Sobota přinese těžkou zkoušku. Rodosáky prověří vlčí smečka z Jablonce

14. 10. 2017 18:00

Konfrontace s top týmem druhé ligy čeká HC Rodos v 10. kole. V sobotu zajíždíme na led druhého Jablonce nad Nisou, který letos má ty nejvyšší ambice. V dosavadním průběhu druhé ligy vlci prohráli pouze dvakrát, fantasticky hrají na domácím stadionu, odkud si soupeři zatím pokaždé odvezli vysoké porážky.

Výkony vlků před vlastními fanoušky budí respekt. Letňany vyřídili 6:2, Kobru Praha 5:1, Trutnov 5:0 a naposledy Řisuty 6:1. Celkové skóre za čtyři domácí utkání: 22:4! Venkovní zápasy ale ukázaly, že i s Jabloncem se dá bodovat. První porážku v sezoně Severočechům uštědřilo v 5. kole Vrchlabí (4:3) Vyrovnaný zápas s favoritem sehrál v 7. kole Děčín, nakonec prohrál těsně 3:4.

V posledním utkání Jablonec zcela nečekaně selhal na ledě Bíliny, když senzačně prohrál 3:6. Ve druhé třetině sice favorit, který nastoupil téměř v kompletní sestavě, dokázal smazat dvoubrankové manko a vedl 3:2, v poslední části však inkasoval čtyři branky. Díky porážce vlci přepustili první příčku Děčínu.

„Jablonec bude doma velice těžkým soupeřem, je tam úzké hřiště, ale dosavadní průběh druhé ligy ukazuje, že se v naší skupině dá hrát s každým,“ říká trenér HC Rodos Ivan Houda. Jablonec má velice zkušenou a vyváženou sestavu.

Obranu řídí sedmatřicetiletý harcovník Jiří Moravec, který dlouhá léta patřil k nepostradatelným oporám extraligového Liberce. V nejvyšší soutěži odehrál téměř pětistovku zápasů. Podobný životopis má o tři roky mladší Jan Holub, také on strávil většinu kariéry v dresu bílých tygrů a připsal si v něm 577 utkání v extralize. Zlým mužem jablonecké sestavy je bek Martin Tondr, který vloni při utkání s Táborem hokejkou inzultoval rozhodčího a vyfasoval stopku na 15 zápasů.

Také v útoku mají vlci velkou kvalitu. Nejproduktivnějším hráčem loňského ročníku byl Kamil Břiška, v 35 zápasech základní části měl úctyhodnou bilanci 48 kanadských bodů (25+23). V 263 druholigových zápasech zapsal už 166 branek a 141 asistencí, celkem 307 bodů! V posledním domácím duelu s Řisuty nasázel hattrick.

Dalšími oporami v útoku jsou Michal Nevyhoštěný nebo Vojtěch Havlas. Jablonec se od letošní sezony spoléhá také na dalšího bílého tygra ve výslužbě – Jana Víška, který v Liberci odehrál téměř šest stovek utkání.