Sympatický výkon na vítězství v Jablonci nestačil

Velmi vyrovnanou partii jsme sehráli v šestém přípravném utkání na ledě Jablonce. Proti loňskému účastníkovi baráže o WSM ligu jsme se dlouho drželi v zápase, domácí o výhře 3:1 rozhodli dvěma brankami v poslední třetině. V hlavní roli na šance bohatého utkání byli oba brankáři – jablonecký Jakub Jelínek a dvorský Nikita Konvisser. Premiéru proti svému bývalému týmu si připsalo trio HC Rodos Havlas, Pilař, Brokeš.

Oproti minulému utkání jsme nastoupili jen se třemi změnami. V brance dostal příležitost Nikita Konvisser, v útoku Zmítka a Kociána nahradili Štěpán Sedláček a Honza Ježek. V první třetině se hrál otevřený hokej se šancemi na obou stranách.

V jabloneckém dresu byl hodně aktivní Patrik Maďar, pár centimetrů chybělo k brance střele Čechury, na druhé straně se činil dělostřelec Jiří Matějíček, nebezpečně tečoval Jakub Hoskovec, pěknou individuální akcí se prezentoval Jirka Půhoný.

Skóre otevřeli domácí při vlastním oslabení, puk se odrazil k Babcovi, pro kterého nebyl problém umístit ho do odkryté klece – 1:0. Vyrovnání měl na hokejce ve 23. minutě Dominik Dušek, netrefil však sám před gólmanem odražený kotouč. V polovině zápasu tentýž hráč, který se dokázal prosadit do sestavy HC Rodos, šikovně tečoval a puk mířil nad branku exvrchlabského gólmana Jelínka.

Ve 34. minutě vytáhl důležitý zákrok Nikita Konvisser, když zpacifikoval přečíslení dva na jednoho v podání dvou jabloneckých útočníků s nejkratším příjmením Frka a Švíka. Připravenost prokázal i při překvapivé střele z buly od Mulače. Čtyři minuty před koncem třetiny se vyznamenal také Jakub Jelínek, když lapačkou zneškodnil střelu Honzy Ježka, který se dostal do bezprostřední blízkosti gólmana.

Zaslouženého vyrovnání jsme se dočkali až na začátku poslední třetiny. Hadimrška Patrik Fořt se prosmýkl až před brankáře a chytře po ledě zakončil – 1:1. Po pouhých 15 sekundách však domácí šli znovu do vedení. Švíkovu střelu ještě Konvisser vyrazil, na dorážku Čechury už byl krátký.

Vlky druhý gól v zápase povzbudil. Ve 47. minutě Kozák efektně i efektivně zasáhl proti projektilu Maďara, chvíli potom vyrazil Geckův pozdrav maskou. Stupňující aktivita vlků vyústila v 52. minutě v třetí branku, z mezikruží se po pasu Tejka prosadil Marek Frk 3:1.

V koncovce se nám tentokrát nedařilo, navíc brankář Jelínek měl velký den. Velkou příležitost nevyužil v 54. minutě Milan Valášek a po něm ani Jirka Šimoníček, který nedokázal uklidit puk do odkryté klece. V závěru jsme domácí dostali pod tlak, gólový efekt však nepřinesl.

V přípravě jsme prohráli popáté ze šesti utkání. Zatímco proti Nymburku jsme měli osm vyloučených hráčů, zápas v Jablonci jsme odehráli bez jediného dvouminutového trestu. Příští týden odehrajeme poslední dva přípravné duely v Kolíně a Nymburku.

HC JABLONEC – HC RODOS 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 18. Babec (Mulač, Čechura), 42. Čechura (Švík), 52. Frk (Tejko, Havelka) – 42. Fořt. Vyloučení: 3:0. Branky v oslabení: 1:0. Diváci: 110. Sestava HC Rodos: Konsvisser (Kozák) – Petira, Hamerský, Karlík, Starosta, Matějíček, Faltys, Pilař - Půhoný, Šimoníček, Luštinec, Valášek, Filip, Fořt, Brokeš, Hoskovec, Havlas, Dušek, Ježek, Sedláček.

VÝSLEDKY HC RODOS V PŘÍPRAVĚ
Rodos – Vrchlabí 1:5