Smutná příprava bez diváků. Dvoráci vyhráli přestřelku na ledě Tábora

Jak chutná hokej bez diváků, to si hned v první den po uzavření všech hromadných akcí v republice vyzkoušeli i hokejisté královédvorského Rodosu. Ti využili přímého postupu do semifinále II. ligy a tím i více než týdenní pauzy k sehrání přípravného dvojzápasu s Táborem. Na led druhého celku základní části druholigové skupiny Střed jsme se vydali v úterý, odveta na stadionu pod Hankovým domem je na programu ve čtvrtek od 18 hodin.

HC Tábor – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 5:7

Dvoráci na daleký trip vyrazili bez tradiční podpory vlastních příznivců, což nebylo tím, že by se na přátelský zápas nikomu nechtělo, ale prostě se hrálo za zavřenými dveřmi bez diváků.

PĚKNÝ REFERÁT Z UTKÁNÍ NABÍZEJÍ I STRÁNKY NAŠEHO SOUPEŘE

Úroveň utkání a především pak střelecká produktivita obou soupeřů ukázaly, jak moc nyní musí příznivce obou mužstev mrzet, že do ochozů obřího stadionu nemohli dorazit. Skóre otevřeli už po 52 odehraných vteřinách naši borci, když se po přihrávce Dana Svobody prosadil Tomáš Brokeš. V 7. minutě z přesilové hry zvýšil na 0:2 Vojta Havlas a po trefě domácího Bárty padaly góly i v závěru periody. Nejprve Dominik Šedivý vracel dvoubrankový náskok na dvorské hole, záhy odpověděl táborský Seidl.

V poslední minutě úvodní třetiny se Rodosu nabídla výhoda trestného střílení a z něho se prosadil Patrik Fořt. V prostřední části nejprve dvojnásobnou přesilovku využil Jirka Půhoný, aby domácí Havran při střelecké převaze našeho soupeře reagoval kontaktní brankou.

Gólové dostihy pokračovaly. Po brance Michala Petiry jsme ve 48. minutě vedli 4:6 a na další korekci z hole Dvořáka už domácí navázat nedokázali. Ba naopak. V úplné koncovce utkání sáhli k power-play a střelou do opuštěné branky uzavřel skóre atraktivního duelu v čase 59:24 Jirka Půhoný.

Utkání zásluhou živého přenosu na sociální síti sledoval mimo jiné i majitel HC Rodos Vasil Teodoridis, jenž fanoušky našeho klubu zdraví z lůžka královéhradecké nemocnice. Zde se zotavuje před další operací páteře a jak sám přiznal, rozhodně se přes týden nenudí. „Co vám budu povídat. Makám a řeším i tady hlavně náš hokej," usmívá se se prezident klubu.

Ten reaguje i na dění ve společnosti. Jelikož vážně hrozí, že blížící se semifinálová série play off druhé ligy proběhne bez diváků, Teodoridis jedná s TV Zvičina o zajištění živých komentovaných přenosů, jaké jsme měli možnost sledovat například při finále krajské ligy před třemi lety nebo při klalifikaci o druhou ligu. To by se pak případně daly zápasy Rodosu sledovat v restauračních zařízeních.

Fakta – branky a asistence: 13. Bárta (Šulek, Skočovský), 18. Seidl (Hajič, Heřman), 35. Havran (Pejchal, Březina), 52. Řezáč (Řepík, Kadilák), 54. Dvořák (Šulek) – 1. Brokeš (Svoboda, Petira), 7. Havlas (Luštinec, Valášek), 17. Šedivý (Ježek), 20. Fořt z trestného střílení, 32. Půhoný (Mert, Tondr), 48. Petira (Půhoný), 60. Půhoný (Mert). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Hráno bez diváků.

HC Tábor: M. Novák – Havran, Pejchal, Hajič, Dvořák, Skočovský, Radoš, Beran, Bouška – Blažek, Bárta, Šulek – Seidl, Matušík, Heřman – Dančišin, Zayml, Březina – Řezáč, Řepík, Kadilák.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Jeschke (Čáp) – Mocek, Petira, Matějíček, M. Tondr, Franc, Mert – Fořt, Brokeš, Svoboda – Luštinec, Havlas, Valášek – Dušek, Hoskovec, Půhoný – Šedivý, Ježek, Sedláček.

Arpád Györi, trenér HC Tábor: „Soupeře jsme blíže neznali, ale pohled na jeho soupisku i samotný vývoj zápasu ukázaly, že má opravdu kvalitní mužstvo. My jsme sice byli v jeho průběhu ve střelbě aktivnější, ale hosté prokázali lepší produktivitu a uměli lépe využít nabídnutých příležitostí. Snažili jsme se dostat do hry všechny hráče, zatímco soupeř hrál na tři útoky, takže byl přece jen víc v tempu. V poslední třetině jsme se zlepšeným výkonem dostali do hry a dotáhli se na rozdíl jediného gólu. Na konci jsme však inkasovali při hře bez brankáře. Byl to pro nás rozhodně užitečný zápas. Co teď bude dál, to už neovlivníme.“

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Co říct k utkání? Předně: bylo to takové všelijaké. Hokej bez diváků je jiný. Vždyť nejvíc jsem byl ve veliké hale slyšet já sám (usmívá se). Pokud mám ale mluvit o samotném utkání, pak jsem samozřejmě za podobnou konfrontaci rád. Potkali jsme soupeře, kterého neznáme, takže jsme nevěděli, co od něho čekat. Šlo však o dobrou přípravu. Vždycky je lepší hrát zápas než trénovat.“

Další výsledek přípravného zápasu: Vrchlabí – Kolín 8:1.