TJ HC ŘISUTY - HC RODOS 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Obrázek uživatele Ivo

Do utkání nenastoupili, kromě dlouhodobě absentujících Fořta s Karlíkem, ještě nemocný Klust a zraněný Pozdnyakov. Na postu obránce tedy musel zaskočit Peca Zmítko, jeho místo v útoku obsadil mladý Martin Hejna, do branky znovu nastoupil Veselý. Dal se očekávat nátlak domácích od úvodu zápasu a to se potvrdilo. První minuty nás domácí tlačili, dostávali se do zakončení. Úvodní nátlak jsme však přestáli a začali ohrožovat soupeřovu branku. Zhruba v polovině třetiny se hra vyrovnala, byl to především boj o střední pásmo. Větší šance si soupeři vypracovali při vyloučeních, brankáři však svá mužstva drželi.

Od druhé třetiny se začal hrát více otevřený hokej a začali přibývat šance. Troufnu si tvrdit, že jsme v této fázi zápasu byli aktivnějším týmem, naše vůle po úspěchu byla veliká. Z naší strany volala po gólu šance Hrazdíry, který zkoušel prostřelit golmana z velkého úhlu, Michal Petira nastřelil tyčku, na druhé straně musel Veseláč likvidovat samostatný útok domácích. Hodně se hrálo stylem nahoru-dolů, hodně aktivní byl náš první útok, Valášek několikrát ohrozil brankáře domácích.  Bylo otázkou času, kdo vstřelí první branku a to se bohužel povedlo domácím. Po icingu se vhazovalo před brankou Veselého. Vildumetz vyhrál vhazování a perfektně našel před brankou volného Petra Patyka, jehož teč zapadla do naší branky. Ještě v téže minutě domácí zvýšili náskok o 2 góly. Zhruba o tři minuty později však Ondra Hamerský vypálil od modré a Milan Valášek jeho střelu tečoval do branky.

Třetí třetina začala tak, jak probíhala druhá. Hodně se bruslilo, šance měla mužstva na obou stranách. V čase 43:22 byl vyloučen domácí hráč a nám se naskytla šance na vyrovnání, kterou jsme bohužel nevyužili. Ihned po skončení oslabení nám naopak domácí vstřelili branku. Stále jsme byli aktivní. Skvělý pasem hledal Zmítko před brankou Kmoška, který si však nedokázal kotouč zpracovat. Zhruba pět minut před koncem byl vyloučen domácí hráč a naši převahu jsme navýšili hrou bez brankáře. Špatnou rozehrávku na modré však soupeř zachytil a brankou do prázdné rozhodl o dělbě bodů.

Branky a nahrávky: 33. Patyk (Vildumetz), 33. Krpata (Kos, Babický), 46. Vildumetz, 57. Janeček – 35. Valášek (Hamerský, Luštinec)

HC Řisuty: Chabr (Ilašenko) – Babický (A), Kužel – Havelka, Bílek – Matula, Petržílka – Zderadička – Krpata, Kos (C), Patyk – Fortelka, Janeček, Hampl – Kalla, Kail, Vildumetz – Keszi

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Veselý (Čáp) – Vitebský (A), Zmítko (A), Hamerský, Petira, Junek, Antonov – Luštinec (C), Kocián, Valášek, Hejna, Hrazdira, Kmošek, Sedláček, Ježek, Filip