Studená sprcha pro Sokolov. HC Rodos vydřel senzační vítězství 3:2 a odvrátil konec sezony

To, v co už téměř nikdo nevěřil, se stalo skutečností. HC Rodos se postaral zatím o největší překvapení probíhajícího play off druhé ligy, když poprvé v sezoně porazil vítěze základní části Sokolov 3:2 a snížil stav osmifinálové série na 1:2 na zápasy. Vítěznou branku vstřelil v 55. minutě Milan Valášek.

Kromě Patrika Fořta a Lukáše Karlíka v Sokolově chyběl Honza Ježek i potrestaný Martin Hejna. Petr Zmítko opět zaskočil v obraně, ve třetí formaci po dlouhé době nastoupil válečník Tomáš Rychtera.

Vstup do zápasu nám vyšel dokonale, poprvé v sérii jsme se ujali vedení. Už ve 3. minutě se o to postaral Jaroslav Ukhin, který dorazil střelu kolegy z útoku Kuby Luštince – 0:1. Pak si na dlouhou dobu vzali hlavní slovo oba brankáři. Domácí strážce svatyně Ondřej Kuchař vychytal v tutové šanci Milana Valáška, Pepa Čáp vychytal betonem rutinéra Davida Hrušku a akrobatickým zákrokem zpacifikoval i střelu Tomáše Rohana.

V 15. minutě ztroskotal na dvorském brankáři také z mezikruží střílející Pavel Kuběna, velezkušený Hruška v další velké šanci o dvě minuty později neměl dobře seřízená mířidla. Potřetí Čapíno vychytal sokolovskou hvězdu zkraje třetí třetiny. Bývalý hráč několika extraligových klubů se přeci jen prosadil. V 28. minutě zamířil do černého krátce po ubráněném oslabení – 1:1.

Na vyrovnávací branku jsme však ještě do konce třetiny stačili zareagovat, Michal Petira se prosadil v přesilové hře – 1:2. Třetí branku měl na hokejce po pěti minutách poslední třetiny aktivní Milan Valášek, který ujel všem protihráčům, ale ztroskotal na výtečném Kuchařovi.

Ve 49. minutě bylo srovnáno. Karlovarský odchovanec Tomáš Harkabus dělovkou z pravého kruhu propálil nejlepšího hráče zápasu Čápa – 2:2. Když už to vypadalo, že o vítězi rozhodne prodloužení, případně nájezdy, v 55. minutě se konečně prosadil Milan Valášek, jenž se výborně zorientoval na brankovišti a propasíroval puk za Kuchařova záda - 2:3.

Šokující branka domácí diváky zcela paralyzovala. O dvě minuty později se sokolovští hráči sice radovali z vyrovnání, rozhodčí ale jejich gól neuznal. V té době už jsme zuby nehty bránili hubený náskok. Půldruhé minuty před koncem domácí kouč sáhl k power play.

Sokolovský risk málem potrestal všudybyl Valášek, za brankáře však pohotově zaskočil obránce Vojtěch Šik. Ve zbývající půlminutě se už favoritovi nepodařilo skórovat. Sokolov jsme porazili poprvé v sezoně, v šesti předcházejících duelech základní části a play off byl vždy úspěšnější západočeský klub.

Poprvé jsme v play off proti Sokolovu neinkasovali v oslabení, naopak jsme jednu početní výhodu sami proměnili. Favorit celé soutěže ve druhé lize naposledy prohrál 24. ledna. Osmifinálová série se tak zcela nečekaně vrací do Dvora Králové, čtvrté utkání je na programu v pátek od 18 hodin.

BANÍK SOKOLOV – HC RODOS 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly a asistence: 28. Hruška (Rohan), 49. Harkabus (Rohan) – 3. Ukhin (Luštinec), 38. Petira (Hlaváč), 55. Valášek (Hrazdíra). Vyloučení: 4:5. Využití přesilovek: 0:1. Diváci: 752. Sestava Dvora Králové: Čáp – Vitebský, Hamerský, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík – Rychtera, Filip, Hrazdíra, Kmošek, Sedláček, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Valášek. Sestava Sokolova: Kuchař – Kvapil, Gombár, Weinhold, Michálek, Rulík, Šik, Hohl – Kašpar, Račanský, Kuběna, Harkabus, Strunz, Čejka, Šmejc, Sus, Trapl, Zadražil, Hruška, Rohan.

OHLASY pO UTKÁNÍ
Trenér HC Rodos Juraj Jurík: Ukázalo se, že udělat v play off ten rozhodující krok bývá nejtěžší. Domácí nás po dvou jednoznačných vítězstvích trochu podcenili. My jsme ale podali velmi koncentrovaný výkon a i v improvizované sestavě hráli velice organizovaně. Skvěle zachytal brankář Pepa Čáp, v některých fázích utkání jsme také měli štěstí. Důležité bylo, že jsme ubránili všechny sokolovské přesilovky a naopak jsme jednu naši přesilovou hru proměnili. Úspěchu jsme v dnešním zápase šli naproti a odměnou je vítězství. Děkujeme skupině dvorských fanoušků, kteří nás přijeli do Sokolova podpořit.