Sokolov ve čtvrtém utkání série zvítězil 4:1 a ukončil HC Rodos sezonu

Další překvapení na svůj účet už favorizovaný Sokolov nepřipustil. Ve čtvrtém utkání osmifinálové série zvítězil na ledě HC Rodos 4:1 díky výborné hře v oslabení a třem brankám ve druhé třetině. Celou sérii vyhrál 3:1 na utkání. Jejich poslední výhru řídil obránce Martin Weinhold, který nahrál na tři góly. Sokolov dokázal zvítězit i přesto, že posbíral 10 dvouminutových trestů a dohromady hrál dvě minuty ve dvojnásobném oslabení. Opět nás zradila hra v přesilovkách.

Západočeši přijeli bez své hlavní hvězdy Davida Hrušky, chyběl jim také útočník Milan Davídek nebo bek Radim Rulík. Do sestavy HC Rodos se naopak po zranění vrátil obránce Lukáš Karlík. První třetina nabídla hokej vysoké úrovně s množstvím šancí na obou stranách.

Už ve 3. minutě jsme se dostali do přečíslení, Kuba Luštinec na sebe výborně natáhl obránce, naservíroval na stříbrném podnose puk Tadeáši Kociánovi, který svižnou ranou nad ledem neomylně prostřelil Kuchaře – 1:0. Krátce na to se úplně sám před brankářem hostů zjevil Štěpán Sedláček, ale střela se mu vůbec nepovedla.

Na druhé straně vytáhl výborný zákrok proti Strunzovi Pepa Čáp. Sokolov po obdržené brance nepůsobil zdaleka tak suverénně jako při poslední návštěvě Dvora Králové. Do utkání se dostal až díky první přesilovce. Tomáš Rohan zblízka ztroskotal na Čápově betonu, Pavel Kuběna úplně sám před gólmanem přestřelil brankovou konstrukci.

Po skončení přesilovky kontrovala tlakem Ježkova formace. Druhá přesilovka už hostům přinesla gólovou radost. Od modré pálil Weinhold a Pavel Kuběna na brankovišti změnil směr letícího kotouče – 1:1. V úvodu druhé třetiny jsme dostali jedinečnou možnost vstřelit druhý gól. Nejprve jsme hráli půl minuty pět na tři, pak dokonce minutu proti třem sokolovským mušketýrům.

Nejblíž brance byl Milan Valášek, po výborné kombinaci celého útoku z velkého úhlu střílel do odkryté svatyně, ale Kuchař na poslední chvíli vysunul svůj levý beton. Pár sekund poté, co trestnou lavici opustil poslední vyloučený hráč hostů, přišel trest. Selhání naší obrany využil znovu Weinhold, po jehož pohotové nahrávce neměl Michael Čejka žádný problém zavěsit – 1:2.

Obě mužstva se soustředila hlavně na obranu, diváci v této fázi sledovali urputný boj o každý centimetr ledu. HC Rodos se ale postupně začal dusit ve vlastní šťávě, vysoké nasazení z první třetiny a marnost při přesilových hrách si vybíraly svou daň. Hosté začali dominovat v osobních soubojích, u puků byli dříve.

Ve 31. minutě stačilo Sokolovu jen 20 sekund přesilovky, aby obránce Vojtěch Šik dotlačil na brankovišti puk za Čápova záda – 1:3. V 35. minutě naší obraně v již signalizované výhodě kolem mantinelu pláchnul rychlík Tomáš Rohan a nájezd s přehledem proměnil – 1:4.

V závěru třetiny se opět začala plnit trestná lavice Sokolova a dostali jsme šanci hrát další půl minuty s výhodou dvou mužů na ledě. Trenéři HC Rodos po oddechovém čase odvolali brankáře a dokonce jsme hráli šest na tři, další desítky sekund šest na čtyři. Vstřelit branku v přesilovce, kterou povolují hokejová pravidla, nám ale v tomto zápase nebylo souzeno.

Vítěz základní části si v poslední třetině luxusní vedení bez velkých problémů pohlídal. Na zdramatizování zápasu nám už chyběly fyzické i mentální síly. Dvorští diváci se však s hráči na konci posledního zápasu v sezoně loučili způsobem, jako kdybychom vyhráli, a vytvořili na stadionu krásnou atmosféru.

Sokolov vyhrál celou sérii 3:1 na zápasy, v letošní sezoně nás porazil sedmkrát z osmi utkání. Sezona skončila ve stejné fázi už také pro Trutnov, který stejným poměrem jako HC Rodos vypadl s Děčínem. Dál jde naopak Vrchlabí po zvládnuté sérii s Kobrou Praha (3:1 na utkání). Jablonec podle očekávání také ve čtyřech duelech vyřadil Bílinu.

HC RODOS – BANÍK SOKOLOV 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Góly a asistence: 3. Kocián (Luštinec) – 17. Kuběna (Weinhold, Zadražil), 26. Čejka (Weinhold), 31. Šik (Weinhold, Zadražil), 35. Rohan (Harkabus). Vyloučení: 5:10. Využití přesilovek: 0:2. Diváci: 650. Sestava Dvora: Čáp - Junek, Hamerský, Karlík, Hlaváč, Petira, Vitebský - Luštinec, Kocián, Ukhin - Kmošek, Hrazdira, Valášek – Ježek, Sedláček, Zmítko.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Trenér HC Rodos Juraj Jurík: Opět rozhodly nerovnovážné stavy. Kdo hraje dvě minuty pět na tři a nedá branku, těžko může zvítězit. Pořád jsme se snažili s utkáním něco udělat, ale bylo vidět, že fyzicky jsme na to už neměli. Abychom mohli vyhrát, muselo by se sejít mnohem víc faktorů, tak jako v Sokolově: sportovní štěstí, výkon všech hráčů na 110 procent a nadprůměrný výkon gólmana. Musíme uznat sílu soupeře, který má téměř prvoligovou kvalitu. V současné době Sokolov můžeme porazit, ale asi ho nemůžeme porážet. To, kam jsme se dostali, považuju za úspěch.

Trenér Baníku Sokolov Michal Jäger: Stav 1:1 po první třetině byl pro nás docela krutý, protože jsme se pětkrát ocitli tváří v tvář gólmanovi a dali jsme pouze jeden gól. Dneska jsme odehráli festival oslabení, třikrát jsme šli do třech. Kluci to obětavě odbránili, a to rozhodlo. Po dvou výhrách v sérii jsme se lehce uspokojili a ve třetím utkání došlo k mírnému podcenění soupeře, což musím přiznat. Dostali jsme se do úzkých, protože jsme ke čtvrtému utkání do Dvora Králové přijeli bez šesti hráčů. Kluci ale vytvořili skvělou partu a dokázali zápas urvat.