Sokolov nám nedal šanci a po vysoké výhře se ujímá vedení v sérii

Překvapení se nekonalo. Na ledě vítěze základní části Sokolova jsme v zahajovacím utkání osmifinálové série prohráli 2:9. Favorit rozhodl už v první třetině, ve které nám nasázel tři branky, z toho dvě v přesilových hrách. Utkání mělo dva dvougólové střelce, po dvou brankách zaznamenali domácí hokejisté Trapl se Strunzem. O vyrovnání série se pokusíme v pondělí na vlastním ledě.

Úvod zápasu nám vůbec nevyšel podle představ a opět nás zradila oslabení. Už zkraje 6. minuty poslal domácí do vedení brankou v úvodní přesilovce Matěj Zadražil 1:0. O půldruhé minuty později favorit vedl dvoubrankovým rozdílem. Znovu v přesilové hře střílel Zadražilův kolega z Karlových Varů Milan Davídek 2:0.

V 10. minutě se nám naskytla možnost hrát krátkou přesilovku čtyři na tři, nic z toho ale nebylo. O pět minut později naopak Martin Trapl překvapivou střelou zvýšil na 3:0. Od ještě větší pohromy zachránil HC Rodos Josef Čáp, který v závěru třetiny zlikvidoval velké šance Hrušky i Kuběny.

O rozruch se 21 sekund před koncem třetiny postaral mladíček Martin Hejna, jenž vyzval na pěstní souboj sokolovského Tomáše Harkabuse. Oba vyfasovali 2 + 2 minuty. Soupeř pokračoval v nátlakové hře i ve druhé třetině. Ve 27. minutě se po pěkné souhře prosadil znovu Trapl a bylo to už 4:0.

V polovině zápasu jsme konečně zamířili do černého i my. Krátce po přesilovce puk po ose Hlaváč – Valášek doputoval k Davidu Hrazdirovi, který poprvé překonal Kuchaře – 4:1. Z branky jsme se neradovali dlouho. Za pouhých sedm vteřin vrátil domácím komfortní čtyřgólový náskok Martin Strunz. Třetí brankovou asistenci si připsal Michael Čejka. To už nevydržel Pepa Čáp a přepustil místo ve dvorské brance Františku Veselému.

Záhy ho prověřila štiplavka Kuběny. Ze třetí třetiny uběhla minuta a 15 vteřin a Vojtěch Šik trefou pod břevno přidal šestou branku. V 46. minutě se mezi střelce zapsal i jeden z nejlepších hráčů utkání Michael Čejka a zvýšil na hrozivých 7:1.

Sokolovu se kanonáda zalíbila. O dvě a půl minuty později Pavel Kuběna ošálil Veselého a téměř tisícovka diváků mohla oslavovat osmou branku. V závěru třetiny ještě padly dva góly. Druhou trefu HC Rodos vstřelil v 53. minutě Milan Valášek, sedm sekund před koncem upravil na konečných 9:2 druhým gólem v utkání Martin Strunz.

Sokolov nás v zápase výrazně přestřílel, na branku HC Rodos vyslal 51 střel, na Kuchaře mířilo za 60 minut jen 17 střeleckých pokusů. Sokolov nás porazil popáté v řadě a zatím nejvyšším rozdílem. Dosud jsme prohráli vždy maximálně o tři branky. Druhé utkání osmifinálové série je na programu v pondělí od 18 hodin na ledě HC Rodos.

BANÍK SOKOLOV – HC RODOS 9:2 (3:0, 2:1, 4:1)
Góly a asistence: 6. Zadražil (Hruška, Šik), 7. Davídek (Harkabus, Přindiš), 16. Trapl (Strunz, Čejka), 27. Trapl (Čejka, Hohl), 30. Strunz (Čejka, Trapl), 42. Šik, 46. Čejka, 48. Kuběna (Trapl), 60. Strunz (Šik, Kuchař) - 29. Hrazdira (Hlaváč, Valášek), 53. Valášek. Vyloučení: 7:7. Využití přesilovek: 2:0. Střely na branku: 51:17. Diváci: 940. Sestava Dvora Králové: Čáp (od 30. min. Veselý) – Vitebský (A), Hamerský (C), Hlaváč, Petira, Junek, Karlík – Filip, Hejna, Hrazdíra, Kmošek, Sedláček, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Ježek, Valášek. Sestava Sokolova: Kuchař – Kvapil, Weinhold, Michálek, Rulík, Přindiš (A), Šik (C), Hohl – Kašpar, Račanský (A), Kuběna, Harkabus, Strunz, Čejka, Šmejc, Davídek, Trapl, Zadražil, Hruška, Rohan.