpacifikoval Lavinger. Úvodní perioda hlavně zásluhou obou brankářů góly nepřinesla.

Start prostřední části vynesl početní výhodu Medvědům a tentokrát už byl faul Dominika Šedivého potrestán. Mezi kruhy se ke střele dostal Loukota a Čápem vyražený puk vrátil do sítě Balcar. Za další dvě minuty měl na svém kontě hattrick Dominik Dušek. Nejednalo se ale o hattrick střelecký, nýbrž ve třetí vyloučení stejného hráče v utkání. To už domácí netrestali, naopak ve 35. minutě putoval za katr děčínský Faigl a jeho trest už nám přiblížil vyrovnání.

Dvě vteřiny poté, co se Faigl vrátil na led, David Hrazdira našel Dominika Šedivého a Lavinger poprvé lovil puk ve své brance – 1:1. Dvoráci ožili, rázem jich byl plný led a obrat ve skóre na sebe nenechal dlouho čekat. V čase 39:32 nás od vstřelené branky připravil faul Tůmy, následovat muselo trestné střílení, po němž Vojta Havlas suverénně proměnil.

Start závěrečné části jen potvrzoval, jak Rodosu narostla křídla. Další šance měli Dušek s Hrazdirou, gólová pojistka ale přišla až v 51. minutě. Po skvělé průnikové přihrávce Půhoného skóroval Dominik Dušek a necelé dvě minuty po něm zvýšil už na 1:4 svou pověstnou ranou hned po vhazování Jirka Půhoný.

Děčínu ještě vykřesal malou naději kontaktní gól Smoly, v následné power-play ale svůj výkon vyšperkoval Jiří Půhoný, jenž trefil prázdnou branku a druhou trefou v zápase upravil na konečných 2:5.

Výsledek z Děčína udělal velkou radost prezidentovi klubu Vasilu Teodoridisovi.

„Samozřejmě jsem s výsledkem velmi spokojen. Rád bych za výkon poděkoval samotným hokejistům a stejně tak členům našeho fanklubu, který tým Rodosu skvěle podporoval. A to nejen v tomto utkání. Společně se uvidíme už ve středu při velkém derby s Vrchlabím.“

PODROBNÝ REFERÁT Z UTKÁNÍ NA STRÁNKÁCH NAŠEHO SOUPEŘE

Duel s hvězdami nabytým vrchlabským Stadionem (Bednář, Sýkora, Hlaváč, Vašíček, Rolinek..) startuje ve středu v 18 hodin a již nyní probíhá předprodej vstupenek. Mimo jiné i v neděli od 7.30 do 17.00 na čerpací stanici V+J Rodos v Lipnici.

Fakta – branky a asistence: 23. Balcar (Loukota), 56. Smola (Faigl, Kuchynka) – 37. Šedivý (Hrazdira, Brokeš), 40. Havlas (TS), 51. Dušek (Půhoný), 54. Půhoný (Hoskovec), 60. Půhoný. Rozhodčí: Luczków – Toman, Janíček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 1:2, 1:3. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp (Janský) – M. Tondr, Mocek, Karlík, Matějíček, Petira, Franc – Brokeš, Hrazdira, Šedivý – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Ježek.

ONLINE PŘENOS Z UTKÁNÍ NA WEBU WWW.ONLAJNY.COM

Další výsledky 20. kola: Vrchlabí – Bílina 10:6 (2:0, 6:1, 2:5), Trutnov – Mostečtí Lvi 1:10 (0:3, 1:4, 0:3), Řisuty – Nová Paka 3:4pp (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1).

TAKTO JUBILEJNÍ DVACÁTÉ KOLO II. LIGY HODNOTIL KRKONOŠSKÝ DENÍK

Program 21. kola, středa 18.00: Dvůr Králové nad Labem – Vrchlabí, Jablonec nad Nisou – Trutnov, Nová Paka – Děčín, Mostečtí Lvi – Řisuty.