Trenér Malinský: „Pořád jsme doufali, že týmy nad námi projdou krizí. Ony nám nedaly šanci.“

Obrázek uživatele HC Rodos

Jak jsme slíbili, tak i činíme a i v přestávce mezi dvěma ročníky nabízíme rozhovory s členy druholigového mužstva HC Rodos Dvůr Králové nad Labem. Naposledy si chvilku na odpovědi pro náš web našel trenér JIŘÍ MALINSKÝ, jenž náš tým převzal v průběhu sezony, přesněji v polovině prosince.

Začal třemi porážkami, končil však šesti výhrami v základní hrací době, přičemž Rodos porazil všech šest svých soupeřů ze skupiny Střed. Na postup do play off to ale přesto nestačilo. Tým už ztrátu z nepovedeného podzimu nedohnal.

S odstupem čase se máme šanci vrátit k uplynulé sezoně druhé ligy. Trenére, vy jste k týmu přišel na konci prosince roku 2018. Jak dlouho jste se rozhodoval, zda přijmete výzvu vést HC Rodos?

Já jsem moc času neměl, prakticky žádný. Dušan Salfický mě požádal. Že bych mu moc pomohl, kdybych se přesunul do Dvora Králové místo Ládi Lubiny. Byla to taková trenérská výměna. Musím ale dodat, že jsem do neznámého prostředí nešel. S panem Teodoridisem jsem se znal a s většinou hráčů také.

Než jste ke kormidlu usedl, stihl jste pár zápasů vidět. V té době ještě tým vedl váš bývalý spoluhráč z Pardubic Ladislav Lubina. Co vám tehdy duely ukázaly?

Bylo to součástí celé akce. Že budu stát s Láďou na střídačce a trošku si to omrknu. Samozřejmě jsme si spolu spoustu věcí řekli, dostal jsem mnoho informací.

Ironií osudu byl fakt, že jste mužstvo převzal po třech výhrách a sám pak misi zahájil třemi porážkami. Mrzela vás hodně tahle situace? Řeč je o duelech s Jabloncem (4:5), Mostem (3:6) a Vrchlabím (3:4).

To jsem zjistil hned při pohledu na rozpis, že nás budou čekat těžká utkání. V Jablonci a doma s Vrchlabím jsme nesehráli špatné zápasy, v obou jsme vedli, ale zase nás zradily koncovky. Utkání v Mostě se nepovedlo vůbec. Přiznám se, že jsem byl hodně zklamaný.

Vy jste měl situaci ztíženou tím, že v době vašeho příchodu tým doháněl a neustále doháněl ztrátu nabranou v úvodu sezony. Bylo na hráčích hodně vidět, jak se momentální situací v tabulce trápili?

Ano, ztráta z úvodu sezony se nám dohnat nepovedla, vždy něco chybělo. Pořád jsme ale doufali, že týmy nad námi projdou nějakou krizí a my se jim přiblížíme. Jenže ony vyhrávaly také a v podstatě nám nedaly šanci. Je nutné dodat, že jsme si to také vždy kazili výpadky v zápasech, které měly být v naší režii.

Vy i celé mužstvo jste se zadostiučinění dočkali v úplném finiši ročníku. Ač byl postup do play off v trapu, tým šlapal a dokonce posledních šest utkání vyhrál! Čím jste si to vy sám vysvětloval? Leckterý tým by sezonu už nějak dohrál, naše mužstvo hrálo jako o život.

Jsem přesvědčen, že každý hraje hokej, aby vyhrával, proto ten závěr byl takový, jaký byl. Povedla se nám utkání, jednotlivé zápasy dokázala rozhodnout pokaždé jiná pětka. Každý hráč přidal něco navíc, rval se, bojoval, najednou se mu zvedlo sebevědomí, více si dovolil. Přiklonili jsme si k sobě rozhodující momenty. Ustálily se také pětky, neměli jsme důvod do nich sahat. Proto i mladíci, kteří přišli s Pardubic a Hradce, hráli ve čtvrté formaci a fungovalo to. No a na závěr dvě derby, o motivaci bylo postaráno.

Jak říkáte, pro dvorské fanoušky byly třešničkou hlavně poslední dvě představení. Vyhráli jste ve Vrchlabí, pak doma deklasovali Trutnov. Jak jste si tato utkání před zaplněnými arénami užíval?

Obě utkání byla derby, v podstatě není co dodat. Atmosféra v každém z nich byla parádní, dovolím si říci, že se oba zápasy odehrály férově, korektně, ale s plným nasazením. To je přesně to, co potřebují fanoušci vidět, museli být naprosto spokojení. Nám se navíc oba duely výsledkově povedly, co více si přát.

Jak se vám zamlouval fakt, že i přes ztrátu postupu do play off váš tým neustále podporovali fanoušci? Vždyť na poslední zápas jich přišlo víc než tisíc a po zápase vám dlouho aplaudovali!

Velice jsme si toho vážili. I proto jsme chtěli dělat dobré výsledky až do konce, fanoušci si to zasloužili. A chtěli bychom jim poděkovat.

Holt, postoupit mohly jen čtyři celky z každé skupiny. Sledoval jste poté vývoj play off II. ligy? Navštívil jste nějaký zápas?

Ano, mohly postoupit čtyři a my chtěli být mezi nimi, takže pro nás z tohoto pohledu zklamání. Co se týká play off, sledoval jsem ho výsledkově, na zápasy samotné jsem se bohužel nedostal.

POHLED NA VÝSLEDKY PLAY OFF II. LIGY

Co vlastně říkáte na cestu vrchlabských hokejistů, která skončila na Sokolovu? Berete následný postup Západočechů do Chance ligy za zasloužený?

Oba celky deklarovaly snahu postoupit, vytvářely v týmu maximální podmínky, aby cíle dosáhly. Potkaly se dva silné týmy a dál mohl jen jeden. Myslím, že rozhodovaly drobnosti, maličkosti, detaily -a ty se přiklonily na stranu Sokolova. Je třeba vítězi pogratulovat k postupu a popřát úspěch v první lize.

Sezona 2018/2019 vám skončila před bezmála dvěma měsíci. A majitel klubu brzy prozradil, že se s vámi dohodl na pokračování spolupráce. Měl jste nějaké podmínky k vašemu pokračování u nás?

Bavili jsme se o tom ihned po posledním utkání a pak následně další dny. Musím přiznat, že na mě pan Teodoridis naléhal, což mě samozřejmě potěšilo. Takže jsme si sedli, řekli si, co každý očekává, a podali si ruce. Měli jsme chvilku pauzu a oddech, ale nyní mě už pan majitel informoval, že rozjíždí jednání se sponzory, městem a dalšími, aby sezona mohla zahájit. Čeká nás i letní hokejový kemp, takže toho je dost.

Poslední otázka narážela tak trochu na kádr mužstva. Myslíte, že by Dvoru prospělo, aby tým zůstal pohromadě a vlastně i navázal na společnou práci, která přinášela ovoce bohužel až v závěru minulé sezony?

Samozřejmě by bylo dobré, kdybychom mohli pokračovat pohromadě dál. Téměř všichni se i tak vyjádřili, že chtějí být v příští sezoně u nás. Na řadu nyní přijdou jednání pana majitele s hráči. Jestli dojde k nějakému doplnění, či posílení kádru, ukáží dny příští.

Nyní odbočíme od žlutozelených barev. Vy jste nejslavnější okamžiky své kariéry prožil v Pardubicích. Trpěl jste v tomto ročníku hodně?

Určitě nikdo v Dynamu nechtěl, aby takhle probíhala tato sezona. Mrzí mě to.

Když jsme se dotkli vaší hráčské kariéry, na ledě jste se představil také před nedávnem při Krakonošově Brewery cupu. Jak jste se cítil v dresu HC Dragon, se kterým jste na trutnovském turnaji uhráli dělené třetí místo?

Po pravdě, letos jsem toho nabruslil tak málo, že rozdýchat ta kila co mám, byl docela záhul (usmívá se). A že jich mám navíc dost. Jarda Rodr mi zavolal, ať si jdu s nimi zahrát, tak jsem to bral spíše jako setkání s kamarády.

Poslední otázka: dvorské hokejisty pod vámi čeká vůbec první letní příprava. Na co se mohou hráči těšit? Patříte mezi náročné kouče, co se týče fyzické připravenosti?

Začínáme na začátku května. Chtěl bych pojmout letní přípravu tak, že se budeme chtít spolu vidět, borci udělají něco pro svá těla a naladíme se na letní srpnový trénink na ledě. Hráči nejsou profíci, takže budu hrozně rád, pokud pochopí, že je třeba starat se o sebe a něco tomu obětovat.

BILANCE JIŘÍHO MALINSKÉHO S HC RODOS

  • 7 vítězství v normální hrací době
  • 2 vítězství po prodloužení
  • 1 vítězství po samostatných nájezdech
  • 1 porážka po prodloužení
  • 6 porážek v normální hrací době

DOČETLI JSTE ROZHOVOR AŽ DO KONCE? NEVÁHEJTE JEJ OHODNOTIT. PŘÍPADNĚ VLOŽTE KOMENTÁŘ ČI DOTAZ NA VEDENÍ KLUBU. JSME RÁDI ZA JAKOUKOLIV ZPĚTNOU VAZBU. DĚKUJEME.

Tags: