Suverénní vítězství! Krásné akce, pozorný Jeschke a góly z dílny všech čtyř útoků

Netradičně v pondělí nastoupili naši hokejisté k utkání druholigové skupiny Sever. V předehrávce 37. kola přivítali nevyzpytatelné Řisuty, tedy tým, který balancuje na hraně účasti v play off a potřebuje každý bod.

Hosté předvedli skvělý nástup do utkání a už po osmnácti (!) vteřinách hry se ujali vedení. Rodos ale brzy vyrovnal v přesilové hře a v prostřední části hry čtyřmi góly duel rozhodl. Dvoráci střetnutí odehráli s kompletními čtyřmi útoky a dva dny před prestižním soubojem s Trutnovem potěšil fakt, že se na výhře střelecky podílely všechny řady.

AKTUÁLNÍ POHLED NA TABULKU DRUHOLIGOVÉ SKUPINY SEVER

Buldoky jsme v sezoně porazili i na pátý pokus a v tabulce jsme díky vítězství 6:2 odskočili třetímu Mostu na rozdíl čtyř bodů. Už tuto středu naše mužstvo přivítá rivala z Trutnova a zápasu by měl po delší době přihlížet i majitel klubu Vasil Teodoridis.

HC Rodos Dvůr Králové n. L. – TJ HC Řisuty 6:2

Osmnáctého prosince naši hokejisté vyhráli na ledě Řisut 7:0, od té doby ale Středočeši šestkrát za sebou bodovali, poslední tři zápasy bez ztráty bodu vyhráli a dokázali v sobotu potrápit i suveréna soutěže Vrchlabí (4:7). Z Buldoků šel před pondělním utkáním strach, vždyť v tabulce jim patří už čtvrtá příčka!

Nejistota panovala i nad zájmem dvorských příznivců. Přece jen se hrálo netradičně v pondělí, tedy v den, kdy má leckdo zcela jiný program. Ani jedny obavy však naplněny nebyly. Do ochozů zimního stadionu si našlo cestu bezmála pět stovek diváků a kdo přišel, ten rozhodně nelitoval.

Vstup do zápasu byl přitom pro domácí jako ze strašidelného snu. Hosté se hned po buly usadili v našem obranném pásmu a už po osmnácti vteřinách hry se ujali Patykem vedení – 0:1. Inkasovaný gól Malinského svěřence na chvíli omráčil, v 6. minutě si ale Hoskovcova řada vynutila na soupeři nedovolený zákrok a přesilovku jsme po necelé minutě využili. Tlak druhé pětky nabídl nejprve šanci Vojty Havlase. Ten ještě neuspěl, dorážka Kuby Luštince už ale byla přesná.

Dvoráci ožili, hned za další minutu orazítkoval horní tyčku Daniel Svoboda a Rodos do obrany Buldoků bušil dál. Ve 13. minutě projel do útočného pásma jako tank Michal Petira a po ráně Petra Mocka se vytáhl gólman Ilašenko.

Prostřední část dlouho žádnou větší příležitost nenabízela. Ve 26. minutě ale zamířil na trestnou lavici hostující Zderadička a krátce před koncem přesilovky jsme otočili skóre. Jirka Půhoný našel v ideální střelecké pozici novice v našem dresu Jakuba Merta, ten místo zakončení nezištně přihrál jmenovci Hoskovcovi a jeho role už byla snadná – 2:1.

Klíčové momenty přišly v polovině zápasu. Nejprve ve 31. minutě zamezil soupeři ve vyrovnání vynikajícím zákrokem Oto Jeschke. Následně putoval za katr Matějíček a Rodos se musel bránit v oslabení. Ihned po návratu vyloučeného na led však přišel třetí gól Dvora. Rozehrávku hostů skvěle napadal Kuba Luštinec, vybojoval puk pro Půhoného, jenž ještě vyšperkoval akci přihrávkou na s košíkem hrajícího Jirku Matějíčka a ten podobně jako před ním Hoskovec zakončoval do prázdné branky.

Naši hokejisté věrné fanoušky bavili krásnými akcemi a v závěru druhé třetiny přidali další dvě branky. Nejprve si vzal slovo Tomáš Brokeš, jenž nic nevymýšlel a ostrou ranou z mezikruží zvýšil na 4:1. Chvíli na to nahrával Patrik Fořt a další nekompromisní dělovkou přidal pátý dvorský úspěch Dan Svoboda.

V závěrečné periodě si již naši borci především hlídali vybojovaný náskok. Dravým průnikem se blýskl Milan Valášek, několika zákroky Oto Jeschke. Hosté v 51. minutě snížili na rozdíl tří branek, poslední minuty už však opět patřily Rodosu. Z řady pohledných kombinací šestá branka nepřišla, v čase 53:01 ale již třetí početní výhodu v zápase využil Daniel Svoboda, jenž svým druhým gólem večera upravil na konečných 6:2.

Zaslouženým vítězstvím Dvoráci předčasně vstoupili do páté pětiny základní části soutěže, už tuto středu od 18 hodin přitom budou dohrávat pětinu čtvrtou. Na náš zimák dorazí Trutnov a pro Rodos půjde o nejprestižnější bitvu ve druhé lize. Draky jsme letos již třikrát porazili, věřme, že s podporou zaplněné arény se ve středu dočkáme prodloužení vítězné série.

Fakta – branky a asistence: 7. Luštinec (Matějíček, Valášek), 28. Hoskovec (Mert, Půhoný), 34. Matějíček (Půhoný, Luštinec), 38. Brokeš (Sedláček), 39. Svoboda (Fořt, Ježek), 54. Svoboda (Mocek) – 1. Patyk (Novák), 51. Rendla (Petráš). Rozhodčí: N. Marek – Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 3:5, navíc Kolařík (ŘIS) 10 minut OT. Využití: 3:0. Diváci: 487. Třetiny: 1:1, 4:0, 1:1.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Jeschke (Čáp) – Franc, Mert, Matějíček, Karlík, Mocek, Petira – Fořt, Ježek, Svoboda – Luštinec, Havlas, Valášek – Dušek, Hoskovec, Půhoný – Šedivý, Sedláček, Brokeš.

TJ HC Řisuty: Ilašenko – F. Novák, Potěchin, Zderadička, Kolařík, Rudovský, Zavřel, Flachs – Řepka, Patyk, Fortelka – Keszi, Vyskočil, Formánek – Paršakov, Danov, Okegawa – Rendla, Petráš, Neiss.

Jiří Malinský, trenér HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „V úvodu nás trochu zaskočila rychlá branka našeho soupeře, ze které jsme se chvilku dostávali. Velkou váhu jsem tomu ale nedával, protože jsme věděli, že času zbývá hodně. Důležitý byl vyrovnávací gól v naší první přesilovce. Soupeře to zlomilo, protože v úvodních minutách byl hodně aktivní. Druhou třetinu jsme odehráli přesně tak, jak jsme chtěli. Bylo tam hodně bruslení, častá střelba a povedly se nám i přesilové hry. Před třetí částí jsme si řekli, že by byla škoda si něco pokazit. I závěrečné minuty ale nabídly spoustu našich šancí. Zápas jsme odehráli v dobrém tempu i náladě. Snad jsme i pošetřili síly na středeční derby s Trutnovem.“

Michal Jäger, trenér TJ HC Řisuty: „Dnes jsme měli skvělý vstup do utkání, když jsme se ujali vedení hned během prvního střídání. Bohužel jsme inkasovali v oslabení a tak se šlo do kabin za stavu 1:1. Utkání, dle mého názoru rozhodla situace, kdy jsme za stavu 2:1 pro domácí nevyužili stoprocentní šanci a z protiútoku smolně dostali gól. Potom už bylo velmi těžké se do zápasu vrátit. A když už jsme se nadechli k náporu za stavu 5:2, byli jsme vyloučeni za přísný faul, který si dotyčný pán vyčetl z křišťálové koule. Duel definitivně rozhodla další branka domácích v přesilové hře."

Ve 37. kole zbývá odehrát (sobota 1. února): Nová Paka – Trutnov, Mostečtí Lvi – Jablonec nad Nisou, Bílina – Děčín.

Program 36. kola – středa 29. ledna 18.00: Dvůr Králové nad Labem – Trutnov, Vrchlabí – Děčín, Nová Paka – Jablonec nad Nisou, Bílina – Řisuty.